Rada

Lunárny kalendár na február 2021 pre záhradníka, priaznivé dni na výsadbu

Lunárny kalendár na február 2021 pre záhradníka, priaznivé dni na výsadbuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mesačný kalendár pre záhradníka na február 2021 umožní zvoliť správny čas na výsadbu konkrétnej plodiny. Koniec koncov, je vhodné zasiať semená rastlín, aby ste získali sadenice, s odkazom na umiestnenie mesiaca. Nesprávny deň zníži výnosy a povedie k tomu, že plodina bude rásť neživotaschopne.

Fázy Mesiaca vo februári 2021

Pri plánovaní poľnohospodárskych činností je vhodné vziať do úvahy umiestnenie Mesiaca, pretože vývoj absolútne všetkých rastlín závisí od tejto planéty. Pre každé obdobie existuje zoznam povolených a zakázaných udalostí.

Existujú 4 mesačné fázy (pre februárové dni):

 1. Ubúdajúci Mesiac (1 až 3, 20 až 28).
 2. Nový mesiac (5).
 3. Dorastajúci mesiac (od 7 do 17).
 4. Spln (19).

Aké práce na záhrade môžete robiť

Pri práci na záhrade alebo na záhrade je vhodné konzultovať lunárny kalendár. Niektoré kategórie poľnohospodárskych prác vykonávaných v dňoch nového alebo úplného mesiaca neprinesú očakávané výsledky.

Na nový mesiac

Jeden deň pripadne na nový mesiac (5. deň). Na toto obdobie sa však oplatí vyhradiť si 3 dni. Deň predtým, nový mesiac sám a nasledujúci deň. Počas tohto obdobia je nežiaduce vysievať semená rastlín. Môžete však menej často vypestovať sadenice, ktoré príliš dorástli, alebo odstrániť burinu. Plodiny možno ošetrovať na choroby a hmyz. Pôda, v ktorej sadenice rastú, sa nechá uvoľniť a vyliať na nový mesiac.

V tento deň je nežiaduce vysievať alebo sadiť rastliny. Ale zo zeme môžete vyťažiť burinu alebo husto rastúce sadenice.

Za splnu

Spln vo februári nastáva 19.. Toto obdobie však trvá dlhšie: celé tri dni. Spln prichádza deň pred 19. a končí sa iba 21. februára. Počas tohto obdobia môžete na záhonoch odburiniť, odstrániť burinu alebo menej husté sadenice. Rastliny je možné ošetrovať na choroby alebo hmyzích škodcov. Počas obdobia splnu môžu byť plodiny vyťažené zo zeme, ale nič sa nemôže vysádzať. Je zakázané trhať a štipkať korene.

Najpriaznivejšie polohy mesiaca v znamení zverokruhu na výsadbu

Pri sejbe treba brať do úvahy, v ktorých konkrétnych znameniach sa planéta nachádza. Jeho umiestnenie ovplyvňuje následný vývoj kultúr.

Pozícia, pokiaľ ide o znaky a vplyv na rastliny:

 1. Na koreňoch - v Panne, Býkovi, Kozorožcovi.
 2. Na listoch - v Škorpiónovi, Rakovi, Rybe.
 3. Na kvetoch - vo Vodnárovi, Váhach, Blížencoch.
 4. Na ovocie - v Levovi, Baranovi, Strelcovi.

Semená sa vysievajú iba v tých dňoch, keď je planéta v takých znameniach zverokruhu: Škorpión, Rak, Ryby, Panna, Býk, Kozorožec. Vo februári najúspešnejšie termíny výsadby plodín zodpovedajú 7., 8., 11., 12., 16., 17..

Kalendár pristátia na Mesiaci

Každá plodina má svoje vhodné dni výsadby. Koniec koncov, existujú rastliny, ktoré rodia výlučne nad zemou (paradajky, paprika). Mnoho plodín rastie a dozrieva iba v pôde. Pre záhradníka záleží na tom, v ktorý deň sa sejba koná: pre rastúcu alebo klesajúcu fázu.

Priaznivé dni

Obdobie zodpovedajúce rastovej fáze sa odporúča na siatie plodín, ktoré sa vyvinú a prinesú ovocie nad zemou. Vo februári tieto dni klesnú zo 7 (6) na 17 (18). Len za 10 dní musíte mať čas na zasiatie paradajok alebo baklažánu pre sadenice. V tomto období sa džúsy pohybujú zdola nahor, čím sa zabezpečí maximálny výnos nadzemných plodín.

Zlé dni

Je nežiaduce vysádzať rastliny, ktoré v klesajúcej fáze prinesú ovocie nad zemským povrchom. Vo februári takéto dni klesajú z 1 na 3, z 20 na 28. Počas tohto obdobia budú plodiť dobre iba zasadené koreňové plodiny. Napríklad cibuľa, zemiaky, reďkovka. V také dni je energia maximálne koncentrovaná v koreňoch rastlín. Paradajky alebo papriky zasadené v klesajúcej fáze budú krehké a zakrpatené.

Výsadbový stôl podľa lunárneho kalendára na február 2021

Pred sejbou si porovnajte dni, v ktorých je sejba povolená alebo neodporúčaná. Vo februári sa spravidla pripravujú sadenice plodín, ktoré prinesú ovocie až po 100 dňoch. V poslednom mesiaci zimy je nežiaduce vysievať uhorky a určujúce paradajky. Sadenice sa do mája silno roztiahnu a bude ťažké ich vysadiť na nové miesto.

Tabuľka odporúčaných februárových dní na výsadbu:

kultura dni13781112161725
paradajka++++++
korenie++++++
baklažán++++++
jahoda++++++
semená kvetov++++++
reďkovka+++
zelené cibule+++

Výsev semien paradajok

Neurčité a neskoro dozrievajúce paradajky by sa mali vysievať vo februári. Vhodné čísla: 8., 11., 12., 16., 17. februára. Predbežné semená na dezinfekciu sa namočia do slabého roztoku manganistanu draselného (20 minút). Niektoré hybridné semená sa predávajú priamo spracované s rastovými promótormi. Nie je potrebné ich dezinfikovať.

Výsadba papriky pre sadenice

Ak chcú obyvatelia leta v júni získať úrodu papriky, musia v nasledujúcich februárových dňoch zasiať semiačka pre sadenice: 8, 11, 12, 16, 17. Toto sú najúspešnejšie dni posledného zimného mesiaca. Keďže v tieto dni nemáte čas na výsev semien, je vhodné odložiť výsevné činnosti a počkať do marca.

Výsev semien baklažánu

Tieto plodiny sa vyznačujú neskorým plodením. Semená sadeníc je vhodné vysievať 8., 11., 12., 16., 17. februára. Tieto dni zodpovedajú pribúdajúcemu mesiacu. Baklažány zasiate počas tohto obdobia poskytnú vynikajúcu úrodu.

Výsadba semien remontantných jahôd

Ak pestujete jahody nie s knírami, ale so semenami, potom by sa mali sejby uskutočňovať v nasledujúcich februárových termínoch: 8, 11, 12, 16, 17. Kultúra zasadená v týchto dňoch sa dobre zakorení a poskytne hojná úroda už 100 dní po zasiatí.

Aké kvety by mali byť vysadené pre sadenice vo februári?

Do konca zimy je čas začať pripravovať sadenice pre také jednoročné kvitnúce rastliny: petúnie, lobelie, begónie, verbeny, cinerárie. Vo februári sa zasievajú semená dvojročných a viacročných kvetov: viola, vlčí bôb, sedmokrásky, macešky, chryzantéma, prvosienka. Počas ubúdajúceho mesiaca sa vysádzajú rastliny, ktoré sa množia pomocou žiaroviek a hľúz (od 1 do 3, od 20 do 28). Pri pestovaní - sú vysadené kvety, ktoré sa množia semenami (od 7 do 17).

Informácie o termínoch sejby jednotlivých plodín

Čo zasiať vo februári:

 • 7 - môžete namočiť semená paradajok, papriky, baklažánu, kvetov;
 • 8, 11, 12 - zasiať semená do pôdy pre sadenice;
 • 16 - môžete pripraviť semená zeleniny na siatie pre sadenice;
 • 17 - do pôdy zasiať paradajky, papriky, baklažány, jahody, kvety;
 • 24, 25 - cibuľa, reďkovka, zelenina sa vysievajú do vyhrievaného skleníka.

Záhradkárske znamenia na február

V poslednom mesiaci zimy je vhodné sledovať počasie. Ak je napríklad vonku 10. februára silný vietor, potom bude leto daždivé. Suché počasie v tomto mesiaci zvyčajne predpovedá suché leto, daždivé počasie - pre letné dažde. Ak je začiatkom februára slnečné počasie, potom bude jar skoro.


Pozri si video: Голова садовая - Лунный календарь на ФЕВРАЛЬ (August 2022).