Rada

20 výkresov „urob si sám“ s rozmermi králičích klietok a montážne video

20 výkresov „urob si sám“ s rozmermi králičích klietok a montážne video


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete si vyrobiť klietky pre domáce králiky vlastnými rukami. Je pravda, že na stavbu obydlia pre zvieratá budete potrebovať drevené dosky a kovové pletivo s jemnou sieťkou. Konštrukcia sa začína rámom, ktorý je opláštený drevom alebo pleteným drôtom. Ak sa plánuje, že zvieratá budú chované po celý rok vonku, najuzatvorenejšie klietky sú vyrobené z dreva.

Výber umiestnenia klietky

Domáce zvieratá by sa mali chovať v špeciálnej nebytovej zóne, kde sa celoročne udržuje teplota od 10 do 20 stupňov Celzia, je tam svetlo, okná, dvere, ventilácia. Králiky sa zvyčajne chovajú v klietkach. Je nežiaduce umiestňovať zvieratá vonku, na vietor alebo prievan.

Články sú prenosné a stacionárne. Môžu stáť pozdĺž steny, v strede miestnosti, na jednej, dvoch a troch poschodiach. Hlavnou vecou je poskytnúť k nim bezplatný prístup. Klietky sú inštalované na drevených, kovových stúpačkách alebo poličkách, regáloch vo výške 50-80 cm od podlahy v jednej, dvoch alebo troch poschodiach. Samotné štruktúry by mali byť voľné, odolné, ľahko sa udržiavali a nemali by zadržiavať moč a výkaly. Optimálna veľkosť je 0,5 štvorcových. metrov plochy pre jedno dospelé zviera.

Aké nástroje a materiály budú potrebné

Obydlie pre domáce králiky môže byť vyrobené z drevených dosiek, preglejky, drevotriesky, plastu, kovového pletiva s malou bunkou, sadrokartónu. V tomto procese budete možno potrebovať tenký plech na opláštenie, kovový profil, profilovú rúrku alebo silné drevené lišty na konštrukciu rámu. Na výrobu konštrukcie potrebujete niekoľko nástrojov: brúsku, vŕtačku, kladivo, klince, nity, samorezné skrutky, skrutky, zvinovací meter alebo pravítko.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Dôležité! Pred zakúpením materiálov na stavbu klietky musíte zvoliť model, nakresliť schému konštrukcie a určiť jej veľkosť.

Rozmery a kresba

Jedna klietka môže obsahovať jedného alebo viac králikov. Veľkosť stavby závisí od počtu zvierat, ich plemena a veku zvierat.

Pre dospelých

Pri stavbe obydlia pre veľké králiky najskôr nakreslia model alebo nakreslia schému, podľa ktorej minimálne 0,5 štvorcových. metrov plochy. Jedna klietka by mala mať nasledujúce rozmery: dĺžka - 0,7 - 1,4 m, šírka - 0,5 - 0,7 m, výška - 0,5 - 0,6 m. Samonosná konštrukcia pre mužov alebo ženy je umiestnená vo výške 50 - 80 centimetrov od podlahy na špeciálnych stúpačkách alebo poličkách.

Z dôvodu úspory miesta v miestnosti môžete vytvoriť dvojstupňové a dokonca trojstupňové bunky.

Pre konštrukciu konštrukcie v 2 úrovniach je nakreslený výkres zodpovedajúci dvom bunkám umiestneným nad sebou. Medzi susednými poschodiami zostáva pre paletu medzera 15 - 30 cm. Celková výška takejto konštrukcie je 1,5-2 metra. Rozmery jednej klietky: dĺžka - 0,8 - 1,4 m, šírka - 0,7 m, výška - 0,6 metra. Vzdialenosť od podlahy je 50-70 cm.

Pre mladé zvieratá

Králiky do jedného mesiaca sú držané v tej istej klietke so svojou matkou. Potom sa prenesú na samokŕmenie a presadia sa do priestrannejšej škatule. Pre jedného malého králika potrebujete 0,12-0,17 štvorcových. Králiky sa zvyčajne chovajú na viacerých miestach, to znamená v skupinových klietkach. Štruktúry určené pre 7-10 mladých jedincov sa považujú za najpohodlnejšie na chov zvierat na farme. Takéto klietky môžu mať nasledujúce (optimálne) rozmery: dĺžka - 1,7 m, šírka - 0,7 m, výška - 0,6 metra.

Pre obrie králiky

Dospelé zvieratá veľkých plemien sa chovajú v samostatných boxoch. Domáce stavby majú zvyčajne najmenej 0,7 štvorcových metrov. Optimálne rozmery králičej klietky sú: dĺžka - 1,5 m, šírka - 0,8 m, výška - 0,8 metra.

Pre fenku s mláďatami

Pre králika s králikmi sa odporúča postaviť priestranné bývanie nasledujúcich rozmerov: dĺžka - 1,2 m, šírka - 0,6 m, výška - 0,6 metra. K dispozícii sú vzory s hniezdnym a zadným oddelením, ktoré sú navzájom ohradené priečkou s okrúhlym prielezom. Rozmery takejto konštrukcie sú: dĺžka - 1,7 m, šírka - 0,6 m, výška - 0,6 metra.

Ako si vyrobiť králičiu klietku pre domácich majstrov

Na veľkých farmách sa králiky obvykle chovajú v klietkach z kovovej sieťoviny bez podstielky, vo vnútri ktorých je vybavený podávač a napájačka. V obchodoch sa predávajú hotové vzory. Sú určené pre 1-2 králiky. Tieto klietky majú vrchnú časť z kovovej siete a plastovú alebo plechovú tácku. Stáli asi 50 - 100 dolárov. Môžete si samostatne vyrobiť útulok pre svoje zvieratá zo šrotu.

Rozmery pre video:

Drevené

Najlacnejšia konštrukcia je vyrobená z drevených fošní. Na jeho výrobu je vhodné tvrdé drevo (dub, javor, buk). Drevená krabica by mala mať sieťované dvere alebo prednú plochu s kovovou sieťkou, ktorá zvieratám poskytuje čerstvý vzduch. V takejto klietke budú králiky teplé a pohodlné aj na ulici, na vrchu však budú musieť postaviť strechu. Je pravda, že drevená podlaha sa ťažko čistí od zvyškov výkalov, rýchlo začína hniť pod vplyvom moču.

Podrobné pokyny na vytvorenie klietky:

  • rám je vyrobený z tyčí určitej dĺžky;
  • oplášte základňu doskami z troch strán;
  • podlaha môže byť vyrobená z lamiel a nechať medzery 1 cm;
  • je vhodné urobiť strechu sklopnou;
  • v prednej stene sú nainštalované dvere;
  • na prednú stenu alebo na dvere je pribité pletivo.

Môžete zostaviť konštrukciu, kde celá predná stena sú sieťované dvere. Kovová sieťka je pribitá na drevený rám. Podávač je možné pripevniť na dvere. Takéto zariadenie pomôže udržať krmivo čisté a včas odstrániť skazené zvyšky jedla.

Z kovového profilu

Okrem dreva môžu byť z kovových prvkov vyrobené také puzdro pre králiky. Je pravda, že takéto výrobky majú nielen výhody (lacnosť, ľahká starostlivosť), ale aj nevýhody. Mriežkované kovové klietky nie sú vhodné na vonkajšie použitie. Na voľnom priestranstve začnú takéto konštrukcie rýchlo hrdzavieť. Pletivo sa navyše v teple veľmi zahreje a v silnom mraze sa okamžite ochladí.

Pre klietku z kovovej siete musíte najskôr vyrobiť rám z lamiel, napríklad z kovového profilu, a potom ju opláštiť sieťkou s najmenšou bunkou. Môžete postaviť kombinovanú štruktúru z dreva a kovu. Steny a strecha môžu byť drevené, podlaha a dvere sú vyrobené z kovovej sieťoviny.

Dôležité! Môžete vytvoriť obydlie pre králiky pomocou sadrokartónu alebo preglejky ako priečok alebo stien. V každom prípade je lepšie vyrobiť rám budúcej konštrukcie z kovového profilu. Kovový profil sa ľahko ohýba, je vhodný na pripojenie, inštaláciu doma.

Z profilového potrubia

Obytný dom pre domáce zvieratá je možné zostaviť z rôznych šrotu, ktorý sa nachádza na farme. Najprv musíte postaviť rám. Najpevnejšia základňa je získaná z kovového profilu. Je pravda, že na pripojenie koľajníc potrebujete zvárací stroj.

Rám je opláštený drevenými doskami, kovovou sieťou alebo preglejkou, sadrokartónom. Robustná drevená konštrukcia je vhodná na vonkajšie držanie zvierat. Ak sa na stavbu použila kovová sieť, potom je lepšie umiestniť také puzdro pre králiky do interiéru. V tipoch pre začínajúcich chovateľov králikov nájdete odporúčania, že je jednoduchšie vyrobiť králičiu klietku z drevených materiálov.

Usporiadanie bunky vo vnútri

Obytné priestory pre králiky môžu mať jednu priestrannú izbu alebo dve časti: zadnú časť a hniezdo. Ak hniezdny priestor v klietke pre ženy nie je oplotený, potom sa do neho pred obkľúčením umiestni materská nádoba, to znamená uzavretá preglejková schránka s otvorom s priemerom 30 cm. sennik a napájačka sú vybavené. Tieto predmety sú vyrobené z plastu, drôtu, plechu alebo dreva.

Je pravda, že zvieratá tenký plast rýchlo prehryznú, je lepšie ho nepoužívať.

Podávače sú inštalované v blízkosti dverí, prednej steny alebo zavesené na prednej priečke. Za seno si kupujú alebo vyrábajú vlastné podávače drôtu, ktoré sa prenášajú mimo obvod klietky, to znamená, že sú zavesené na dverách alebo bočnej, prednej stene. Na prednú sieťovanú priečku sú pripevnené aj misky na pitie. Hotové zariadenia na vodu si môžete kúpiť v železiarstve. Napríklad vákuové napájačky alebo napájačky na bradavky pre králiky.

V klietke musí byť dostatok priestoru na to, aby bolo zviera aktívne. Niektorí remeselníci vyrábajú pre svojich miláčikov viacúrovňové konštrukcie. Hore vybavia hniezdo, dole vytvoria prísnu oblasť s priestranným miestom na prechádzky. Králiky môžete v zime chovať v drevených debnách v teplej miestnosti a v lete ich môžete premiestniť von do prenosnej ohrady zo sieťky, kde budú jesť pastvu.

Zaujímavé nápady neobvyklých buniek

Ak si prajete, môžete pre svoje zvieratá postaviť skutočný dom s niekoľkými izbami: spálňové hniezdo, kuchynský kŕmny žľab a obrovskú obývaciu izbu, teda miesto na prechádzky. Niektorí remeselníci vyrábajú poschodové konštrukcie pre králiky. V spodnej rade je namiesto podlahy zelená tráva a steny sú vyrobené z rámu oplášteného sieťkou. Na poschodí je uzavretý drevený spací box. Na druhom poschodí zvieratá vylezú na šikmú dosku rebríka.

Klietka pre vaše zvieratá môže byť vyrobená vo forme dedinského domu, kde je balkón kŕmidlom pre seno a trávu a okná sú otvory so sieťkou v bočných stenách. Na vrchole takého domu by mala byť strecha pokrytá hydroizolačným strešným materiálom. V zime a v lete môže takáto konštrukcia stáť vonku.

Klietka so zvieraťom môže byť vyrobená z materiálov z masívneho dreva a umiestnená na vyvýšenej plošine blízko plotu. Dvere sú najlepšie zo sieťoviny. Na plochú strechu môžete položiť kvetináče alebo paletu s voňavými rastlinami (kôpor, petržlen, zeler), ktoré králiky tak milujú.


Pozri si video: Klietka pre zajace a morčatá SUSAN 102 (Smieť 2022).