Otázky a odpovede

Rašelina a chernozem - ako rozlíšiť a používať na mieste


Kúpili sme si čierne pôdne auto v záhrade, ktorá už vysadila všetko predtým. Ako sa dá použiť a ako rozlíšiť rašelinu alebo chernozem?

Odpovede:

Poďme pochopiť, čo sú tieto dve zmesi.

Chernozem je úrodná humusová pôda. Používa sa na zlepšenie zloženia chudobných v pôdnych mineráloch. Vezmite si do rúk čiernu zem a jemne ju vtlačte do pästi, na dlaniach uvidíte „hrubú“ čiernu potlač, znamenie úrodnosti zeme s vysokým obsahom humusu.

Rašelinová príroda sa vytvára v močiaroch z rozpadnutých zvyškov rastlín a živočíchov. Používa sa vo forme hnojiva, horľavého materiálu a v stavebníctve ako tepelnoizolačný materiál.
Ako rozlíšiť chernozem od rašeliny: Navlhčite hrsť každej zmesi, pevne ju vyžmýkajte a nechajte uschnúť. Chernozem dokáže udržať vlhkosť, čím úrodnejšia pôda, tým dlhšie drží vlhkosť. Rašelina schne veľmi rýchlo, pretože dokáže absorbovať veľa vody, ale nemá schopnosť zadržiavať vodu.

Musíte vedieť, že rašelina a chernozem sa používajú hlavne v zmesi. Čierna pôda sa zmieša s rašelinou, pieskom, pilinami, hnojom a záhradnou pôdou (3: 1), v závislosti od toho, ktorá rastlina sa pôda pripravuje. Rašelina sa zmieša so záhradnou pôdou a humusom, čím sa získa drobivosť pôdy a hnojivo.

Ak chcete na svojich stránkach použiť chernozem, potom ho na jeseň rozptýlite vrstvou na povrch a orať stránku. Na jar bude pôda pripravená na výsadbu. Ak nie je možné čakať na pád, pripravte tiež časť pristávacej plochy.