Rada

Popis najlepších postupných receptov na teplé a nakladané uhorky na zimu

Popis najlepších postupných receptov na teplé a nakladané uhorky na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Konzervované uhorky na zimu požaduje takmer každá žena v domácnosti. Výrobky majú dlhú trvanlivosť, poslúžia ako doplnok prílohy, občerstvenia pri slávnostných hodoch. Varenie pikantných kyslých uhoriek na zimu netrvá dlho. Aby ste sa úspešne vyrovnali s procesom solenia, mali by ste si prečítať tipy uvedené nižšie.

Vlastnosti morenia horúcich uhoriek na zimu

Pred nakladaním uhoriek ich treba roztriediť podľa veľkosti, umyť, namočiť na 5 hodín do studenej vody.

Vďaka týmto manipuláciám sa počas procesu solenia nebudú pokrčiť, nestanú elastickými bez vnútorných medzier. Je vhodné vziať 6 - 8% soľanky; na vedro s vodou bude potrebných 600 - 800 g soli. Korenie musí byť čerstvé, potom má baktericídne vlastnosti, obsahuje veľa vitamínov.

V priebehu konzervácie by sa mala z uhoriek každý deň odstraňovať nahromadená pleseň.

Požadované prísady

Recept na varenie konzervovaných uhoriek s feferónkami zahŕňa prípravu nasledujúcich produktov. Na 2 litre soľanky potrebujete:

 • uhorky - ich počet závisí od toho, koľko plechoviek je k dispozícii;
 • 2 litre vody;
 • 2-3 vavrínové listy;
 • 2-3 vetvičky kôpru;
 • 1 hlava cesnaku;
 • 8 nového korenia;
 • 1 lyžička horčica;
 • zmes čierneho a červeného korenia - 1 lyžička;
 • 2 lyžice soľ a kryštálový cukor;
 • 1 lyžička citróny v trojlitrovej nádobe.

Množstvo korenia môžete znížiť v závislosti od požadovanej štipľavosti nálevu.

Pravidlá pre výber a prípravu zeleniny

Nie všetky odrody sú vhodné na konzerváciu, ale s veľkými bodkami na šupke, čiernymi tŕňmi. Malé uhorky s belavými, malými pupienkami, vhodné iba na konzumáciu v čerstvom stave.

Prezreté plody žltej alebo hnedej farby nie sú vhodné na zber na zimu, pretože ich kôra je veľmi tvrdá, dužina je voľná.

Môžete ich použiť na soľankový základ, na šúpanie, nastrúhanie. Je vhodné zvoliť stredne veľké uhorky, dlhé 7-9 cm. Uhorky sú tiež široko používané. Aby boli konzervy ostré, korenené, stojí za to do nádob pridať ríbezle, čerešne, dub, chren, mätu a horčicu.

Príprava nádob

V dvojlitrových plechovkách alebo v inom objeme opláchnite sódu. Účinne čistí prach, drobné nečistoty, nezanecháva na povrchu skla chemický film. Nádoby sa potrú uhličitanom sodným, opláchnu teplou vodou a nechajú sa vysušiť. Potom sa nádoby sterilizujú.

Proces varenia

Klasický recept spočíva v pridaní octovej esencie alebo zatvorení bez nej. Namiesto octu sa môže pridať kyselina citrónová. Potom sa uhorky ukážu ako chrumkavé, chutné, zdravé. Z bezpečnostných dôvodov môžete marinádu zaliať trikrát alebo dvakrát.

Ako soliť uhorky: kroky krok za krokom.

 1. Nechajte si uhorky vopred namočené vo vode, odrežte z nich končeky. Potom budú marinovať rýchlejšie, soľanka sa rozptýli rovnomerne.
 2. Olúpte cesnak a nakrájajte každý strúčik na polovicu.
 3. Vložte všetky koreniny podľa zoznamu do sterilizovaných nádob.
 4. Uhorky ukladajte do nádob zvisle.

Zahrejte 1 liter vriacej vody v bankách, až po okraj, počkajte 15 minút. Vypustite vodu späť do nádoby. Pridajte k tomu soľ, cukor, priveďte k varu. Aby ste zabránili prasknutiu sklenenej nádoby pri nalievaní vriacej vody, vložte do jej stredu kovový nôž alebo vidličku. Zalejeme vriacou konzervačnou soľankou, každá pridáme 1 lyžičku. citróny pre každú nádobu. Naskrutkujte sterilizované viečka. Dózy dajte hore dnom, nechajte 1 deň vychladnúť. Potom vložte na chladné miesto ako pivnica alebo suterén.

Variácia bez sterilizácie

Uhorky môžete nakladať bez toho, aby ste zaváracie poháre sterilizovali. Budete potrebovať nasledujúce produkty:

 • uhorky;
 • 1 polievková lyžica soľ;
 • 2 lyžice Sahara;
 • 3 lyžice 9% octu;
 • 2 bobkové listy;
 • koreň alebo list chrenu - 1 kus;
 • listy ríbezle / čerešne - 1-2 kusy;
 • 5 zrniek korenia;
 • 2 hlavy cesnaku;
 • 2 trsy kôpru.

Uhorky umyte, namočte do osolenej vody na 5 hodín. Opláchnite nádoby s viečkami sódy. Umyté uhorky s odrezanými zadkami a bylinky dajte do hotových nádob. Nalejte vodu do hrnca, priveďte do varu. Nalejte do pohárov, zakryte viečkami. Druhú časť vody dáme zovrieť. Opakujte manipuláciu s nádobami. Znovu ich uzavrieme viečkami, zabalíme.

Po tretíkrát uskutočnite akciu s vriacou vodou, potom do nádob vložte soľ, ocot a cukor.

Ponorte veko do vriacej kvapaliny, vyberte a zavrite plechovky. Vezmite na teplé miesto, otáčajte hore a dole, aby sa rozpustila soľ a cukor. Položte hore dnom, kým nevychladne, vezmite do pivnice.

Ako správne ukladať obrobky

Konzervovanú uhorku by ste mali uložiť v tmavej miestnosti s teplotou až +10 stupňov. Pri negatívnych sadzbách môžu produkty zamrznúť. Dózy by nemali prísť do kontaktu so slnečným žiarením, inak by uhorky zožltli. Priemerná doba použiteľnosti nálevu je 1 rok.


Pozri si video: After watching this, your brain will not be the same. Lara Boyd. TEDxVancouver (Február 2023).