Rada

Opis odrody paradajkovej bizónovej čiernej a jej charakteristík

Opis odrody paradajkovej bizónovej čiernej a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda paradajok "Bison" bola chovaná domácimi chovateľmi a získala dobré recenzie od záhradníkov, milovníkov odrôd rajčiakov neobvyklých farieb. Jeho odrody sú „bizónová žltá“, „bizónová ružová“, „bizónová oranžová“, „bizónska čierna“.

Charakteristika a popis odrody: stredne skorá, neurčitá, veľkoplodá, odolná proti mnohým chorobám paradajok. Vytvorený špeciálne pre skleníkové pestovanie, ale v regiónoch so stabilným teplým podnebím sa rajčiaky „Black Bison“ pestujú aj vonku.

Môže sa pestovať po celý rok vo vykurovaných skleníkoch. Bush tejto odrody dorastá až do výšky 1,8 m, preto nevyhnutne vyžaduje podväzok až po zvislú alebo vodorovnú podperu. Listy sadeníc sú svetlé, a keď rastlina získava rast, stávajú sa tmavozelenými. Tvar listov je pretiahnutý.

Rastlina je vysoká, preto sa výsadba čiernych paradajok Bison uskutočňuje technológiou 50 x 50 cm. Vegetačné obdobie je 110 - 115 dní.

Sadenice paradajok vo veku 50-60 dní je možné vysadiť v skleníku.

Je veľmi dôležité včas odstrániť spodné listy rastliny a nevlastné deti, aby sa zlepšil ovocný sad a urýchlilo dozrievanie.

Na získanie dobrej úrody sa stonka sformuje do 1 - 2 kmeňov. Ak chcete získať väčšie ovocie, po 6 vaječníkoch zovrite stonku.

Vlastnosti ovocia

Popis ovocia odrody Black Bison: veľké, šťavnaté, mierne sploštené s nerovnými rebrovanými stranami. Farba zrelého paradajky je tmavá, fialovofialová. Koža je jemná, tenká.

Paradajky Black Bison majú dobrú chuť a neobvyklú arómu s ovocnými tónmi. Používajte ich čerstvé, šaláty. Pri príprave sa tieto paradajky zvyčajne používajú vo forme šťavy, ktorá sa ukáže ako tmavá, bohatá a chutná. Tieto paradajky nie sú vhodné na konzerváciu celých plodov a na morenie sudov.

Recenzie na túto odrodu sú pozitívne. Čierne paradajky majú atraktívny vzhľad a dobré obchodné vlastnosti. Veľkosť plodu je v závislosti od starostlivosti 250 - 350 gramov (jednotlivé plody do 500 gramov) a úroda je okolo 5 - 6 kg z 1 kríka. Odroda sa dá prepravovať, ale nie dlho skladovať.

Ako správne hnojiť

Dôležitou podmienkou pre získanie hojnej úrody je tiež správne hnojenie paradajok a režim zavlažovania. Pri hnojení sa vykonávajú tieto činnosti:

  • Minerálny obväz by sa mal vykonávať najmenej trikrát počas celej doby rastu rastliny.
  • Organické hnojenie sa môže uskutočňovať striedavo so zálievkou alebo počas polievania rajčiaka. Paradajky „Black Bison“ sa hnojia počas celého vegetačného obdobia, po nasledujúcej úrode.

Je dôležité, aby sa kŕmenie rajčiakov uskutočňovalo včas a nepresahovalo normu, inak môžu byť rajčiny zničené.

  • Počas tvorby sadeníc, ešte pred zberom paradajok Black Bison, sa dvakrát prihnojujú tekutými hnojivami na rast rastlín s intervalom 7-10 dní.
  • Pri transplantácii na trvalé miesto je koreňový systém paradajok napojený alebo ponorený do roztoku „Fitosporinu“, ktorý zabraňuje infekcii plesňovými infekciami, a tiež napája rastlinu mikroelementmi.
  • Potom, po vysušení vrchnej vrstvy pôdy (asi po 7-8 dňoch), sa zalievanie uskutoční organickým hnojením a nasledujúcim potašom a dusíkatými hnojivami.
  • Po odobratí prvej plodiny je potrebné použiť určité draselné hnojivo na doplnenie straty draslíka v pôde.


Pozri si video: hruška Clappova 2 r. strom (Smieť 2022).