Rada

Ako sa volá bylinkové víno a 3 ľahké recepty

Ako sa volá bylinkové víno a 3 ľahké receptyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Príprava vína s bylinkami má veľa zvláštností. Zároveň je dôležité prísne dodržiavať technológiu, aby ste získali chutný a aromatický nápoj. Zahŕňa správny výber surovín a prípravu surovín. Je tiež potrebné mať na pamäti, že takýto nápoj má výrazné liečivé vlastnosti. Musí sa však nanášať opatrne a s mierou.

Ako sa volá bylinné víno

Najznámejšie víno, ktoré je ochutené bylinkami, sa nazýva vermút. Prvá zmienka o ňom pochádza z dávnych čias. Existujú aj pomenované recepty. Úplne prvý patrí Hippokratovi. Puškin tiež rád popíjal bylinkové víno.

Na dochutenie nápoja sa používa veľa voňavých bylín. Vermút je z nemčiny preložený ako „palina“. Existujú však aj iné druhy bylinného vína.

Príprava hlavných surovín na varenie

Najčastejšie sa bylinkový nápoj pripravuje na báze bieleho alebo červeného hroznového vína. Je dôležité používať na to najprirodzenejšie a najkvalitnejšie suroviny. Z bylín sú vhodné palina, praslička, šalvia.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Lahodné víno sa vyrába z tansy. V takom prípade je potrebné venovať pozornosť príprave surovín. Mal by byť svieži a prírodný.

Ako si pripraviť bylinné víno doma

Na výrobu vlastného bylinného vína musíte dodržiavať niekoľko pravidiel. V takom prípade je potrebné pripraviť si potrebné suroviny vopred.

Na chvoste

Na prípravu tohto nápoja budete potrebovať:

  • 1 liter suchého bieleho vína;
  • pol pohára nasekaného prasličky.

Tieto zložky sa musia dôkladne premiešať a nechať vylúhovať 1 mesiac. Potom musí byť kompozícia vyčerpaná a odobratá na prázdny žalúdok. Jedna dávka je polovica pohára.

Naplnené víno má výrazné hemostatické vlastnosti. Vďaka tomu úspešne zvláda krvácanie, ktoré sa pri hemoroidoch často vyskytuje. Produkt tiež pomáha eliminovať iné typy krvácania.

Okrem toho praslička obsahuje kyselinu kremičitú. Pomáha zvyšovať počet bielych krviniek zapojených do humorálnej imunity. V tomto prípade sa kremík môže použiť na iné patológie - napríklad s pľúcnou tuberkulózou. Víno z prasličky roľnej sa používa na cystitídu a uretritídu. Je tiež indikovaný na iné lézie močových ciest.

Na šalviu

Na výrobu tohto vína budete potrebovať:

  • 1 liter červeného vína;
  • 80 gramov sušenej šalvie.

Odporúča sa zmiešať ingrediencie a nechať pôsobiť 8 dní. Hotový nálev prefiltrujte a po jedle vypite 20 - 30 gramov. Prípravok na báze šalvie má výrazné upokojujúce vlastnosti. Pomáha tiež kontrolovať zápal a má hemostatické vlastnosti. Látka je vhodná na akútnu alebo chronickú bronchitídu. Zloženie tiež výrazne znižuje potenie.

Šalvia lekárska obsahuje účinné látky podobné hormónom. Z tohto dôvodu pomáhajú nápoje na jeho základe zvýšiť reprodukčné schopnosti a predĺžiť mladosť. Okrem vína je prípustné pripravovať vodku na báze šalvie. Tento nápoj je veľkým prínosom pre starších ľudí. Na jeho výrobu sa odporúča vziať si tieto komponenty:

  • pol šálky sušených kvetov šalvie alebo 1 šálka čerstvej;
  • 500 mililitrov vodky.

Zloženie sa odporúča lúhovať na slnečnom mieste. Toto sa musí robiť v zapečatenej nádobe po dobu 40 dní. Potom musí byť látka dôkladne filtrovaná a vypitá 1 veľkú lyžicu a zmiešaná s rovnakými časťami s vodou. Toto by sa malo robiť nalačno pred každým jedlom.

Od tansy

Na výrobu takého nápoja sa odporúča užívať nasledujúce komponenty:

  • 1 šálka sušených alebo pol šálky čerstvých kvetov tansy
  • 1 fľaša bieleho muškátového vína

Zložky by sa mali zmiešať a nechať vylúhovať 8 dní. Hotové zloženie preceďte a vypite 30-40 gramov. Je to potrebné po obede a večeri.

Víno vyrobené z tansy sa používa na reumu. Zloženie tiež stimuluje vylučovanie žlče, zlepšuje tráviace funkcie. Je obzvlášť užitočný pri gastritíde. Látka je obzvlášť účinná pri chorobách s nízkou kyslosťou.

Ďalšie skladovanie produktu

Aby si bylinné víno čo najdlhšie zachovalo svoje vlastnosti, je potrebné ho skladovať v správnych podmienkach. Najlepšie je uchovávať nápoj v suteréne alebo pivnici. Ak to nie je možné, je dovolené dať víno do chladničky.

Bylinkové víno sa ľahko pripravuje a obsahuje veľa užitočných prísad. V závislosti od použitých prísad je možné dosiahnuť rôzne účinky na organizmus. Pri pití vína je však potrebné pamätať na zmysel pre proporcie, inak by to viedlo k zhoršeniu zdravia.


Pozri si video: Víno a koprová omáčka (August 2022).