Otázky a odpovede

Kedy a ako nakŕmiť paradajky


Vitajte! Chcem pestovať paradajky, s tým nemám veľa skúseností, rád by som vedel, kto používa návnadu a ako často a kedy kŕmiť paradajky, aby ich nekazil?

Odpovede:

Pred výsadbou sadeníc paradajok by sa mala pripraviť pôda. Je vhodné to urobiť na jeseň, ale ak nemáte čas, je to možné na jar. Ak minulý rok na tomto mieste rástli iné rastlinné plodiny, je lepšie dezinfikovať, resp. Ak bolo miesto prázdne, nie je to potrebné. O niekoľko týždňov a výsadbu očistite plochu rastlinnej podstielky, vykopajte s pridaním humusu (kompostu) na bajonet lopaty.

Dávka a názov vrchného obväzu počas rastu vaječníkov a ovocia závisí od kvality pôdy a poveternostných podmienok. Opíšem príklad možných hnojív:

  • Prvé obliekanie lôžok sa uskutočňuje 2 týždne po presadení sadeníc: infúzia mulleínu (1 liter), popola (1 polievková lyžica), dvojitý superfosfát (1,5 až 2 polievkové lyžičky) - na 10 l vody.
  • Pred kvitnutím sa použije rovnaké zloženie, ku ktorému sa pridajú 2 g manganistanu draselného. Vrchný dresing sa vykonáva pod koreňom.
  • Počas výskytu vaječníkov sa kompozícia pripravuje infúziou divulínu (1 liter) alebo zelenej kaše, močoviny (1 lyžica), síranu meďnatého (0,5 lyžičky), dvojitého superfosfátu (2 lyžice) a popola (2 polievkové lyžice) - 10 l vody.

Zloženie vrchných obväzov pomáha nielen pestovať a poskytovať úrodu, ale tiež profylakticky pôsobiť proti možným chorobám. Upozorňujem, zloženie obväzov je podmienené. Možno máte úrodnú pôdu a zdravé a silné sadenice. V tomto prípade je množstvo hnojív, ako aj ich zloženie znížené na minimum.

Pozrite si video: Mrežovník z lineckého cesta Zuzana Machová (Júl 2020).