Rada

Technické vlastnosti dojacieho stroja Doyushka a spôsob jeho používania

Technické vlastnosti dojacieho stroja Doyushka a spôsob jeho používaniaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ručné dojenie kráv je náročné, časovo náročné a náročné. To je obzvlášť ťažké, keď je v stáde veľa zvierat a každému je potrebné venovať pozornosť. Na pomoc dojičky boli vyvinuté automatické dojacie stroje. Zvážme výrobné vlastnosti dojacieho stroja Doyushka, jeho klady a zápory, ako funguje a jeho použitie podľa pokynov.

Výrobca stroja

Dojací stroj s názvom „Doyushka“ bol vyvinutý a vyrobený v meste Miassa, ktoré sa nachádza v Čeľabinskej oblasti. Podnik vyrába dojacie stroje na dojenie kráv, kobýl, kôz a oviec. K jednotkám existujú aj náhradné diely, ktoré je možné dokúpiť zvlášť.

Najobľúbenejšie modely sú Doyushka 1R a Doyushka 1C. Vyrábajú sa tiež zariadenia na spoločné dojenie páru kráv - „Tandem Doyushka“ a verzia s plechovkou so zväčšeným objemom - „Doyushka Universal“.

Ako zariadenie funguje?

Prístroj Doyushka používa piestové čerpadlo, vďaka svojej špeciálnej konštrukcii pracuje tichšie ako vákuové. Mechanizmus pumpy produkuje 64 úderov za minútu - rovnako ako teľa pri cicaní mlieka. Toto udržuje kravu v pokoji. Vymeniteľná kožená manžeta je zapečatená a manometer sleduje pracovný tlak.

Štyri šálky, ktoré sa dajú nasadiť na všetky cumlíky, sú opatrené priehľadnými vložkami a riadia tok mlieka z každej časti vemena. Dobre navrhnuté hrnčeky rýchlo a ľahko priliehajú na kravské struky bez toho, aby zvieratám spôsobovali nepríjemné pocity.

Mlieko sa naleje do veľkej plechovky z nehrdzavejúcej ocele. Uzatvára sa vekom, má rukoväť, na ktorú môžete pripevniť zariadenie na dojenie. Plechovka stojí na plošine s nárazníkmi, čo ju robí stabilnou. Celým zariadením sa dá hýbať, v spodnej časti rámu sú zabudované kolesá (jedno z nich je riadenie a 2 nosiče).

Motor prístroja Doyushka je odolný, motor sa ovláda tlačidlom, dá sa ním prístroj zapnúť alebo vypnúť.

Princíp činnosti dojacieho stroja "Doyushka"

Keď je zariadenie zapnuté, čerpadlo začne pracovať, piest v ňom sa pohybuje hore a dole. Pohybom piestu a ventilu dodávaného na kryte čerpadla vzniká podtlak. Po zriedení sa mlieko z bradaviek nasáva do pohárov, z ktorých vstupuje do plechovky. Keď je nádoba úplne plná, zariadenie je možné vypnúť.

Aby stroj Doyushka pre kravy pracoval správne a dlho, musíte sa oň starať: opláchnite zariadenie z mliečnej tekutiny a každý týždeň namažte piest a valec. Môžete ho vyčistiť špeciálnymi kefami, ktoré sú súčasťou balenia.

Výhody a nevýhody

Nízka spotreba energie (menej ako mikrovlnná rúra).

Nekomplikovaný dizajn, dostupnosť dielov uľahčuje ich údržbu a opravy.

Môžete si kúpiť náhradné diely, je tu opravárenský servis.

Výrobca poskytuje jednoročnú záruku na produkt.

Plech z nehrdzavejúcej ocele nekoroduje.

V dizajne nie je žiadny pulzátor.

Prístroj je ľahký a nadrozmerný, žena ho zvládne celkom dobre.

Jednotku môžete ľahko presunúť a nastaviť, ako to bude pohodlné.

Prístroj je stabilný, nepretáča sa (kvôli nízkemu ťažisku).

Vysoká produktivita (5 - 8 zvierat sa dá podojiť za 1 hodinu).

Spoľahlivý motor, ktorý sa neprehrieva.

Mierne náklady.

Plechovka nemá okno, takže nie je možné ovládať jej plnenie.

Krátka šnúra, ku ktorej je potrebné dokúpiť predlžovačku.

Napriek nie veľmi významným nedostatkom je jednotka kvôli svojej spoľahlivosti a kvalite medzi spotrebiteľmi dopytovaná.

Technické údaje

Hmotnosť jednotky - 52 kg, výška - 78 cm, dĺžka - 1 m, šírka - 39 cm. Jednotka je vybavená plechovkou s objemom 22,6 litra. "Doyushka" spotrebuje 550 wattov, napätie - 220 V. Vákuový tlak - 40-50 kPa, frekvencia pulzácií - 64-74 krát za minútu. Mlieko je možné získať od 5 - 8 kráv za hodinu pomocou dojacieho stroja.

Inštrukcie na používanie

Z bezpečnostných dôvodov musí byť elektroinštalácia, ku ktorej je jednotka pripojená, vybavená prúdovým chráničom. Pred zapnutím Doyushky sa musíte ubezpečiť, že napätie v sieti zodpovedá napätiu požadovanému pre normálnu prevádzku zariadenia.

Pred použitím je potrebné prístroj zostaviť. Zapnite ho, potom by to malo trvať 3 - 5 minút. prísť na to. Ak z pohybujúcich sa mechanických častí nie je žiadny vonkajší hluk, musíte dojiace zariadenie opláchnuť.

Pred začatím dojenia musíte skontrolovať tlak, ktorý sa vytvára v zariadení. Ak je úroveň podtlaku vyššia alebo nižšia ako odporúčaná hodnota, musíte ju upraviť pomocou regulačného ventilu umiestneného na prijímači mlieka na odporúčané hodnoty - 0,04-0,045 MPa.

Predtým, ako začnete dojiť, musíte umyť vemeno kravy a potom vemeno ľahko masírovať. Umiestnite cumlíky na cumlíky: jednou rukou vezmite zásobník na mlieko (trysky a štiepač by mali smerovať hore a poháre smerovať dole). Druhou rukou umiestnite poháre striedavo na bradavky.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Počas dojenia musíte sledovať, ako mlieko tečie, čo je dobre viditeľné cez priehľadné prvky potrubí. Keď sa dojenie skončí, musíte stlačiť prijímač mlieka, aby sa proces dojenia zintenzívnil.

Potom držte prijímač mlieka a musíte odskrutkovať regulátor tlaku, aby ste odstránili podtlak. Až potom je možné okuliare vybrať tak, že ich po jednom vyberiete z bradaviek. Konečnou fázou je ošetrenie bradaviek dezinfekčnými prostriedkami. Potom musíte zariadenie zavesiť na rukoväť inštalácie, potom zdvihnúť veko zakrývajúcu plechovku, nalievať výsledné mlieko do samostatnej nádoby a pokračovať v dojení ďalšieho zvieraťa.

Keď sú všetky kravy podojené, je potrebné zariadenie najskôr opláchnuť čistou vodou, potom spustiť do nádoby s horúcou vodou alebo s prídavkom dezinfekčného prostriedku a zapnúť jednotku. Opakujte preplachovanie toľkokrát, kým nie je voda čistá. Opláchnite hadice a vnútro plechovky.

Každý týždeň musíte odstrániť nádobu na mlieko, plechovku, poháre a vyčistiť ich od zvyškov mlieka štetcom. Po rovnakom čase je potrebné demontovať čerpadlo, zdvihnúť kožené tesnenie a namazať diely olejom (pre zlepšenie tesnenia a zníženie trenia).

Vymeňte vložky raz za 4 týždne, najmä ak sú prasknuté alebo poškodené. Sledujte tiež stav gumy hadice. Dojacie zariadenie Doyushka skladujte na suchom mieste. Jednotka Doyushka je určená na domáce použitie. Uľahčuje proces dojenia a je pohodlný pre zvieratá aj ľudí. Veľmi to uľahčuje prácu, je obzvlášť dôležité ju používať, ak je na farme viac zvierat. Doyushka skracuje čas dojenia a uľahčuje náročnú prácu. Pri opatrnom zaobchádzaní môže jednotka trvať dlho.


Pozri si video: Macešky a Noruška 16 2 2019 (August 2022).