Rada

Návod na použitie fumigačných tabliet Alfos Krot a dávkovanie

Návod na použitie fumigačných tabliet Alfos Krot a dávkovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Alfos Krot je fumigantný insekticíd, ktorý pomáha chrániť zeleninu, obilie a kvety pred rôznymi škodcami. Zloženie vydesí krtky, gophers, škrečky, potkany a myši. Produkt sa používa na dezinfekciu zásob obilnín v skladoch. Pomáha proti nosatcom a kliešťom. Kompozícia sa tiež používa pre mravce a muchy. Je dôležité dodržiavať pokyny na používanie produktu „Alfos Krota“.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku "Alfos Krot"

Táto kompozícia je dostupná vo forme fumigačných tabliet. Látka sa považuje za jednu z najúčinnejších formulácií pre krtky. Plyn Alphos sa považuje za aktívnu zložku látky. Je to fosfid hlinitý.

Princíp činnosti a účel

Pri kontakte s vlhkosťou v podzemí začnú tablety syntetizovať korozívny plyn, ktorý má nepríjemný zápach. Látka sa rozprestiera na 4 metroch. Jeho účinok trvá niekoľko dní.

Štipľavá aróma upcháva nos krtka - tento pachový orgán v krtkoch je veľmi citlivý. Výsledkom je, že zvieratá sú nútené z miesta utiecť. Asi po 2 - 3 dňoch nebudú krtky. Plynové tablety sa často používajú na preventívne účely. Toto je potrebné, ak sa v susedných oblastiach nachádzajú hlodavce. Liečivo sa účinne vyrovná nielen s krtkami. Je povolené ho použiť na boj proti týmto kategóriám parazitov:

  • potkany;
  • škrečky;
  • myši;
  • gophers.

Pomocou látky je možné zabezpečiť ochranu zeleniny, obilnín, kvetinových rastlín pred hlodavcami. Je tiež dovolené dezinfikovať zásoby obilia liekom, ktoré sú uskladnené v skladoch. To ich pomáha chrániť pred kliešťami a weevilmi. Liek sa úspešne vyrovná s muchami, mravcami a inými parazitmi.

Výhody a nevýhody

Insekticídne tablety majú veľa výhod:

  • látka pomáha v boji proti hlodavcom a hmyzu;
  • zloženie chráni obilniny, kvety a zeleninu pred krtkami;
  • látka rýchlo účinkuje.

Súčasne má liek aj niektoré nevýhody. Toxický účinok sa považuje za kľúčovú nevýhodu. Produkt je nebezpečný pri požití. Môže spôsobiť vážnu otravu tela.

Ďalšou nevýhodou je potreba dôsledného dodržiavania požiadaviek na spracovanie. Toto by sa malo robiť v suchom a pokojnom počasí.

Dávkovanie a použitie lieku

Aby bolo použitie látky účinné, je potrebné zamerať sa na predmet spracovania. Aby ste sa zbavili krtkov, krtkov, potkanov, škrečkov, odporúča sa krtko odstrániť lopatou. Toto sa robí skôr, ako sa objaví nora. Potom zložte kompozíciu do otvoru do hĺbky 20 centimetrov a posypte ju zeminou. Na dosiahnutie rýchlych výsledkov je potrebné spracovať všetky molehills.

Môžete tiež poliať hrčku, ktorú urobil krtko. Vďaka tomu sa pôda potopí a červia diera bude úplne holá. V tejto fáze musíte položiť tabletu "Alfos Krota" a zatlačiť ju pomocou tyče na spodok otvoru. Vykonajte podobné činnosti pre všetky vrchy krtkov.

Na zničenie mravcov a iných pôdnych parazitov by sa tableta mala umiestniť do mraveniska. Odporúča sa to robiť priamo v oblastiach akumulácie parazitov v hĺbke asi 10 centimetrov.

Na zničenie kliešťov, nosatcov, vošiek musíte použiť 3 tablety na 1 tonu obilia. V takom prípade musí byť na 2 dni pokrytý filmom.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Je dôležité vziať do úvahy, že liek nemožno kombinovať s insekticídnymi látkami, pretože jeho účinok sa môže zvýšiť vplyvom oxidu uhličitého.

Rýchlosť pôsobenia kompozície závisí od obsahu plynov, teploty vzduchu, typu parazitov, štruktúry pôdy. Spracovanie je potrebné ráno. Je dôležité zabezpečiť bezvetrie. Nepridávajte kompozíciu ihneď po zrážaní. Ak sa dodrží aplikačný režim, zloženie nemá negatívny vplyv na parametre klíčenia semien rôznych druhov plodín.

Opatrenia

Liek je vhodný na obmedzené použitie. Keď sa dostane do tráviacej sústavy alebo dýchacích orgánov, je veľmi nebezpečné. Pri použití prípravku zabráňte kontaminácii vodných plôch alebo zdrojov potravy. Je potrebné spracovať stránku ráno. To sa deje iba za pokojného počasia.

Výrobok patrí do druhej triedy nebezpečnosti. Ak sa kompozícia dostane do tela, existuje vysoká pravdepodobnosť akútnej intoxikácie. V takejto situácii musíte okamžite konzultovať s lekárom. Ak sa kompozícia dostane do dýchacieho systému, je potrebné osobu vyniesť z nebezpečnej zóny.

Všetky práce spojené s užívaním drogy sa musia vykonávať pomocou ochranných prostriedkov. Počas práce je zakázané piť, jesť a fajčiť. Po dokončení procedúr si umyte tvár a ruky mydlom a vodou.

Látka sa musí uchovávať na suchom a chladnom mieste. To sa deje oddelene od liekov a potravín. Je dôležité udržiavať látku mimo dosahu detí a zvierat.

Interakcia s inými látkami

Výrobok nie je možné kombinovať s insekticídmi. Pod vplyvom oxidu uhličitého sa môže účinok „Alfos Krota“ zvýšiť.

Podmienky a lehoty skladovania

Otvorené balenie s liekom sa nemôže uchovávať. Po použití musí byť produkt zlikvidovaný. Zaobchádza sa s ním rovnako ako s domovým odpadom. Pri dodržiavaní odporúčaní špecialistov nie je doba použiteľnosti látky obmedzená.

Čo je možné nahradiť?

Medzi účinné analógy nápravy patria:

  1. Detia je biologická látka, ktorá sa dodáva vo forme guľôčok namočených v éterických olejoch.
  2. "Fostoksin" - aktívnou zložkou lieku je fosfid hlinitý. Mechanizmom účinku sa liek úplne zhoduje s liekom "Alfos Krot".
  3. Klaus - kompozícia sa vyrába vo forme tekutého koncentrátu, ktorý sa vyrába na báze ricínových olejov a olejov z citronely.

"Alfos Krot" je účinný prostriedok, ktorý pomáha vyrovnať sa s mnohými škodcami. Aby použitie lieku prinieslo výsledok, musíte prísne dodržiavať pokyny.


Pozri si video: Ekopol Vs Včely (Smieť 2022).