Rada

Opis odrody paradajok nemecká červená jahoda, jej vlastnosti a úroda

Opis odrody paradajok nemecká červená jahoda, jej vlastnosti a úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odroda paradajok Nemecká červená jahoda je známa nielen svojím neobvyklým názvom. V roku 2015 ho recenzie záhradníkov na fórach zaradili do prvej desiatky najobľúbenejších odrôd paradajok. Odroda z Nemecka sa milovníkom neobvyklých, originálnych druhov paradajok okamžite zapáčila. Zelenina navonok pripomína obrovské jahody. Niektorí záhradníci porovnávajú ovocie s úhľadne vyzerajúcimi srdiečkami, čo opäť potvrdzuje neobvyklý tvar paradajky.

Opis klasifikuje rastlinu ako neurčitý druh s priemernou dobou dozrievania; za dobrých poveternostných podmienok sa doba dozrievania výrazne skracuje a odrodu možno klasifikovať ako skorý druh. Rast kríkov dosahuje 1,8 metra. Napriek vysokému rastu výhonkov je rastlina kompaktná. Pri pestovaní v skleníkoch môže výška výhonkov dosiahnuť 2,5 metra a odroda vykazuje vyššie výnosy.

Aké sú vlastnosti ovocia?

Efektné paradajky v tvare jahody môžu mať tmavočervený alebo oranžový odtieň. Zelenina má ovocnú, mierne sladkú chuť a neobvykle jemnú arómu, neobvyklú v porovnaní s obyčajnými paradajkami. Výraznou črtou je kombinácia nasládlej chuti s miernou kyslosťou. Vonkajší povrch zeleniny má neobvyklý lesklý lesk.

Vlastnosti a recenzie záhradníkov zaznamenávajú dobré ukazovatele výnosu a hovoria o možnosti získať veľké ovocie. Hmotnosť jedného rajčiaka môže pri správnej starostlivosti dosiahnuť 300 - 500 gramov, v priemere sa pohybuje od 150 do 300 gramov. Zelenina zaujme krásnym tvarom a rovnomernou farbou ovocia. U niektorých nezrelých paradajok sa môže na spodnej časti stonky vytvoriť malá biela škvrna, ktorá má zvýšenú hustotu a pri čerstvom konzumácii vyžaduje sviečkovú.

Plody sa vyznačujú nízkym obsahom semien a dobrou mäsitosťou. Vysoké kríčky sú pri správnom zovretí kompaktné a kefy rastliny obsahujú veľké množstvo vaječníkov. Odroda sa v porovnaní s analógmi vyznačuje skorým sčervenaním ovocia.

Rastúce vlastnosti

Podľa klimatických podmienok sa dá paradajka pestovať v sadeniciach alebo výsevom semien do zeme. Stojí za to venovať pozornosť odporúčaniam na prípravu semien na výsadbu. Pri samozbere semien z predchádzajúcej úrody sa odporúča sadivový materiál namočiť do stimulačného roztoku pre lepší rast. Pre takýto sadivový materiál sa odporúča postup predbežnej dezinfekcie peroxidom vodíka alebo manganistanom draselným. Pri nákupe hotových semien od výrobcu sa takáto práca nevyžaduje, pretože sú predbežne spracované počas procesu balenia.

Na výsev semien sa odporúča pripraviť zmes záhradnej alebo trávnatej pôdy zmiešanú s humusom. Pre najlepšiu nutričnú hodnotu výhonkov stojí za to pridať popol z dreva. Pestovanie sadeníc vyžaduje teplotu 23-25 C.

Mladé výhonky potrebujú dostatočné osvetlenie, preto aby sa zabránilo vytrhnutiu sadeníc, odporúča sa podsvietenie žiarivkou. Prvým znakom nedostatku svetla je strata sýtosti zelenej farby sadenicami. Ponor sa vykonáva po vytvorení prvého páru listov. Počas tohto obdobia sa odporúča vykonať prvé kŕmenie minerálnym komplexom.

Pri vystúpení na trvalé miesto vo vzdialenosti 1 m2 Vysadené sú 3 - 4 rastliny. Pôda by mala byť voľná a veľkoryso navlhčená humusom. Pôdu sa odporúča predbežne ošetriť slabým roztokom mangánu.

Počas sezóny sa výhonky kŕmia 3 až 4 krát. Kríky sa formujú do 1 alebo 2 stoniek, maximum pre rast silných stoniek je prítomnosť 3 hlavných stoniek. Rastlina potrebuje pravidelné zovretie. Kefy s deformovanými a nedostatočne vyvinutými vaječníkmi sa odporúčajú odstrániť, aby sa stimulovala tvorba zeleniny a dosiahli vysoké výnosy.


Pozri si video: Lignohumat a paradajky (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Teddy

  Podľa môjho názoru spáchate chybu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM.

 2. Twiford

  nemáš pravdu. Som si istý. Budeme o tom diskutovať.

 3. Tad

  This is not exactly what I need. Who else can suggest?

 4. Tredway

  Zistil som, že nemáte pravdu. budeme diskutovať.Napíšte správu