Rada

Popis rozmanitosti uhoriek Emerald Stream, charakteristík kultivácie a starostlivosti

Popis rozmanitosti uhoriek Emerald Stream, charakteristík kultivácie a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Spomedzi všetkých ponúkaných odrôd uhoriek je čoraz ťažšie zvoliť taký, ktorý poskytne nielen dobrú úrodu obchodovateľného ovocia, ale aj vynikajúcu chuť. Uhorky Emerald Stream odvádzajú skvelú prácu pri všetkých týchto úlohách. Okrem toho môžu prinášať ovocie vonku aj v interiéri, čo z nich robí skutočne všestrannú odrodu.

Opis odrody

Smaragdový prúd chovali moskovskí chovatelia a v roku 2007 bol zaradený do štátneho registra. Rastlina je stredne veľká, nerozkonárená. Včasné zovretie niektorých výhonkov je veľmi prospešné. Listy nie sú príliš veľké, majú tmavozelenú farbu. Ich počet na kríkoch je malý, čo umožňuje nerušenému prieniku svetla a vzduchu.

Uhorkový smaragdový prúd f1 sa od ovocia odlišuje hlavne od konkurencie. Majú valcovitý tvar a ich dĺžka môže dosiahnuť pol metra. Priemerná dĺžka uhorky tejto odrody je však 20 centimetrov. Na povrchu je veľa malých hrčiek, čo umožňuje dospieť k záveru, že rastlina je hybrid. Šupka je pri jedle veľmi tenká a takmer nepostrehnuteľná.

Opis odrody naznačuje, že maximálna hmotnosť jednej uhorky v technickej zrelosti môže dosiahnuť 210 gramov, ale priemerná hodnota je 150 gramov. Plody majú po celej dĺžke tmavozelenú farbu a na spodnej časti stopky ešte bližšie k čiernej. Chuť je jednoducho vynikajúca, horkosť úplne chýba. Keď sa uhorky najedia, chrumkajú ako konzervované háčiky.

Uhorky nie sú pre svoju veľkú veľkosť vhodné na konzerváciu celých plodov. Ale na čerstvé jedlo, letné šaláty a varenie okroshka sa perfektne zmestí. Ovocie trhané malými plodmi sa dá ľahko nakladať alebo soliť, stojí však za zmienku, že keď sa konzervuje, stráca sa chuť.

Rastúce vlastnosti

Tento hybrid sa dá kultivovať v skleníku aj na otvorenom poli. Je potrebné mať na pamäti, že je veľmi náročný na osvetlenie a nedostatok svetla má zlý vplyv na rast a vývoj rastliny. Táto vlastnosť nám umožňuje zaradiť Emerald Stream medzi odrody tolerantné voči odtieňom, iba v dôsledku nedostatku svetla nebudú mať plody bohatú, krásnu farbu a chuť sa výrazne zhorší.

Čo sa týka opelenia, tu nie sú žiadne problémy. Rastlina produkuje veľa ženských kvetov, ale aj napriek tomu nevyžaduje umelé opeľovanie. Samozrejme, pomoc hmyzu nebude nadbytočná, ale aj pri ich absencii sa úroda ukáže ako dobrá. Zalievanie by však malo byť pravidelné. Odolnosť Smaragdového prúdu proti suchu je priemerná, preto by po západe slnka mal byť zavlažovaný. Po výsadbe je lepšie na tieto účely použiť vodu, ktorá bola usadená a zohriata na slnku.

Produktivita a doba zrenia

Pestovanie uhoriek Emerald Stream nie je také ťažké, nespôsobujú veľa problémov. K plodeniu dochádza už 40 dní po objavení sa prvých výhonkov. A po ďalších 10 dňoch už začínajú zbierať celú úrodu.

Jeden krík môže vyprodukovať až 5 plodov. Taký malý počet z nich je spôsobený ich gigantickou veľkosťou. Ak sa ich vytvorilo viac, potom by Bush jednoducho nemohol vydržať také zaťaženie. Uhorky sa zbierajú, keď ich veľkosť dosiahne 18 cm, inak prehrejú a stratia chuť. Z jedného štvorcového metra na otvorenom poli sa zozbiera až 5 kg plodín a v skleníku do 6 kg.

Odolnosť voči hlavným chorobám a škodcom

Všestranná odroda uhoriek Emerald Stream, vhodná na pestovanie na otvorenom poli aj v skleníku, preukázala dobrú odolnosť voči mnohým závažným chorobám a škodcom:

 • kladosporióza;
 • múčnatka;
 • vošky;
 • pavúk roztoč.

Koreňová hniloba však môže ľahko zabiť celú plodinu a zničiť výsadbu. Aby sa tomu nestalo a bolo možné potešiť príbuzných pestovanými chutnými plodmi, je potrebné prísne dodržiavať poľnohospodársku technológiu.

Výhody a nevýhody

Na záver by som chcel povedať o pozitívnych a negatívnych vlastnostiach odrody. Medzi pozitívne patria:

 • schopnosť získať skorý zber, ktorý sa dá použiť ako na uspokojenie vašich potrieb, tak na predaj;
 • priateľské dozrievanie ovocia;
 • výrazná ovocná aróma;
 • vynikajúca chuť a predajnosť;
 • zvýšená odolnosť voči hlavným chorobám;
 • veľké ovocie.

Negatívne vlastnosti však možno považovať za nasledujúce:

 • nevhodnosť na ochranu;
 • prezreté plody strácajú chuť a silne zaťažujú krík;
 • musíte pravidelne aplikovať komplexné hnojivá;
 • v prípade podmáčania pôdy je ovplyvnená koreňovou hnilobou.

Uhorky sa pestujú hlavne na sadeniciach. Iba v južných oblastiach podnebie umožňuje výsev semien priamo do zeme.

Z vyššie uvedeného môžeme vyvodiť záver, že uhorky odrody Emerald Stream, ktorej pestovanie má svoje vlastné jemnosti, sú celkom hodné zaujať miesto v záhrade. Niektoré z nedostatkov plne kompenzuje chuť mladých uhoriek a ich lákavý vzhľad. Aj začínajúci letní obyvatelia a záhradníci sú celkom schopní v sebe vypestovať taký zázrak a urobiť radosť svojej rodine skorou úrodou.


Pozri si video: Reakcia na Ondru Vlčka a Verču, zo srandy (Septembra 2022).


Komentáre:

 1. Constantin

  Poďme sa porozprávať, povedzte mi, čo povedať k tejto téme.

 2. Jermaine

  the very good thought

 3. Beale

  Congratulations, you just visited brilliant idea

 4. Chavivi

  To je v poriadku, táto zábavná správa

 5. Hatim

  Is taken away

 6. Guin

  Nie si ako odborník :)Napíšte správu