Rada

Ako dávať kŕmne droždie pre ošípané doma a ich druhy

Ako dávať kŕmne droždie pre ošípané doma a ich druhy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ošípané sa vyvíjajú normálne, ak sa kŕmia správne a vyvážene. Strava zvieraťa by mala byť zmiešaná - prírodné krmivo sa kombinuje s rôznymi prídavnými látkami v potravinách. Obsahujú vysokú koncentráciu minerálov, vitamínov, živín. Kŕmne droždie pre domáce ošípané pôsobia ako zdroj bielkovín, tukov, bielkovín, vlákniny a vlákniny. Prípravok sa používa na urýchlenie rastu ošípaných a zlepšenie ich zdravia.

Čo je to kŕmne droždie

Kŕmne kvasnice sú samostatným druhom húb. Každý výrobca používa na svoju kultiváciu vlastnú technológiu, ale používa sa hlavne obvyklý technický typ droždia.

Pre huby je pripravené živné médium, ktoré prispieva k ich rýchlej reprodukcii a obohateniu o minerály a vitamíny. Huby sa dobre množia v prostredí s vysokým obsahom nasledujúcich látok:

 • laktóza;
 • glukóza;
 • octová kyselina;
 • manóza.

Všetky zložky sú obsiahnuté vo zvyškoch ovocných a zeleninových výrobkov. Po premnožení sa huby musia zhromaždiť, vysušiť a zomlieť na prach. Doplnková látka sa kombinuje s krmivom pre ošípané.

Výhody a nevýhody používania

Kŕmenie droždia má množstvo výhod:

 • Telo prasiatka alebo dospelého prasaťa je obohatené o minerály, vitamíny, ktoré posilňujú štruktúru kostry, urýchľujú vývoj a zvyšujú prírastok hmotnosti.
 • Pravidelná konzumácia kultivovaného krmiva lieči diviaky zo sexuálnych dysfunkcií a prasnice z hormonálnej nerovnováhy. To vedie k nárastu pôrodnosti, ľahšiemu procesu pôrodu.
 • Kŕmenie ošípaných kvasinkovým krmivom je nevyhnutné na získanie životaschopných potomkov a na zvýšenie pôrodnosti. Dojčiace prasnice sú schopné zabezpečiť svojim lýtkam dostatok mlieka, čo znižuje náklady na náhradu mlieka.

Za negatívnu stránku kultivácie kvasinkovej prísady sa považuje zložitosť jej výroby, potreba jasného výberu dávkovania. Na výrobu kvasiniek je potrebné prideliť samostatné laboratórium s teplotou + 21 ... 25 oS dobrým ventilačným systémom.

Je dôležité zabrániť šíreniu plesní v miestnosti, čo si vyžaduje pravidelné čistenie a opravy. Všetky tieto manipulácie si vyžadujú ďalšie finančné náklady.

Budete tiež potrebovať prácu alebo špeciálne mechanizmy, ktoré budú miešať kvasnicové zmesi.

Odrody

Existuje niekoľko druhov kŕmnych doplnkových látok. Môžu byť:

 • Klasické krmivo - získava sa zo zvyškov alkoholických výrobkov.
 • Hydrolytický - vyrobený z potravinárskeho a drevárskeho odpadu.
 • Špeciálne koncentráty - bohaté na bielkoviny a vitamíny. Ako suroviny sa používajú samostatné deriváty ropných produktov a etanolu.

Pri výrobnom procese sa uchýlia k použitiu kyseliny octovej a monosacharidov získaných z rastlinných / ovocných výrobkov. Pestovanie kvasiniek sa považuje za zložitý technický proces, ale vynakladá sa na ne menej peňazí ako na výrobu kŕmnych zmesí.

Miera kŕmenia

Dávkovanie pre každé zviera je odlišné, závisí to od poddruhu a zdravia zvieraťa. Správne dávkovanie je nevyhnutné na splnenie individuálnych potrieb prasaťa. Sadzba sa určuje osobitne:

 • Ošípané kŕmené na výrobu slaniny musia skonzumovať najviac 5,5% hmotnosti krmiva. Tento doplnok je kvalitnou alternatívou k odstredenému mlieku.
 • Malé ošípané kŕmené odpadom z etylalkoholu musia skonzumovať 11% z celkového množstva potravy.
 • Aktívni chovatelia musia denne skonzumovať 350-650 g kŕmnych kvasníc. Sú nevyhnutné na zvýšenie sexuálnej aktivity, posilnenie ich reprodukčnej funkcie.
 • Prasniciam v čase gravidity by sa malo poskytnúť dostatočné množstvo minerálnych a bielkovinových doplnkov. Pridáva sa do kŕmnej zmesi, ktorá sa prasnici podáva každý deň. Dávka sa stanoví od 11 do 20% kvasiniek na dennú dávku. Produkt podporuje telo ošípaných, zvyšuje počet embryí v štádiu bunkového delenia, posilňuje zdravie novonarodených prasiatok.
 • Dojčiace prasnice musia spotrebovať 2,5 - 11,5% z celkovej dávky krmiva.

Kvasinkovú prísadu je možné pridávať do doplnkových potravín pre malé ošípané. Pridáva sa postupne, aby nevyvolával poruchy stravovania a alergické reakcie. Zvieratám sa podáva 100 - 150 g doplnku denne, potom sa dávka zvyšuje každé 3 dni.

Ako dať ošípané droždie

Existuje návod na miešanie krmiva s kvasinkami. To je možné vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • Vo forme cesta. Na to sa odoberá prevarená voda (1 vedro), droždie (100 - 250 g), krmivo (3-4 kg). Po miešaní sa homogénna hmota trvá 5 hodín na teplom mieste a pravidelne sa mieša. Po 5 hodinách sa hmota zmieša s jedlom (10 - 15 kg), teplou vodou (20 - 30 l).
 • Hnetenie. Za týmto účelom zmiešajte celé množstvo krmiva, vody a droždia. Kvapalina sa zmieša s ďalším množstvom vody (30 - 35 l), ktoré trvá 10 hodín.
 • Vo forme kvasu. Jedlo sa naleje do vody, mieša sa s droždím, trvá sa na ňom 8 hodín a občas sa mieša.

Domáce kŕmne kvasnice zlepšujú metabolické procesy u ošípaných, posilňujú ich imunitu a zvyšujú telesnú hmotnosť. Doplnok nasýti telo zvierat bielkovinami, tukmi a sacharidmi. Kváskové krmivo urýchľuje rast a vývoj ošípaných, čo vedie k zníženiu finančných nákladov na ich údržbu.


Pozri si video: Kvaskový chlieb Co se povede video recept. Sourdough Bread Video Recipe (Septembra 2022).