Rada

TOP 2 recepty na prípravu vína z malín a ríbezlí doma

TOP 2 recepty na prípravu vína z malín a ríbezlí doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Víno vyrobené z čerstvých ríbezlí a malín, pripravené podľa všetkých pravidiel receptúry, nepodľahne chuti a drahým zahraničným nápojom. Nielenže otočí vašu hlavu, ale poteší aj zaujímavou bobuľovitou arómou a bezchybnou chuťou.

Alkoholické, ale zároveň užitočné kvôli veľkej rovnováhe vitamínov a mikroelementov čerstvých výrobkov, stáva sa obľúbeným na stole každej rodiny.

Jemnosť výroby vína z malín a ríbezlí

Aby bolo víno ešte chutnejšie a dlhšie stálo, musíte brať do úvahy tajomstvá, ktoré zdieľajú skúsení vinári:

 • pridajte nielen čierne a červené ríbezle, ale aj biele - chuť a aróma budú iba prospešné;
 • zmena pomeru cukru a vody v závislosti od situácie - prichádza so skúsenosťami, preto je lepšie vyrobiť prvé víno pod dohľadom skúsenejšieho vinára;
 • maliny v receptoch je možné nahradiť iným bobuľovitým alebo ovocným ovocím - algoritmus zostane rovnaký;
 • často zastaví kvasenie - treba pridať kysnuté cesto (vínne droždie, hrozienka, malinový kvások).

Proces varenia nie je vo všeobecnosti zložitý. Je však potrebné mať na pamäti, že víno je druhovo odlišné, ak sa dodržia proporcie. Pre jedáleň sa teda vezme 3,4 litra malinovej šťavy, 1,4 litra ríbezlí, 4,4 litra vody a 1,6 kilogramu cukru. Na prípravu dezertu potrebujete 4,8 litra, 2 litre, 1,4 litra a 3 kg.

Požiadavky na prísady

Je dôležité zvoliť správne prísady do nápoja. Rozmanitosť malín a ríbezlí môže byť akákoľvek, hlavná vec je, že je bohatá, svieža, nie prezretá a zrelá.

Jasne červené maliny nielenže urobia víno aromatickejším a bohatším, ale aj dodajú požadovanú farbu.

Ak chcete urobiť extrémnu farbu, potom môžete hľadať špeciálne čierne bobule, ale aj vo veľkých mestách je to mimoriadne zriedkavé. Toto víno sa zmení na rubínové a ohromí doslova každého. Môžete tiež vziať žlté bobule, v takom prípade sa zloženie ukáže ako zlato-ružové.

Vyberajú sa zrelé ríbezle, v žiadnom prípade však nie také, ktoré doslova prasknú. Víno sa vyrába z čiernych aj červených bobúľ, môžete ich na želanie aj zmiešať. Chuť sa líši, ale nie každý dokáže zachytiť jemné tóny.

Ako si doma vyrobiť víno z malín a ríbezlí

Berú jeden z predložených receptov ako základ.

Recept na červené ríbezle

Ukázalo sa, že toto víno je bohatej granátovej jablky, svetlo rubínovej farby. Pokladnicu vitamínu C a prírodných antioxidantov môžete pripraviť z:

 • 3 kilogramy malín;
 • 200 ml ríbezľovej šťavy;
 • 400 ml vody na liter šťavy;
 • 500 gramov cukru na začiatku a 75 gramov na liter na konci.

Maliny sú starostlivo pripravené a dávajte pozor, aby v nich nezostali žiadne pakomáre a chyby. Ale nie sú umyté, jednoducho prechádzajú odšťavovačom alebo spracované drvinou. Dužina sa zaleje vodou, nechá sa 24 hodín kysnúť na teplom mieste v kuchyni. Potom vytlačte pohodlným spôsobom (gáza, stlačte). Na maliny pridajte 400 ml vody na liter. Nechajte štyri dni v tej istej miestnosti.

Potom zalejte 100 mililitrami ríbezľovej šťavy, pridajte pol kilogramu cukru, miešajte, kým sa úplne nerozpustí.

Túto kompozíciu už možno nastaviť na potulky. Nalejte do veľkej fľaše, zakryte zátkou alebo použite obyčajnú gumenú rukavicu zakúpenú v lekárni. Vodná pečať sa kupuje v obchode s alkoholom alebo sa vyrába z bežnej slamy. Ponorte hadicu do pohára s vodou.

Fermentácia prebieha až dva mesiace - táto šťava je individuálna. Koniec sa vyjasní podľa stavu uzávierky alebo rukavice. Po ňom musí byť víno prefiltrované, aby sa zbavilo zakaleného a bez chuti sedimentu.

Cukor sa pridáva v množstve 75 gramov na liter (ale viac je možné, ak je víno vďaka vlastnostiam zložiek veľmi kyslé). Naleje do pohárov, vložte do studenej miestnosti, aby ste sa konečne priblížili. Víno bude hotové za 2 mesiace.

Možnosť s čiernym ríbezlí

Verzia s tmavými ríbezľami sa ukazuje ako sýtočervená. Toto nie je druh stolového vína, ktoré si môžete „zahrať“ pred obedom alebo večerou. Ríbezľový nápoj je nezávislý, jeho chuť nemusí byť kombinovaná s ostatnými. Budete musieť vziať:

 • 2 kilogramy malín;
 • 2 kilogramy čierneho ríbezle;
 • 4 kilogramy cukru;
 • 2-3 litre vody.

Najskôr je potrebné pripraviť maliny. Za týmto účelom sa neumyté bobule nalejú do sterilizovanej nádoby, pridá sa kilo cukru a nechá sa päť dní na teplom mieste. Po tom pridáme opatrne pripravené a umyté ríbezle, pridáme zvyšný kilogram kryštálového cukru, prilejeme vodu.

Nalejte obsah do veľkej fľaše, nainštalujte vodný uzáver. Nechajte v teplej miestnosti 2 týždne. Po tom pridajte cukor 2 kilá, nechajte ďalej kysnúť.

Keď rukavica spadne, prefiltrujte ju a nechajte ju v chladničke ďalšie 2 mesiace.

Pravidlá ukladania

Víno sa skladuje v suchej a chladnej miestnosti až jeden rok. Ak je vystavený slnku, môže stratiť svoju jasnú farbu.


Pozri si video: Výsadba jahod a malin (Septembra 2022).