Rada

Popis odrody uhoriek Balcony Miracle, vlastnosti kultivácie a starostlivosti

Popis odrody uhoriek Balcony Miracle, vlastnosti kultivácie a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorky sú všestranné plodiny, ktoré sa pestujú vonku, v skleníku, dokonca aj doma na balkóne. Uhorka Balconnoe Miracle F1 je len jednou z tých odrôd, ktoré sú vhodné na pestovanie doma v zime.

Popis odrody uhoriek Balcony Miracle

Uhorky odrody Balkonnoe Miracle patria k hybridom prvej generácie, ktoré šľachtitelia vyšľachtili krížením dvoch odrodových uhoriek.

Odroda je partenokarpická. To znamená, že včely a akýkoľvek iný hmyz nie sú povinní opeľovať kvetenstvo. Kvety kríkov sú prevažne ženského typu. Vďaka tejto vlastnosti je Balkónový zázrak vhodný na pestovanie v skleníkoch a na lodžiách alebo balkónoch.

Po zasadení semien do pôdy a pred hromadným zberom to trvá od 45 do 50 dní. Prvé uhorky sa ale dajú zberať o 5 - 10 dní skôr, ako je stanovený dátum výrobcu.

Riasa uhorky dorastá až do 1,5 m. Bočné výhonky na rastline sa tvoria hojne, takže je pre ne potrebné zovretie. Listy sú malé, s bohatým zeleným odtieňom. Vytvorí sa veľké množstvo uzlov a na každom uzle sú 2-3 vaječníky.

Rastlina má vysoký výnos. Z 1 m2 za sezónu sa zberá viac ako 9 kg uhoriek. Ďalšou výhodou, ktorá zvyšuje atraktivitu uhoriek Balkonnoye Miracle v porovnaní s inými odrodami, je nedostatok dopytu po osvetlení. Rastliny aj keď rastú v tieni, poskytujú stabilnú úrodu.

Koreňový systém sa vyvíja tak, že sa sadenice doma pestujú bez poškodenia v malých debničkách alebo kvetináčoch. V starostlivosti je nenáročný a je imúnny voči väčšine chorôb poľnohospodárskych plodín.

Charakteristika plodov uhorky

Uhorky Balkonnoe Miracle sú skutočným nálezom pre tých, ktorí si ich radšej pestujú doma na balkóne. Chuť ovocia sa z toho nezhoršuje.

Vlastnosti ovocia:

 • Plody typu okurka.
 • Na dĺžku dosahujú zelenty od 7 do 9 cm.
 • Koža je tenká, pokrytá tuberkulózami a čiernymi tŕňmi.
 • Priemerná hmotnosť je asi 70 g.
 • Dužina je chrumkavá.
 • Všestranné kulinárske využitie.
 • Rôzne šaláty a prípravy na zimu sa pripravujú s uhorkou, na zimu sa dajú konzervovať celé.
 • Silná uhorková aróma, v chuti žiadna horkosť.
 • Dužina je sladká, šťavnatá.

Všetky tieto vlastnosti robia z odrôd uhoriek Balkonnoye Miracle skutočným prínosom pre obyvateľov leta.

Výhody a nevýhody

U odrody Balkonnoye Miracle neboli zistené žiadne významné nedostatky.

Výhody uhoriek:

 • Odolnosť proti suchu.
 • Vhodné na pestovanie doma.
 • Zriedkavo ochoriete na múčnatku, pleseň sivú, škvrnu olivovú a fusárium vädnúce v kríkoch.
 • Vysoká chuť zelentu.
 • Samoopelenie.

Pretože rastlina patrí k partenokarpickým odrodám, pri pestovaní sadeníc v skleníku nemusíte myslieť na umelé opeľovanie kvetenstva.

Pri pestovaní sadeníc nezabudnite na pravidlá poľnohospodárskej technológie. Pred vysadením sadeníc na trvalé miesto sa na pôdu aplikujú hnojivá na rast. Rastliny sa odporúča kŕmiť počas celej sezóny. Dôležitá je aj správne organizovaná zálievka.

Pretekajúce rastliny, alebo naopak, čakať na príliš suchú pôdu, sa neoplatí. To je zlé pre výnos.

Recenzie na odrodu Balcony Miracle

Väčšina záhradkárov, ktorí pestovali odrodu Balkonnoye Miracle, bola spokojná.

Margarita, 27 rokov:

"Moje zoznámenie sa s touto odrodou sa začalo pred 3 rokmi." Potom som prvýkrát skúsil uhorky u babičky. Odroda sa mi okamžite zapáčila. Rozhodol som sa ho zasadiť do svojho vidieckeho domu. Sadenice rýchlo vypučali. Pri transplantácii som si rýchlo zvykol na nové miesto a neochorel som. O pár týždňov neskôr sa začali objavovať prvé uhorky, ktoré vyzerajú skôr ako uhorky. Nepoužívali sa na solenie, aj keď len čerstvé. Lahodné, šťavnaté uhorky, nechuťovo trpké. “

Olga, 67 rokov:

"Susedia si balkónový zázrak tak pochvaľovali, že som sa rozhodol zasadiť ho aj na svojej záhrade." V zime som sa snažil pestovať doma. Uhorky majú príjemnú chuť, dužina je aromatická. Medzi balkónom a pouličnými uhorkami nie je prakticky žiadny rozdiel. Ale výnos nebol na úrovni. Bodaj by tých uhoriek bolo viac. ““


Pozri si video: Péče o papriky v létě (Septembra 2022).