Rada

TOP 2 recepty na prípravu jahodového a malinového džemu na zimu

TOP 2 recepty na prípravu jahodového a malinového džemu na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď sú regály obchodov naplnené letnými darčekmi alebo sa na ich letnej chate začnú červenať starostlivo vypestované bobule, je čas myslieť na prípravu vitamínov na zimu. Dobrým riešením by bolo pripraviť si džem z jahôd a malín, ako aj z malín a jahôd, ktorý pomôže v jesenno-zimnom období zasýtiť telo vitamínmi, vyliečiť ho z prechladnutia a posilniť imunitný systém.

Malinový a jahodový džem na zimu: výhody a obsah kalórií v produkte

Výhody malinového a jahodového džemu sú veľké, a preto hostesky pripravujú toto sladké na zimu. Džem je vynikajúcim liekom, ak je človek v zime prechladnutý, kašle alebo trpí vysokou teplotou, cíti zimnicu a prudké zhoršenie stavu. Prázdne miesto nenahradí lieky, ale stane sa účinným pomocníkom pri zlepšovaní stavu chorého človeka.

Zloženie malinového a jahodového džemu obsahuje veľa užitočných látok. V prípade choroby sa niektoré z nich vylučujú a človek viac ako kedykoľvek predtým pociťuje nedostatok výživných látok. Vitamín C, kyselina askorbová, ktorá sa nachádza vo veľkom množstve v malinách a jahodách, je pre maliny mimoriadne prospešná. Je schopná zvýšiť imunitné sily tela, aktívne sa podieľa na metabolických procesoch.

Jahody pôsobia preháňavo, zlepšujú tvorbu krvi, pôsobia močopudne a stimulujú tvorbu žlče.

Keď hovoríme o výhodách džemu, stojí za zmienku o negatívnych vlastnostiach produktu. Obsahuje veľa rýchlych sacharidov, ktoré sú nezdravé, takže by ste nemali džem nadmerne využívať. Tiež jahody a maliny sú silné alergény - džem sa neodporúča alergikom.

Nie je ťažké určiť obsah kalórií v malinovo-jahodovom lekvári, ale v metóde počítania je zvláštnosť. Je potrebné brať do úvahy nie obsah kalórií v prísadách, ale počet kalórií v hotovom výrobku. Samotný obsah kalórií v bobuliach nie je vysoký: pre jahody je to 32 kcal a pre maliny - 52 kcal. Keď sa do džemu pridá cukor, zvýši sa obsah kalórií v konečnom produkte.

Jahodový džem s cukrom obsahuje 219 kcal a malinový džem 273 kcal. Výsledok kalórií závisí od kombinácie potravín a množstva požadovaného cukru podľa receptúry. V priemere bude obsah kalórií v hotovom výrobku najmenej 250 kcal na 100 g.

Príprava hlavných ingrediencií

Tesne pred zaváraním musíte zbierať maliny a jahody. Bobule sú veľmi jemné, po ľahnutí pustia šťavu, takže by ste sa nemali zdržiavať pripravovaním džemu. Bobule sa zbierajú za teplého a slnečného počasia.

Pri príprave hlavných ingrediencií si ženy v domácnosti kladú otázku, či bobule umývať alebo nie. Maliny sa určite neoplatí umývať, inak sa zadusia. Je potrebné vybrať si z celkovej hmoty pokrčené, rozdrvené alebo zhnité ovocie, listy, tyčinky - to bude stačiť. To isté platí pre jahody, ale niektoré gazdinky ich jemne umyjú na site.

Recepty a postupná príprava maškŕt

Existuje veľa receptov na výrobu malinového džemu s prídavkom ďalších bobúľ. Najchutnejšia a najvýživnejšia je kombinácia malín s jahodami a jahodami.

Malinový a jahodový džem

Výroba konzervovaných bobúľ nie je zložitá:

 1. Bobule olúpte a podľa potreby jahody osušte.
 2. Na 1 kg bobúľ bude potrebných 550-600 g kryštálového cukru - cukor odvážte podľa množstva surovín.
 3. Do jedného kastróla nevkladajte viac ako 3 kg bobúľ.
 4. Džem sa vyrába na smaltovanej panvici, doba varenia je 20 minút.
 5. Počas varenia obsah jemne premiešajte, pričom dávajte pozor, aby ste bobule nedrvili, pretože maliny sú jemnejšie ako jahody.
 6. Na konci procesu nalejte vychladnutý džem do zaváracích pohárov.
 7. Na skladovanie pri izbovej teplote sú plechovky zvinuté s plechovými viečkami a na chladnom mieste postačí plastové viečko.

Malina s jahodami

Mnoho gazdiniek považuje prípravu malín a jahôd za najchutnejšiu. Recept na jeho prípravu je jednoduchý:

 1. Pripravte si hlavné ingrediencie (po 500 g maliny a jahody), olúpte bobule.
 2. Pridajte 1 kg cukru a nechajte pôsobiť 15 minút.
 3. Nalejte 400 ml vody do nádoby a vložte na stredný oheň. Nemusíte dlho variť bobule - priveďte do varu, neustále odstraňujte penu a potom varte ďalších 10 minút.
 4. Vychladnutý džem dáme do sterilizovaných nádob a zrolujeme. Sladkosť skladujte na chladnom tmavom mieste.

Pravidlá a podmienky skladovania zimných polotovarov

Najlepšie je skladovať džem tmavý a chladný. Môže to byť pivnica alebo chladnička. V zime usporiadajú miesto na balkóne, kde je umiestnené veľké množstvo plechoviek. Džem nenechajte zamrznúť v sklenených nádobách.

Aby bolo jedlo príjemné, odporúča sa to robiť jednu sezónu. Na budúci rok sa dajú vyrobiť nové prírezy.

Pri správnom skladovaní bude džem stáť niekoľko rokov bez problémov, ale ak sa nezje včas, stane sa obalený cukrom.

Čo sa dá pripraviť z jahodovo-malinového džemu

Malinovo-jahodový alebo malinovo-jahodový džem bude v zime skutočným prínosom. Jedáva sa, natiera sa na chlieb, pridáva sa do tvarohu a pečú sa z neho vdolky. Nápoje sa pripravujú z džemu rozpustením vo vode. Pridávajú do čaju džem, a tiež ho používajú ako polevu na palacinky a zmrzlinu.

Džem z malín a jahôd je zásobárňou vitamínov, o ktorých naše telo v zime sníva. Po príprave môžete diverzifikovať zimnú výživu a obohatiť telo vitamínmi. Džem je cenný aj z liečivého hľadiska, pretože sa používa pri kašli a prechladnutí.


Pozri si video: Recept na višňovo mandľovú tortu bez múky Zuzana Machová (Február 2023).