Rada

Návod na použitie a princíp činnosti herbicídu Romulus, miera spotreby

Návod na použitie a princíp činnosti herbicídu Romulus, miera spotreby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Romulus je účinný herbicíd, ktorý sa často používa na ochranu zemiakov a kukurice. Pred použitím herbicídu Romulus sa musíte oboznámiť s jeho popisom a základnými pravidlami použitia.

Zloženie, forma uvoľňovania a účel lieku "Romul"

Produkt je určený na ničenie buriny, ktorá sa často objavuje na záhrade. "Romulus" sa vyrába vo forme kvapaliny, ktorá sa pred použitím zmieša s vodou. Pri výrobe liečiva sa používa rimsulfuron, ktorý je hlavnou účinnou látkou herbicídu.

Princíp činnosti

Pred použitím lieku "Romulus" sa musíte oboznámiť s jeho princípom fungovania. Potom, čo herbicídna kvapalina zasiahne povrch buriny, rýchlo preniká a putuje do miest rastu. To vedie k skutočnosti, že proces syntézy aminokyselín sa začína v burinách brzdiť. Po určitom čase rastliny vykazujú príznaky chlorotoxicity sprevádzané zakrivením listov.

Výhody a nevýhody herbicídu

Romulus, rovnako ako iné herbicídne prípravky, má výhody a nevýhody, s ktorými sa musíte oboznámiť. Medzi hlavné výhody patrí:

 • účinne bojuje proti jednoročnej aj viacročnej burine;
 • má nízku mieru spotreby;
 • zvýšená biologická aktivita;
 • rýchlosť akcie.

Medzi nevýhody patrí:

 • vysoká cena;
 • krátka trvanlivosť pripravenej pracovnej zmesi.

Miera spotreby

Množstvo použitého produktu závisí od pestovaných plodín, ktoré je potrebné chrániť pred burinami:

 1. Obilniny. Na pestovanie takýchto rastlín sa minie 300 mililitrov na hektár.
 2. Zemiaky. Na ochranu zemiakov pred burinou budete potrebovať 250 mililitrov produktu.
 3. Kukurica. Pri postreku pozemku kukuricou sa použije 400 mililitrov pracovnej zmesi.

Ako správne pripraviť pracovné riešenie

Než začnete ošetrovať burinu, musíte sa oboznámiť s tým, ako správne pripraviť pracovnú zmes. Na začiatok je nádrž do polovice naplnená studenou vodou, po ktorej sa k nej pridá herbicídna zmes. Kvapalina sa dôkladne premieša miešadlom, aby sa liečivo rozpustilo vo vode. Miešajte pracovnú kompozíciu po dobu 5-10 minút.

Pokyny na použitie lieku

Ľudia, ktorí sa chystajú stránku spracovať pomocou aplikácie „Romulus“, musia pochopiť zvláštnosti jej používania. Na postrek buriny sa volí pokojné počasie, aby herbicídne zloženie nekleslo na susedné rastliny.

Web je pomocou tohto nástroja potrebné spracovávať maximálne raz za sezónu.

Bezpečnostné inžinierstvo

Pri používaní produktu „Romulus“ je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Zloženie nesmie spadnúť na povrch pokožky. Preto sa na rukách nosia ochranné rukavice. Vopred musíte myslieť aj na ochranu očí, na ktorých sa okuliare nosia. Pravidelný gázový obväz alebo respirátor pomôže chrániť dýchací systém.

Herbicídna toxicita

Niektorí ľudia si myslia, že „Romulus“ je príliš toxický, ale nie je to tak. Liek je bezpečný pre včely a cicavce, pretože patrí do tretieho stupňa toxicity. Pri jeho používaní však musíte byť stále opatrní, aby sa prostriedok nedostal do tela.

Kompatibilita s inými výrobkami

Niekedy sa liek musí používať v kombinácii s inými liekmi. Predtým si však musíte zistiť, či sú kompatibilné alebo nie. Romulus je kompatibilný s väčšinou herbicídov, a preto sa často používa v kombinácii s týmito látkami.

Podmienky skladovania

Herbicíd sa musí skladovať za vhodných podmienok. Na dlhodobé skladovanie sú vhodné miestnosti s teplotnými indikátormi na úrovni 10 - 15 stupňov Celzia. Za takýchto podmienok sa výrobok nezhorší po dobu 4-5 rokov.

Pripravená pracovná kompozícia sa dlho neuchováva, je lepšie ju použiť v deň prípravy.

Analógy liekov

Ak nemôžete dostať Romulus, mali by ste namiesto toho použiť podobné lieky. Tie obsahujú:

 • „Titus“;
 • Oryx;
 • „Zem“;
 • Roundup.

Záver

Počas ničenia buriny na danom mieste sa často používa herbicíd Romulus. Pred použitím tohto nástroja musíte pochopiť jeho princíp fungovania a aplikačné vlastnosti.


Pozri si video: 4 IN 1: KARCHER SE4001 Carpet. Upholstery Extractor Wet. Dry Vacuum (Február 2023).