Rada

Opis odrody rajčiakov Cukorové prsty, ich vlastnosti a výdatnosť

Opis odrody rajčiakov Cukorové prsty, ich vlastnosti a výdatnosťWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jedným z jedinečných hybridov ruského chovu je paradajka z cukrových prstov. Po vysadení tejto odrody do akejkoľvek pôdy zostane každému záhradníkovi, či už začiatočníkovi alebo profesionálovi v záhradníctve, vždy zber úrody lahodného ovocia. Paradajku môžete pestovať kdekoľvek v Ruskej federácii. Je však potrebné pripomenúť, že najlepšie ukazovatele plodnosti zeleninových plodín boli zaznamenané pri pestovaní v skleníkoch.

Opis a vlastnosti odrody

Podľa zaznamenaného dokumentu opis odrody Sugar Fingers spĺňa všetky požiadavky štátneho registra. Rastlinná kultúra znamená hybridy, ktoré dozrievajú skoro a z ktorých je možné zberať úrodu už 90 dní po vyklíčení.

Opis kríka

Paradajky Cukorové prsty sú determinantné rastliny, u ktorých dochádza k obmedzeniu rastu ako takému. V priemere výška kríka vo filmových štruktúrach dosahuje 1,2 m, na otvorenom teréne v posteliach nie viac ako 60 cm, rastlina je stredne listnatá, vrcholy tmavozelenej farby, so smaragdovým odtieňom. Kvetenstvo je jednoduché, na každom strapci je uviazaných asi 6 plodov.

Charakteristickým znakom odrody Sugar Finger je jej štandardná kompaktná štruktúra. Na hlavných dvoch stonkách, ktoré sú tvorené samotným kríkom, sú zhluky malých paradajok obchodnej kvality.

Vlastnosti ovocia

Hmotnosť rajčiaka tejto odrody sa pohybuje od 50 do 70 gramov. Plody atraktívneho vzhľadu, pretiahnutého valcovitého tvaru, so zaobleným alebo špicatým vrcholom.

Charakteristika rajčiaka v štádiu zrelosti:

  1. Koža je hladká, lesklá, ružovej farby.
  2. Dužina je hustá, šťavnatá, bohatá po paradajkách.
  3. Ovocná chuť na 5-bodovej stupnici, vysoko hodnotená - 4,9 bodu. Sladká a sladká chuť paradajok poteší aj malé deti.
  4. Každá paradajka má iba 2 komory, s malým počtom semien.

Paradajky tejto odrody sú navyše nízkokalorické, bohaté na živiny, vitamíny a škrob, čo umožňuje dospelým osobám ich použitie vo svojej strave.

Výťažok

Odroda Cukorové prsty sú pomerne produktívne zeleninové plodiny. V otvorenom poli od 1 štvorcového. m môžete zhromaždiť viac ako 10 kg paradajok. V uzavretých skleníkoch prináša paradajka oveľa viac. Odroda zároveň rodí od polovice júla do jesene. Táto vlastnosť umožňuje vychutnať si chuť čerstvých paradajok v lete a na jeseň z nich pripraviť rôzne zimné prípravky a konzervácie.

Výhody odrody

Napriek chuti ovocia, ktorá je nepochybnou výhodou odrody, je v porovnaní s podobnými hybridnými plodinami Sugar Fingers vybavená mnohými výhodami.

Medzi výhody kultúry patrí:

  • Odolnosť voči chladu. Paradajka produkuje plodiny pred prvým mrazom.
  • Odolný voči zmenám teploty. Táto kvalita vám umožňuje pestovať odrodu aj na Urale, kde je podnebie dosť nestabilné.

  • Nenáročnosť. Pri pestovaní rajčiaka nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Krík nezávisle vytvára 2 stonky, bez zovretia. Rastlina nevyžaduje zovretie. Je odolný voči suchu a nepodlieha chorobám z paradajok.
  • Kvalita komodity. Plody odrody majú dobrú prenosnosť a zachovanie kvality. Paradajky sa pri preprave na veľké vzdialenosti nedeformujú. Dlhá trvanlivosť umožňuje ovocie konzumovať čerstvé až do Nového roka.
  • Univerzálny účel. Dekoratívny vzhľad ovocia vyzdobí letný šalát a akúkoľvek konzerváciu. Paradajky sú vynikajúce na prípravu teplých jedál, sendvičov a prírodných džúsov.

Ako ukázali recenzie záhradníkov, plody rajčiakov sa nedrobia ani v zrelom štádiu. Po zozbieraní zvyškov zelenej úrody koncom jesene plody dobre dozrievajú doma. Paradajky navyše nie sú vhodné na ovocnú hnilobu, čo tiež dopĺňa výhody odrody v porovnaní s inými plodinami.

Podľa odporúčaní pestovateľov zeleniny je lepšie sadiť paradajky z cukrových prstov semiačkovým spôsobom.

V takom prípade rastlina získa väčšiu silu pri pestovaní vonku. Okrem toho bude v tomto prípade možné získať skorú úrodu, ktorá poteší až do jesene.


Pozri si video: Bio Plantella Najefektívnejší balík pre šťavnaté a zdravé paradajky. SK (August 2022).