Otázky a odpovede

Aký druh bazalky si vybrať


Minulý rok som vysadil dve odrody bazalka - zelenú „explóziu“ a purpurovú „mauritskú“, klíčili veľmi zle, povedz mi, ktorá je najlepšia odroda vhodná na pestovanie vo Vologdskej oblasti.

Odpovede:

Basil má veľa odrôd, ale všetky sú rozdelené do dvoch typov: zelené listy a fialové. Myslím si, že váš problém nie je v rozmanitosti, ale v nesprávnej poľnohospodárskej technike. Je veľmi ťažké získať plnohodnotnú bazalku priamym výsevom na otvorenom teréne na jar. Dokonca aj v južnom pruhu musíte oblasť pokryť zasiatej bazalkou plastovým zábalom, pretože v období klíčenia je táto plodina veľmi citlivá na zmeny teploty.

Semená bazalky sa vysievajú v nádobe a sadenice sa pestujú 1,5 až 2 mesiace vo vnútri pri teplote najmenej 20 až 25 ° C. Aby sa získali silné priateľské výhonky, sadenice sa potápajú týždeň po objavení. Na otvorenom priestranstve (rašelina, drevný popol, humus) vysadené v strede alebo na konci mája v závislosti od poveternostných podmienok. Vyberte si dobre osvetlené miesto, pretože na tmavom mieste stráca éterické oleje, čo vedie k zníženiu arómy.

Ak chcete pestovať bazalku ihneď na otvorenom priestranstve, osivo zasiaťte v lete, v júni, keď sa dosiahne konštantná teplota 20 - 25 ° C. Polievanie sa vykonáva ráno, 2-krát týždenne, s mierou.