Rada

Popis odrody jabĺk Rossoshanskoe Vkusnoe (úžasné), pestovanie a starostlivosť

Popis odrody jabĺk Rossoshanskoe Vkusnoe (úžasné), pestovanie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Z existujúcich odrôd jabloní vyniká svojimi spotrebiteľskými kvalitami odroda Izumitelnoe (Rossoshskoye). Plody rastliny majú dlhú trvanlivosť. Jabloň Rossoshanskaya chutná má ešte jednu charakteristickú vlastnosť: vysokú odolnosť voči škodcom a životnému prostrediu. Z tohto hľadiska je rastlina vysadená aj v regiónoch s drsným podnebím.

Chovateľská história

Odroda Izumitelnoe je hybrid získaný šľachtením od Renet Simirenko a Mekintosh. MM Ulyanishchev sa zaoberal chovom Rossoshanskoe chutné. Rastlina bola oficiálne zaradená do registra plodných plodín v roku 1974.

Opis odrody Úžasné

Odroda Rossoshanskoye sa vyznačuje nasledujúcimi vlastnosťami:

 • zvýšená odolnosť proti chrastavitosti a múčnatke;
 • schopnosť odolávať nízkym teplotám;
 • dobrá produktivita;
 • dlhá trvanlivosť (až 250 dní) jabĺk.

Jablkový strom Amazing sa vzťahuje na stredné zimné odrody. Plody tejto rastliny sa vyznačujú príjemnou chuťou. Jablká sú stredne veľké, zarovnané, podlhovasto-kužeľovitého tvaru. Na rovnakom strome rastú väčšinou rovnaké plody.

Jabloň Rossoshanskoe sa týka samoplodných stromov. To znamená, že na opelenie kvetov je potrebné, aby podobná odroda rástla v blízkosti, vo vzdialenosti 5 metrov.

Stromy Amazing sú stredne veľké. Koruna sa vyznačuje sférickým a hustým zeleným „uzáverom“ s voľným listovým krytom tmavozeleného odtieňa. Vetvy vyrastajú takmer zvisle k kmeňu. Eliptické listy so zúbkovanými okrajmi majú elastickú konzistenciu.

Medzi jablká Rossoshanskoe patria:

 • cukor;
 • suché látky;
 • kyselina askorbová;
 • titrovateľná kyselina.

Plody sú zelenohnedej farby so sladkokyslou chuťou a bielou dužinou.

Jabloň Rossoshanskoye sa odporúča vysádzať koncom apríla alebo v októbri. Prvá možnosť je navyše najvýhodnejšia. Aby strom rýchlo vypučal a dosiahol maximálny výnos, je potrebné zasadiť rastlinu do hliny s dobrým odtokom.

Táto odroda nevyžaduje neustále hnojenie. Strom je kŕmený raz ročne humusom z hnoja s vápenatými soľami a 0,5% roztokom močoviny.

Aké sú odrody?

Napriek relatívne mladému "veku" existuje niekoľko druhov jabloní Rossoshanskoye, ktoré sa líšia v období kvitnutia, druhu ovocia a ďalších vlastnostiach.

Jar

Rossosh jar prináša ovocie začiatkom jesene. Jablká vážia v priemere 150 gramov a skladujú sa do konca mája.

Chutné

Na rozdiel od iných druhov jabĺk dáva odroda Vkusnoe podlhovasté plody bez lesklého odtieňa, ktorých hmotnosť sa pohybuje medzi 90 - 130 gramami. Strom rodí koncom septembra alebo začiatkom októbra. Plody sa skladujú do marca.

Syridlo

Ranet produkuje jasne červené plody. Strom je schopný rásť na území stredného Ruska. Na Sibíri sa Ranet horšie zakoreňuje.

Zimné

Rossoshanskoe zima - toto je prvá odroda jabĺk tejto odrody. Strom dobre odoláva nízkym teplotám a v polovici jesene prináša ovocie.

Lean

Klamstvo je na území Ruska zriedkavé. Plody tejto odrody sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou, vďaka čomu zostávajú vhodné na konzumáciu dva roky (v súlade s pravidlami skladovania).

Crimson

Bagryanoe je skorá zimná odroda, ktorá rastie hlavne v oblasti Voronež. Rastlina produkuje jablká s hmotnosťou do 250 gramov (v priemere 150 - 160 gramov). Zvláštnosťou stromu je, že prvé plody sa objavujú 6-7 rokov po výsadbe.

Augustowskoe

Pri chove Avgustovského (začiatkom jesene) sa používala bellefleursko-čínska odroda. Strom sa tiež nachádza hlavne v oblasti Voronež.

Koncom leta by sa jablká Augustowskoe mali zberať. Jasne červené ovocie zostáva čerstvé dva mesiace. Výnos jednej dospelej rastliny je 80 kilogramov. Hmotnosť jablka sa pohybuje medzi 90 - 150 gramami.

Apríla

Napriek uvedenému názvu, apríl prináša ovocie začiatkom septembra, produkuje jablká s hmotnosťou 150 gramov. Plody prevažne zelenej farby sa skladujú šesť mesiacov.

Zlato

Odroda Zolotoe je tu uvedená z dôvodu predchádzania zámene. Stromy s týmto názvom existujú. V skutočnosti však Rossosh zlatý nie je jabloň, ale sladká čerešňa.

Apple výnos Rossoshanskoe chutné

Úžasné ovocie prináša 140 dní po odkvitnutí. Jablká pevne držia na konároch a nedrobia sa. Výťažok po prvom plodení dosahuje 100 kilogramov. Z jedného hektára sa dá vyťažiť asi 200 centov.

Zimná odolnosť a odolnosť voči chorobám

Jablkový strom Amazing toleruje nízke teploty za predpokladu, že sú dodržané pravidlá pre prípravu rastliny na zimu. Mrazy do -6 stupňov v období kvitnutia zároveň ničia všetky budúce plody.

Napriek vysokej odolnosti proti účinkom chrastavitosti je táto schopná infikovať rastlinu. Navyše v tomto prípade netrpí iba kmeň, ale celá plodina, ktorá je pokrytá mnohými chybami. Chrasta sa vyvíja za priaznivých podmienok: stojatý vzduch vo vnútri kôry a vysoká vlhkosť prostredia.

Aby sa zabránilo infekcii, odporúča sa pravidelne do pôdy pridávať potašové hnojivá, popol a kompost, ako aj včas vytvárať korunu.

Častejšie je jabloň postihnutá plesňou plesňou, ktorá sa prejavuje vo forme defektov na povrchu kôry. Tento parazit neovplyvňuje jablká, lokalizuje sa výlučne na kmeni. Plesnivú hubu je potrebné odrezať pri koreni, potom je potrebné miesto infekcie ošetriť síranom meďnatým a olejovou farbou.

Z preventívnych dôvodov sa odporúča strom pravidelne ošetrovať zlúčeninami proti ovocnému belu, priadke morušovej, jablone, hlohu a moru.

Distribučné oblasti

Rossoshskoye jabloň rastie na území stredných oblastí čiernej Zeme. Vlasťou odrody je Rostovská oblasť.

Jabloň je však možné vysadiť v iných regiónoch s dostatkom slnečného žiarenia. Pri dostatočnej starostlivosti a pravidelnom kŕmení môže strom rásť v drsnejšom podnebí.


Pozri si video: Záhradkári - strih stromov (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Kazrakasa

  nemáš pravdu. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 2. Bramwell

  Som konečná, je mi ľúto, ale nemohli ste poskytnúť trochu viac informácií.

 3. Foley

  Presnejšie to nie je

 4. Deoradhain

  I am sure about that.

 5. Gilli

  Potvrdzujem. I subscribe to all of the above.Napíšte správu