Rada

Popisy a vlastnosti vzácnych plemien kurčiat, pravidlá držania elitných vtákov

Popisy a vlastnosti vzácnych plemien kurčiat, pravidlá držania elitných vtákov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dnes je známych veľa plemien kurčiat, z ktorých každá sa vyznačuje mnohými vlastnosťami. Niektoré z nich môžu dokonca zmiznúť. Pri pestovaní vzácnych plemien kurčiat by sa malo dodržiavať niekoľko odporúčaní. Vyznačujú sa náročnosťou na podmienky zadržania. Nemalý význam má správna a vyvážená strava, ktorá zaisťuje silnú imunitu vtákov.

Trochu histórie o sliepkach

V súčasnosti neexistuje vedecký konsenzus ohľadne vlasti vtákov. Niektoré zdroje tvrdia, že sa vyskytli v Číne alebo Indii, iné potvrdzujú výskyt kurčiat na Blízkom východe alebo v Egypte..

Úsilie chovateľov viedlo k výskytu mnohých druhov vtákov. Kurčatá sa chovajú nielen na mäso alebo vajcia, ale aj na dekoratívne účely. Dnes sú známe elitné plemená vtákov, ktoré sú dosť zriedkavé.

Špičkové neobvyklé plemená

Dnes je známych niekoľko populárnych plemien, ktoré sa líšia produktivitou a dekoratívnymi vlastnosťami.

Hodvábne

Tieto kurčatá sa vyznačujú pokojnou povahou a úžasným operením, ktoré pripomína hodváb. Vtáky sa vyznačujú modrou pokožkou a kosťami. História pôvodu kurčiat nie je známa. Predpokladá sa, že majú pôvod v starovekej Číne.

Ga Dong Tao

Tieto kurčatá žijú výlučne vo Vietname. Populácia nepresahuje niekoľko stoviek vtákov. Vtáky boli chované pred 6 storočiami ako bojové vtáky. Dnes sú klasifikované ako dekoratívne a mäsové. Vtáky majú priemernú veľkosť tela. Kohúti vážia 3-4 kilogramy, kurčatá - 2,5-3.

Medzi charakteristické črty vtákov patrí husté telo a malé krídla. Na hlave je hrebenatka podobná oriešku. Vtáky sa vyznačujú biednym operením a majú hrubé končatiny s výrastkami vo forme šupín.

Ayam Tsemani

Tieto vtáky pochádzajú z Indonézie. Ich charakteristickou črtou je čierne perie. Zvyšok tela je lakovaný rovnakou farbou.

Vtáky rastú pomerne pomaly. Z tohto dôvodu sa v mäse hromadí veľa vitamínov. Muži vážia do 2,5 kilogramu, samice vážia 2 kilogramy. Vajcia sú pokryté krémovou škrupinou. Ich hmotnosť je 45 gramov. Rysom plemena je čierna farba krvi. Mäso a kosti majú rovnakú farbu.

Bojové plemeno Shamo

Je to ázijský druh vtákov. Jeho názov sa prekladá ako „bojovník“. Existuje niekoľko druhov vtákov. Môžu byť veľké, stredné alebo trpasličie. Medzi charakteristické znaky vtákov patrí vyvinutý hrudník a krátke perie, ktoré dobre prilieha k telu.

Vtáky sa vyznačujú jedinečným držaním tela. Vyznačujú sa vzpriameným krkom a rovným chrbtom. Operené majú malú hlavu a dravý vzhľad.

Phoenix

Toto plemeno bolo chované v Japonsku. Vtáky majú malú veľkosť. Kohúti vážia 2 kilogramy, kurčatá - 1,3. Majú hladké a husté perie. V tomto prípade je farba iná - biela, červená. Nechýbajú ani čiernobiele vtáky. Na hlave je veľký hrebeň a náušnice.

Za výraznú vlastnosť samcov sa považuje obrovský chvost, ktorý dorastá až do 3 metrov. Toto je plemeno neskoro dozrievajúce. Kurčatá dávajú prvé vajcia až za šesť mesiacov. Sú pokryté krémovou škrupinou a vážia 50 gramov. Perové mäso chutí výborne.

Vestfálski Totleggers

Tieto kurčatá sa vyznačujú voľným operením, ktoré hojne pokrýva telo. Perie je zvlášť výrazné na golieroch kohútikov. Vtáky majú priemernú produktivitu a kompaktnú veľkosť.

Samce vážia najviac 2 kilogramy, hmotnosť nosníc je 1,5. Ročné parametre produkcie vajec dosahujú 150 kusov.

Delírium

Tieto vtáky majú originálny vzhľad. Na mieste hrebenatky je symbolický hrebeň. Nohy týchto kurčiat sú hojne pokryté perím. Kohúti majú nádherné perie. Ich chvost je obzvlášť žiarivo zdobený.

Vrstvy tohto plemena prinášajú 160 vajec. Vážia asi 2 kilogramy. Mäso sa vyznačuje svojou neobvyklou chuťou.

Brabantské kurčatá

Jedná sa o dekoratívne plemeno, ktoré dnes patrí do oblasti mäsa a mäsa. Tieto vtáky sa vyznačujú priamym držaním tela. Vrstvy majú chumáč prilby a muži bujnú bradu. Hrebenatka sa skladá z 2 polovíc a vyzerá ako rohy.

V prvom roku produkujú vtáky 170 vajec. Následne parametre produktivity postupne klesajú.

Plešatý Izraelčan

Tieto vtáky nie sú vzhľadovo veľmi atraktívne. Vyznačujú sa úplným nedostatkom operenia. Pernaté sa vyznačujú pretiahnutým telom a vyvinutými svalmi.

Majú silný krk, veľký hrebeň a červené náušnice. Kurčatá majú dobre vyvinuté nohy. Ich prirodzená teplota je 40-42 stupňov. Plemeno patrí k mäsovému smeru. Súčasne je možné pestovať vtáky iba v teplých oblastiach.

Gilanská kráska

Nie sú k dispozícii presné informácie o pôvode kurčiat. Skúsení chovatelia ubezpečujú, že tieto kurčatá sa tiež nazývajú Orlovský. Jedna verzia tvrdí, že vtáky sú dagestanského pôvodu, druhá považuje vtáky za základ pre vytvorenie modernej vetvy orjolských kurčiat.

Z tejto rodiny nie sú žiadne čistokrvné exempláre. V každom prípade majú vtáky vynikajúce dekoratívne vlastnosti a jedinečné vlastnosti.

Čínsky hodváb

Tieto vtáky boli chované na východe. Je to okrasné plemeno s atraktívnym vzhľadom. Vtáčie perie nie je navzájom spojené, pretože pripomína kožušinu alebo vlnu.

Hlava vtákov je zdobená originálnym kožušinovým klobúkom.

Čiastočne zakrýva oči. Vrstvy vážia 1,5 kilogramu. Produkujú maximálne 80 vajec ročne.

Poľský chocholatý

Tieto vtáky sa vyznačujú perovitou čiapočkou a pôsobivou veľkosťou. Perie je biele alebo čierne. Existujú aj neobvyklé svetlé kurčatá. Produktivita je pozoruhodná pre priemerné parametre a dosahuje 120 vajec. Vtáky vážia 1,5 - 2,5 kilogramu.

Holandský chocholatý pes

Toto plemeno bolo chované v Holandsku v pätnástom storočí. Spočiatku to patrilo k mäsovo-mäsovému smeru, ale úsilie chovateľov dalo vtákom dekoratívne vlastnosti.

Vtáky sú strednej veľkosti. Muži vážia 2,5 kilogramu, ženy - nie viac ako 2. Perie na tele je čierne a na hlave - biele.

Lakenfelder

Je to ohrozené belgické plemeno. Vtáky sa vyznačujú krásnym perím a veľkým, honosným telom.

Muži majú luxusný čierny chvost, zatiaľ čo ženy sú čierno-biele. Toto plemeno patrí do oblasti mäsa a mäsa a vyznačuje sa dobrým výkonom. Kohúti vážia 2,2 kilogramu, vrstvy - 2. Ročná produktivita sliepok je 180 vajec.

Wyandot

Tieto vtáky boli získané v devätnástom storočí. Dnes existuje viac ako 15 druhov vtákov. Všetky sa líšia farbou. Kurčatá sú biele a modré. Existujú aj strieborní a zlatí jedinci. Toto nie je úplný zoznam možných odtieňov.

Kohúti vážia 3,5 kilogramu, kurčatá - nie viac ako 2,5. Charakteristické vlastnosti vtákov sa považujú za predĺžené telo a široký chrbát. Majú nadýchaný chvost a úhľadný hrebeň.

Vzácne kuracie plemená majú neobvyklé vlastnosti. Majú vynikajúce dekoratívne vlastnosti a vyžadujú úplnú starostlivosť..


Pozri si video: Nový Triumph Tiger 800 XRT 2018 - Detailní test v češtině (Február 2023).