Rada

Charakteristika a opis odrody rajčiaka grandee a jej úrody

Charakteristika a opis odrody rajčiaka grandee a jej úrody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka je jednou z najobľúbenejších a najobľúbenejších druhov zeleniny medzi Rusmi. Takmer na každom pozemku domácnosti pestujú obyvatelia leta paradajky a je ich veľa. Túto zeleninu môžete pestovať za akýchkoľvek klimatických podmienok výberom vhodnej odrody. Poďme sa pozrieť na šľachtické paradajky.

Popis

Práve táto odroda paradajok sa stala obľúbenou u mnohých záhradkárov. Bola vyšľachtená na Sibírskom inštitúte hybridizáciou. A mnohým ľuďom chutilo vďaka takým vlastnostiam, ako sú: vysoký výnos, vynikajúca chuť, veľké ovocie. Teraz sa pokúsime podrobnejšie opísať, ako sa pestuje.

Rastúce pravidlá

V závislosti od klimatických oblastí sa paradajky odporúčajú pestovať okrem skleníkov aj na otvorenom poli.

Táto odroda sa dobre osvedčila pri pestovaní na Ďalekom východe, na Sibíri, pretože táto odroda paradajok sa považuje za severnú a v chladných oblastiach bude mať vysokú úrodu.

Semená sa v zásade vykonávajú v stredne zhutnenej pôde a konajú sa koncom marca. Trochu posypte mäkkou pôdou, potom zalejte a na vrchu ju prekryte filmom. Keď sa objavia prvé výhonky, film sa odstráni, čím sa sadenice nechajú vytvrdnúť a korene sa spevnia.

Hneď ako sadenice vyrastú, bude potrebné ich ponoriť, to znamená presadiť do inej nádoby, sadiť paradajky v určitej vzdialenosti od seba. Ak majú byť paradajky vysadené na otvorenej pôde, mali by ste počkať na skutočné teplo bez mrazu. Ak plánujete sadiť v skleníkoch, je možné tak urobiť skôr. Pri výsadbe sadeníc je potrebné dodržiavať určitú vzdialenosť. Je lepšie zasadiť paradajky večer, a nezabudnite pridať hnojivo do otvorov.

Medzi okamihom výsadby a úplným dozretím odrody paradajok Velmozha, ktorú záhradníci poznajú aj pod menom Budenovka, to trvá asi 3 mesiace.

Na kríkoch sa objavujú pomerne veľké plody, niektoré exempláre sa nachádzajú s hmotnosťou dokonca až 700 gramov.

Paradajky tejto odrody majú charakteristickú farbu a tvar. Táto odroda sibírskych paradajok má tvar zrezaného kužeľa. Dobre vyzretý paradajkový šľachtic jasne červenej farby.

Vlastnosti odrody

Opis odrody rajčiaka šľachtic obsahuje veľa dobrých vlastností, ktoré umožňujú pestovať ju v zložitých klimatických oblastiach.

Ale skôr ako začnete pestovať túto zeleninovú plodinu, musíte zistiť, aké výhody a nevýhody má.

Paradajka Noble má v porovnaní s ostatnými paradajkami mnoho výhod. Vďaka tomu si šľachtické paradajky (budenovka) získali u našich letných obyvateľov takú obľubu.

Hlavné výhody paradajkového šľachtica:

 1. Ľahká starostlivosť. Pestovanie tejto odrody môže zvládnuť každý letný obyvateľ.
 2. Vysoká odolnosť voči rôznym chorobám, ktoré môžu mať vplyv na paradajky.
 3. Pravdepodobnosť rastu za nepriaznivých podmienok.
 4. Môže sa vysádzať do nechránenej pôdy.
 5. Zrelé plody nikdy nepraskajú.
 6. Paradajka Grandee má vynikajúcu chuť, dužina je voňavá a chutná.
 7. Skvelé na prípravu paradajkovej šťavy, cestovín a kečupu.
 8. Veľmi dobre znáša prepravu.
 9. Zber sa udržiava dlho kvôli silnej šupke rajčiaka.
 10. Pri správnej starostlivosti môžete dosiahnuť vysoký výnos.

Podľa predloženého opisu charakteristík odrody rajčiakov grandee môžeme dospieť k záveru, že tieto paradajky, ktoré sú možno najlepším duchovným dieťaťom chovateľov, nie sú nadarmo tak populárne.

Ako zvýšiť výnosy

Odroda rajčiakov Noble je známa tým, že je odolná voči chorobám. Aj keď majú tieto paradajky dobrú imunitu, pri pestovaní v skleníkoch je pravdepodobné, že ochorejú na také ochorenie, ako je hnedá škvrna. Na ošetrenie infikovaných rastlín musíte v prvom rade vylúčiť prebytočnú vlhkosť a určite začať dodržiavať svetelný režim. Okrem toho letní obyvatelia používajú ľudový liek, napríklad tinktúru cesnaku.

Podľa informácií o rajčine Noble nie je možné presne vedieť, akú úrodu môžete v určitom regióne získať. Aj keď bola táto odroda paradajok vyšľachtená pre určité oblasti, v južných oblastiach sa dokonale zakorenila a poskytla vynikajúce výsledky úrody.

Predpokladajme, že na základe recenzií záhradníkov sú najvyššie výnosy tejto odrody rajčiakov v Omskej oblasti, hoci sa verí, že ide o zložitú klimatickú oblasť. Skúsení poľnohospodári však tvrdia, že z 1 hektára sa odstráni až 800 centov ovocia.

Aby ste zvýšili výnos paradajok, musíte venovať osobitnú pozornosť minerálnemu hnojeniu, pretože akákoľvek zelenina je náročná na prítomnosť hnojív v pôde. Zvyčajne sa kŕmia po zbere. Ako hnojivo je vhodný drevný popol, ktorý bude treba na jeseň vykopať spolu s pôdou. Tiež počas výsadby rastlín sa musia do jamky pridávať minerálne hnojivá a potom počas obdobia kvitnutia a dozrievania.

Okrem toho nezabudnite na ďalšie potrebné fázy pestovania paradajok:

 • pravidelné zalievanie;
 • kyprenie pôdy;
 • vytrhávanie buriny.

Všetci vieme, že v našej krajine sa ústne podanie považuje za najspoľahlivejší zdroj akýchkoľvek informácií. Všetci obyvatelia leta - záhradníci s veľkým potešením zdieľajú svoje skúsenosti s tým, ako pestovať a získať dobrú úrodu rajčiaka odrody Grandee. Pestovanie týchto veľkých paradajok s vynikajúcou chuťou môže byť náročné. Najskúsenejší záhradníci majú v tomto skóre tajomstvo: na kefke každej rastliny nechajú 4 kvety. A práve kvôli tomu plody rastú veľa, namiesto mnohých malých paradajok.

Teraz je zrejmé, ktoré paradajky je potrebné pestovať v ich záhradách v skleníkových podmienkach, ak žijete v oblasti s nepriaznivými klimatickými podmienkami.


Pozri si video: Rajčata - jiný způsob pěstování rajčat (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Kazirisar

  The author noted everything very aptly

 2. Tojataur

  A ako rozumieť

 3. Laius

  I pass the New Year's baton to you! Congratulate your fellow bloggers!

 4. Mokora

  Podľa mňa aký nezmysel ((((

 5. Urian

  Pozoruhodná otázkaNapíšte správu