Rada

Opis odrody paradajok Aphrodite, jej úrody a vlastností

Opis odrody paradajok Aphrodite, jej úrody a vlastnostíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Aphrodite F1 z výberu Uralu na trhu nie je to tak dávno, ale už obsadila svoje miesto medzi poľnohospodármi pestujúcimi paradajky v priemyselnom meradle, letnými obyvateľmi Uralu a vzdialených kútov Sibíri. Hybrid prvej generácie má dobré vyhliadky kvôli vysokej produktivite.

Hlavné charakteristiky afroditských paradajok

Aphrodite F1 - paradajky dozrievajú veľmi skoro, dozrievajú v skleníku po 76, maximálne - 80 dňoch od klíčenia. Mnoho obyvateľov leta je presvedčených o tejto vlastnosti: v prvej polovici júna je v pohode jesť paradajky vytrhané v skleníku. Odroda sa vyznačuje priateľským návratom úrody. Hybrid bol vyšľachtený pre chránené podložie (tunely, skleníky, skleníky), na juhu sa dá bez problémov kultivovať bez prístrešku.

Vysoké letné teploty nie sú pre odrodu hrozné - vaječníky a kvety v horúčave neopadávajú... Napriek tomu sa v horúcom lete odporúča bielo natrieť strechu skleníka, pri optimálnom teplotnom režime je výnos oveľa vyšší. Počas testov vykonaných v priemyselných skleníkoch boli zaznamenané vysoké výnosy - od 14 kg / m² do 17 kg / m².

Letný obyvateľ môže dosiahnuť podobný výsledok prísnym dodržiavaním odporúčaní výrobcu:

 • pristátie na meter štvorcový - nie viac ako 4 korene Afrodity podľa schémy 40 cm x 50 cm;
 • udržiavanie paradajkového kríka na 3, maximálne - 4 stonkách;
 • týždenné sťahovanie nevlastných detí;
 • inštalácia podpory, fixácia na podporu kufra a ovocné kefy;
 • plnenie pôdy počas výsadby minerálnymi hnojivami a organickými látkami;
 • vrchný obväz s komplexnými hnojivami po transplantácii, počas kvitnutia, počas zakladania prvých plodov;
 • organizácia umelého alebo prirodzeného vetrania v skleníku na udržanie optimálnej úrovne vlhkosti vzduchu;
 • zalievanie najmenej raz týždenne za mierneho počasia, v horúcom počasí - 3 krát;
 • vytrhávanie buriny a uvoľňovanie medzery medzi riadkami.

Plody sú stredne veľké: hmotnosť jedného rajčiaka nepresahuje 115 g. Plody sú pokryté pevnou, lesklou šupkou, po dozretí červené. Zrelá dužina je jasne červená, stredne sladká, má vyzretú paradajkovú príchuť. Plody sa zbierajú v stredne veľkých strapcoch po 6 až 8 paradajkach.

Pre hybrid je charakteristická rovnomernosť plodov, pravidelný guľatý tvar, súčasné dozrievanie. Súčasné dozrievanie plodov je vhodné na priemyselné pestovanie odrody. Odroda je univerzálna na zamýšľaný účel. Husté elastické plody sú dobré na zdobenie sendvičov, krájanie a prípravu konzervovanej zeleniny na zimu.

Bush strednej výšky (70 cm), determinantného typu, dobre listnatý. Je potrebné formovať kríky počas celej sezóny, aktívne sa tvoria nevlastné deti. Kry, tvarované do 2 - 3 stoniek, poskytujú dobrú úrodu.

Výhody hybridu Aphrodite sú zrejmé:

 1. Skoré a priateľské dozrievanie.
 2. Predajné ovocie s vynikajúcou kvalitou uchovania a prenosnosti.
 3. Univerzálny účel.
 4. Dobrý vkus.
 5. Vysoké výnosy v chránených a otvorených podmienkach.
 6. Imunita voči hlavným chorobám z rajčiakov.
 7. Produktivita odrody nezávisí od počasia.

Aphrodite je nový hybrid s vysokou odolnosťou proti vädnutiu fusária, neskorej plesni a hnilobe plodov. Prevencia chorôb nevyžaduje použitie chémie, postačí vetrať skleníky, hojne polievať, ale nie často, udržiavať uličky čisté, pravidelne odstraňovať prebytočné nevesty a časť spodných listov.

Z fór krajín

Všetky recenzie z fór milovníkov paradajok dacha sú úplne nadšené, je ťažké nájsť negatívne komentáre o Afrodite. Existujú vlastnosti hybridu, ktoré nezodpovedajú opisu odrody - ich obyvatelia leta ich identifikujú počas kultivácie. Môžete si prečítať recenzie a zistiť viac podrobností o hybride.

Vera, Čeľabinská oblasť:

„V minulej sezóne bolo leto neobvykle horúce. V skleníkoch sa teplota v strede dňa blížila k 40 ° C, nepomohlo ani vetranie. Pre pokus bolo v skleníku vysadených niekoľko kríkov Afrodity. Hybrid vykazoval dobré výnosy aj napriek horúčavám. Afrodita priniesla ovocie vo vlnách, boli to 2 úrody. Páčilo sa mi to - je to pohodlné, môžete si naplánovať svoj predaj na trhu. Pestujem paradajky pre trh. Zformovala kríky do 3 stoniek, aj keď popis pripúšťa 4. Štyri sú určite veľa, kríky Afrodity a 3 stonky sa ukázali byť obrovské, kvôli nim sa skleník zmenil na džungľu.

V popise pre paradajku Aphrodite F1 je uvedená výška kríka - 1,1 metra. Všetky kríky Afrodity mám opreté o strop skleníka. Bolo to malé sklamanie, musel som vymeniť kolíky: na jar som dal podpery 1,5 m, ich kríky absolútne nestačili.

Paradajková plodina Afrodita vyhladila všetky nedostatky. Kríky boli ovešané krásnymi strapcami. Paradajky v každom klastri boli rovnako veľké a dozrievali takmer v rovnakom čase. Časť plodiny sa úspešne predala na trhu (plodina prvej vlny), druhá časť (plodina druhej vlny) sa použila na zber.

Nakladané paradajky obvyklým spôsobom. Polotovary už boli testované, chutila nám nakladaná paradajka Aphrodite F1, vzhľad tiež nesklamal, môžete dať solídnu päťku “.

Agrotechnika

Na Urale a na celej Sibíri by sa paradajky Aphrodite mali pestovať v skleníkoch, najlepšou možnosťou je polykarbonátový skleník. V skleníku môžu byť sadenice vysadené koncom apríla. Ak zima dlho neustupuje, je možné pôdu v skleníku zahriať pomocou plytkých zákopov naplnených biopalivom: maštaľný hnoj, zvyšky rastlín.

Semená a pôda na výsadbu zakúpené v záhradníckych obchodoch musia byť ošetrené roztokom manganistanu draselného. Postup nie je dlhý, ale efektívny. Klíčenie semien je dobré, krabičky s vysiatymi semenami by ste mali týždeň udržiavať v teple, aby sa klíčenie urýchlilo. Kvôli zachovaniu vlhkosti v pôde zakryte škatule fóliou. Už koncom mája môžete v skleníku vysadiť sadenice Afrodity. Do tejto doby by sa pôda mala zahriať na 12 - 15 ° C.

Pred vysadením hrebeňa ho naplňte organickými látkami (kompost, humus), popolom a minerálnymi hnojivami. Vytvorte otvory po 6 kusoch na meter štvorcový. V každej jamke musia byť umiestnené kolíky. V lete sa starostlivosť o afroditské paradajky spája so zalievaním, odstraňovaním buriny, tvorbou a priviazaním kríkov o kolíky.

V porovnaní s inými populárnymi odrodami paradajok sa Aphrodite F1 osvedčil. Napriek svojej novosti si odroda už našla svojich obdivovateľov medzi amatérskymi pestovateľmi zeleniny a malými farmármi.


Pozri si video: Banánová paradajka - výsev do kokosových tabliet. Banana tomato - seed in the coconut tablets.. (August 2022).