Rada

Návod na použitie a zloženie insekticídu Avant, dávkovanie a analógy

Návod na použitie a zloženie insekticídu Avant, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Insekticídy používané proti komplexu škodcov sú cenné v poľnohospodárstve, najmä ak sa používajú na rôzne plodiny. Zvážte účel, zloženie, princíp účinku, pokyny na použitie insekticídu "Avant", bezpečnostné opatrenia pri práci s ním, možnú kompatibilitu, pravidlá skladovania a prostriedky s podobným účinkom, ktorý môže nahradiť liek.

Zloženie a prípravná forma lieku "Avant"

Výrobca - „FMS Corporation“ vyrába liečivo v koncentrovanej emulzii v nádobách s objemom 1 liter. Liečivo je indoxakarb, ktoré má črevný a kontaktný účinok. Je to 150 g na 1 liter.

Ako funguje náprava

Ako uvádzajú výrobcovia, liek „Avant“ má vplyv na nervový systém hmyzu. Indoxakarb blokuje prechod nervových impulzov, hmyz prestane kŕmiť do 1-2 hodín, jeho motorická aktivita je narušená, po chvíli sa dehydratuje a uhynie. Smrť nastáva do 1-3 dní po spracovaní.

Na čo sa používajú?

Produkt "Avant" nemá obdoby medzi prípravami na ničenie mole a valcov v listových sadoch, na viničoch vinných. Používa sa tiež na repku olejnú z bĺch a kvetinových chrobákov, na paradajky a cibuľu - z kopčekov, na kukuricu - z kopčekov a mole, na slnečnicu - z kopčekov, molí a weevils, na cukrovú repu - z bĺch a kopčekov, weevils, scutellum, mory, muchy a mory.

Inštrukcie na používanie

Roztok liečiva sa nezmýva vodou a dažďom, jeho stabilita nie je ovplyvnená teplotou a ultrafialovým svetlom. "Avant" má nízku mieru spotreby, je ľahko použiteľný a ekologický. Insekticíd ničí larvy škodcov vo všetkých fázach, vykazuje najvyššiu účinnosť pri ošetrovaní rastlín, keď začína obdobie liahnutia lariev. Ochranný účinok trvá 1,5-2 týždne.

Ničí populácie hmyzu, u ktorých sa vyvinula rezistencia na pyretroidné, neonikotinoidové a organofosfátové insekticídy. Odolnosť proti škodcom prakticky nevzniká.

Produkt „Avant“ sa bežne používa (v litroch na hektár) na:

  • jablone - 0,35-0,4;
  • hrozno - 0,25-0,3;
  • repka - 0,14-0,2;
  • paradajky a cibuľa - 0,2-0,3;
  • kukurica a slnečnica - 0,17-0,25;
  • repa z blších chrobákov, weevils, scutellum - 0,14-0,2;
  • repa z naberačky, mory, muchy a mory - 0,17-0,25.

Rastliny sa postriekajú vo fáze klíčenia a počas vegetačného obdobia so spotrebou roztoku v prvom prípade - 100 - 200 litrov na hektár, v druhom - 200 - 400 litrov na hektár. Ak sa roztok postrekuje z lietadla, postačuje 25-50 litrov na hektár. Pre vinice a sady je spotreba vyššia - 800 - 1 200 litrov, respektíve 1 000 - 1 500 litrov.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Pre každú kultúru sa podľa pokynov vykonávajú 2 ošetrenia, čakacia doba je iná: pre jablone, hrozno a kukuricu - 10 dní, pre slnečnicu a repu - 20 dní, pre repku - 28, paradajky - 3 a cibuľu - 14 dní.

Aplikácia v súkromných záhradách na jablko, hrozno, paradajky a cibuľu - od molí, listových valčekov, bavlny a hryzadiel. Miera aplikácie "Avanta" na pozemkoch súkromnej domácnosti: jablone - 4 ml na 10 litrov, iné plodiny - 3 ml na 10 litrov. Spotreba tekutín: 1-3 litre na strom, 0,5-1 litra na krík a 2-4 litre na sto štvorcových metrov pri postreku zeleniny. Vykonávajú sa dve ošetrenia, zber sa dá zbierať po 10 dňoch pre jablone a hrozno, po 3 - pre paradajky a po 2 týždňoch - pre cibuľu.

Bezpečnosť insekticídov

Pokiaľ ide o toxicitu, patrí „Avant“ do triedy 3 pre ľudí a triedy 1 pre včely. Prípravky, ktoré sú toxické pre hmyz, by sa nemali používať v období kvitnutia stromov v oblastiach, v blízkosti ktorých sú včelíny. Je zakázané používať tento insekticíd v blízkosti vodných plôch a rybích fariem.

Odporúča sa pracovať s roztokom „Avanta“ v ochrannom odeve, nezabudnite na oči nosiť gumené rukavice a plastové okuliare. Neodstraňujte ich, kým nie sú dokončené všetky práce. Ak dôjde k náhodnému kontaktu s pokožkou alebo očami, opláchnite ich čistou vodou.

S čím je kompatibilný?

Liek "Avant" môžete miešať s fungicídmi, ktorých účinné látky patria do rôznych tried chemických látok. Silná aktivita sa pozoruje v roztoku Avanta s liekom Thanos alebo s fungicídnymi látkami s penkonazolom, hexakonazolom, famoxadónom, dimetomorfom, cymoxanilom a flusilazolom.

Výrobcovia však odporúčajú, aby v prípade, že interakcie liekov nie sú presne známe, mal byť vykonaný test kompatibility. Vykonáva sa štandardným spôsobom: určité množstvo oboch liekov sa zmieša v malom kontajneri a ak látky navzájom nereagujú, je možné ich kombinovať.

Ako správne skladovať pesticíd?

Výrobca neuvádza dobu použiteľnosti lieku. Skladovať by sa malo v tmavom, nie vlhkom, vetranom sklade, v ktorom sa môžu okrem insekticídu uchovávať aj ďalšie pesticídy a hnojivá. Hotový zriedený roztok sa uchováva nie dlhšie ako 1 deň. Potom stráca svoje vlastnosti, takže je nepraktické ho používať. Aby ste zachránili liek, musíte pripraviť roztok v množstve, ktoré sa plánuje spotrebovať za 1 pracovný deň.

Náhradníci

Liek "Avant" je nový liek a nemá žiadne analógy, pokiaľ ide o jeho aktívnu zložku - indoxakarb. Výrobca ho umiestňuje ako jedinečný prostriedok na boj proti moliam a listovým červom.

Produkt "Avant" účinne ničí škodcov na ovocí, hrozne, repe, cibuli, paradajkách, kukurici, slnečnici a repke olejnej. Pôsobí proti radu rôznych škodlivých druhov hmyzu, vďaka čomu je takmer univerzálny. Jeho použitie je ekonomicky výhodné vzhľadom na jeho malú rýchlosť a spotrebu, neznižuje účinnosť za nepriaznivých podmienok. Chráni rastliny najmenej 2 týždne. Je účinný aj proti škodcom odolným voči bežným drogám, pričom na nich nespôsobuje závislosť.


Pozri si video: Basic Anchor Installation Training (Február 2023).