Rada

Popis a pokyny na použitie fungicídu TMTD, miera spotreby ošetrujúceho prostriedku

Popis a pokyny na použitie fungicídu TMTD, miera spotreby ošetrujúceho prostriedku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kombajny na semená sa už mnoho rokov používajú na dekontamináciu osiva plodín pred výsadbou. Zvážme účel a spôsob pôsobenia „TMTD“ - fungicídneho prípravku, jeho zloženia, rýchlosti spotreby a správneho dávkovania. Ako používať drogu, akými prostriedkami sa dá kombinovať a čo je možné v prípade potreby vymeniť.

Účinná látka a forma uvoľňovania fungicídu "TMTD" VSK

Kontaktný fungicíd „TMTD“ je tiež sovietsky liek, ktorý sa používa na ošetrenie semien mnohých poľnohospodárskych plodín: obilnín, strukovín, červenej repy, zemiakových hľúz a krmovín. Dnes ho vyrába spoločnosť JSC „August“ vo forme koncentrátu vodnej suspenzie v plechovkách s objemom 10 litrov. Zloženie práškového pesticídu obsahuje účinnú látku - thiram, ktorý patrí medzi ditiokarbamáty. V 1 litri je to 400 g. Podstata účinku „TMTD“ označuje ochranné a liečivé pesticídy.

Spektrum a princíp konania

Ničí patogény hubových chorôb rastlín na povrchu semena a v pôde. Je vysoko účinný proti plesniam a rôznym druhom hniloby. "TMTD" má výrazný baktericídny účinok, ktorý sa nenachádza v iných podobných liekoch. Kontaktný fungicíd narúša vývoj vegetatívnych a regeneračných orgánov plesňových pôvodcov chorôb, ktoré sa nachádzajú na povrchu semien a v zemi.

Zničí patogény v priebehu 1-2 dní. Môže sa skladovať na rastlinách 1-1,5 mesiaca. Nepreniká do rastlinných tkanív a semien, zostáva na ich povrchu, kde v počiatočnom štádiu rastu ničí spóry a mycélium. Tyram sa dostáva do buniek húb a zastavuje činnosť enzýmov, čo znemožňuje životne dôležitú aktivitu patogénov.

Používa sa proti plesniam semenám, šedej a bielej hnilobe, peronosporóze, fusáriu, bakterióze, hnilobe stoniek a koreňov, antraknóze, polysporóze, askochitóze, phomóze, cerkosporóze - chorobám obilnín a strukovín, krmivám a kvetinám.

Miera spotreby a použitie

Semená sa ošetria prípravkom „TMTD“ zvlhčením 2 - 15 dní pred sejbou alebo nejaký čas pred ňou (do 1 roka). Zemiakové hľuzy sa pred výsadbou nakladajú. Spracovanie sa vykonáva iba raz.

Miera aplikácie fungicídu (l na tonu semien) a spotreba obväzovej látky (l na tonu):

  • pšenica - 3-4 (10);
  • kukurica - 4 (10);
  • slnečnica - 4-5 (10);
  • ľan - 3-5 (5-8);
  • repa - 8-12 (15);
  • raž - 3-4 (10);
  • strukoviny, lucerna, lupina - 6-8 (10);
  • zemiaky - 4-5 (20).

Liečivo účinne chráni rastliny v ranom štádiu ich vývoja, ničí patogény už na semenách a v pôde, čo im bráni vo vývoji a množení.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní lieku

„TMTD“ patrí do agrochemikálií s triedou nebezpečnosti 3. Zahŕňa výrobky, ktoré sú slabo nebezpečné pre ľudské zdravie. Bezpečnostné predpisy predpisujú prácu s ním v ochrannom odeve, obuvi. Je bezpodmienečne nutné nosiť tesné gumené rukavice, respirátor a ochranné okuliare s bočnou ochranou.

Pri riedení roztoku a pri jeho spracovaní nejedzte, nepite ani nefajčite. Po ukončení práce vyperte oblečenie a vybavenie vodou.

Prvá pomoc pri otrave

Otrava pesticídmi má rovnaké príznaky, len sa javia v rôznej miere. V závislosti od množstva lieku, ktoré sa dostalo do tela, existujú 3 stupne otravy: ľahká, stredná a ťažká.

Príznaky otravy agrochémiou: závraty, bolesti hlavy, slabosť, silné slinenie, nepríjemná chuť v ústach, suchý kašeľ. Môže sa zvýšiť krvný tlak, môžu sa zvýšiť príznaky chronických ochorení, ako je astma. K závažným stupňom otravy sa k týmto príznakom pridávajú rozšírené zrenice, zvýšené potenie, zmena farby kože, hlučné dýchanie a kŕče.

Ak roztok fungicídu príde do styku s pokožkou, opláchnite tieto miesta vodou po dobu 15 minút. To isté by sa malo urobiť, ak sa roztok náhodou dostane do očí a úst. Ak sa dostane do žalúdka, vypláchnite ho. Ak sa stav nezlepšil, mali by ste okamžite vyhľadať lekára.

Zlučiteľnosť s inými látkami

TMTD je kompatibilný s fungicídmi používanými na morenie semien. Tento produkt sa môže používať s bakteriálnymi prípravkami a hnojivami, pretože neinhibuje množenie baktérií.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Ak kompatibilita nie je uvedená v pokynoch pre prípravky, je potrebné pred zriedením všeobecnej zmesi vykonať testovacie zmiešanie malého množstva oboch látok a ak chemická reakcia nenasleduje, sú kompatibilné.

Podmienky ukladania finančných prostriedkov

Produkt TMTD thiram skladujte v sklade v tesne uzavretom obale. Podmienky skladovania - suché, tmavé miesto, teplota od -15 ˚С do + 35 ˚С. Ak sa dodržíte pravidlá skladovania, produkt „TMTD“ sa môže uchovávať 3 roky od jeho výroby. Potom musí byť droga vyhodená, nie je vhodná na použitie.

Náhradníci

Analógy "TMTD" obsahujúce thiram, používané v poľnohospodárstve - prípravky "Vitavax 200 FF", "Vitalox", "Vitaros", "Vitasil", "Granuflo", "Tyr", "TMTD-plus". Produkt „Vitaros“ sa môže používať na pomocných pozemkoch.

Fungicíd „TMTD“ je určený na ošetrenie poľnohospodárskych semien z plesní. Hneď v prvom štádiu predchádza rozvoju chorôb. Na dosiahnutie účinku stačí iba jedna kúra. Začína konať okamžite po aplikácii a ničí patogény už za 1 - 2 dni. Zabraňuje tak strate výnosov z plesňových chorôb. Netoxický pre rastliny, s nízkym rizikom pre ľudí, zvieratá, včely. Nepreniká do rastlinných pletív, nehromadí sa v nich, nezostáva v zemi.


Pozri si video: Zarobte 7,00 dolárov + za minútu 420 dolárov za 60 min. BEZPLATNÉ zarábanie peňazí online .. (Septembra 2022).