Rada

Návod na použitie a mechanizmus účinku herbicídu Honor

Návod na použitie a mechanizmus účinku herbicídu HonorWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Burina je jedným z najbežnejších problémov, ktorým čelia mnohí obyvatelia leta. Aby sa ich zbavili, často používajú herbicíd „Gonor“. Pred použitím je potrebné podrobnejšie pochopiť jeho vlastnosti a tipy na použitie.

Zloženie, účel a prípravná forma herbicídu „Honor“

„Gonor“ je herbicíd pôdneho typu, ktorý sa používa na odstránenie dvojklíčnolistových burín, ktoré sa na danom mieste vyskytli. Používa sa na ochranu plodín, zemiakov, mrkvy a slnečnice pred burinou.

Produkt je vyrobený z látky, ako je prometrín, ktorý pri prenikaní do buriny vedie k ich smrti. Liek „Gonor“ sa vyrába vo forme kvapaliny, ktorá je v malých nádobkách.

Ako funguje ničenie buriny

Pred postrekom sa musíte oboznámiť so zásadou účinku tohto herbicídneho prípravku. Po ošetrení účinná látka preniká koreňovým systémom do stoniek a postupne sa hromadí v listoch. Herbicíd uväznený vo vnútri začína negatívne ovplyvňovať bunkovú membránu buriny, kvôli čomu je zničený a začína spomalenie fotosyntézy.

Za vlastnosť „Honour“ sa považuje jej dlhodobé pôsobenie, vďaka ktorému zostáva lokalita chránená pred burinami 60 - 70 dní.

Výhody používania

Liek "Gonor" má rovnako ako iné herbicídne prostriedky rad výhod, s ktorými sa musíte oboznámiť pred jeho použitím. Medzi hlavné výhody patria:

 • účinnosť, vďaka ktorej je možné eliminovať takmer všetky buriny;
 • nízke náklady;
 • jednoduchosť použitia;
 • rýchla rýchlosť pôsobenia;
 • dlhé trvanie ochranného účinku.

Miera spotreby pre rôzne rastliny

Množstvo použitého herbicídu sa môže líšiť v závislosti od rastlín, ktoré sa na danom mieste budú pestovať:

 1. Rastlinné plodiny. Najčastejšie sa "Honor" používa na spracovanie zeleninovej záhrady. V tomto prípade budete musieť použiť 20-25 mililitrov drogy.
 2. Obilniny. Pri spracovaní polí, na ktorých sa pestujú plodiny, budete musieť použiť veľa herbicídov. Na hektár sa spotrebuje 300 - 500 mililitrov.
 3. Strukoviny. Strukoviny sú pravidelne postriekané herbicídnymi zmesami. Na postrekovanie hektára budete potrebovať asi liter zmesi.

Príprava pracovného roztoku

Pred začatím spracovania musíte pripraviť pracovné riešenie, pomocou ktorého sa plocha postrieka.

Pri vytváraní zmesi je štvrtina nádrže naplnená čistou vodou, po ktorej sa pridá herbicíd. Potom sa zmes v nádobe dôkladne premieša a naleje sa viac vody. Pripravenú kompozíciu netreba trvať, pretože sa musí spotrebovať do 2 - 3 hodín po príprave.

Aplikácia herbicídu

Návod na použitie vám pomôže správne používať „Ambassador“, a preto sa s ním musíte oboznámiť.

Nástroj sa používa na kultiváciu pôdy pomocou pozemného postrekovača. Pred tým je miesto vyrovnané a zaliate vodou. Lepšie je striekať skoro ráno alebo večer, keď vietor utíchne.

Spracovanie sa vykonáva 1-2 krát za sezónu.

Varovania

Pri používaní „Honor“ musíte dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Spracovanie sa musí uskutočňovať s ochrannými rukavicami, aby kvapky nepadali na povrch kože. Musíte tiež nosiť respirátor, ktorý zabráni herbicídu vo vstupe do dýchacích ciest. Na ochranu očí sa používajú bežné slnečné okuliare.

Stupeň toxicity lieku

Ľudia, ktorí budú v budúcnosti používať „Honour“, musia pochopiť jeho stupeň toxicity.

Liek nie je schopný vážne poškodiť ľudí, vtáky a včely. Je však málo toxický, iba ak bola pracovná zmes správne pripravená pri dodržaní všetkých pomerov.

Úroveň toxicity sa môže zvýšiť, ak sa do roztoku pridá viac herbicídu.

Kompatibilné s inými látkami?

Na zvýšenie účinnosti herbicídu sa niekedy herbicíd používa v kombinácii s inými liekmi. Liek „Gonor“ je kompatibilný s liekmi ako EC a „Anaconda“. Zloženie pripravené z týchto prostriedkov je schopné účinne bojovať proti väčšine dvojklíčnolistových burín, ktoré sa často vyskytujú v zeleninových záhradách.

Existujú však herbicídne zmesi, s ktorými Gonor nie je kompatibilný. Preto pred zmiešaním týchto alebo týchto výrobkov musíte skontrolovať, či sú kompatibilné.

Ako správne skladovať produkt?

Skladovanie herbicídov má určité vlastnosti, s ktorými by ste sa mali oboznámiť pred zakúpením produktu „Honor“. Odborníci odporúčajú skladovať ho v chladných miestnostiach, kde sa teplota udržuje na pätnástich stupňoch Celzia. Za takýchto podmienok sa nezhorší po dobu 3-4 rokov. Pri izbovej teplote sa zhorší 2-3krát rýchlejšie.

Aké sú analógy?

Ak si nemôžete kúpiť „Honor“, budete musieť namiesto toho použiť iné prostriedky, ktoré majú podobný efekt. Tie obsahujú:

 • „Makstar“;
 • Segal;
 • "Gezagar";
 • „Prometrine“.

Záver

Herbicíd „Gonor“ je populárny liek, ktorý mnoho ľudí používa na vyčistenie oblasti od buriny. Pred použitím sa musíte oboznámiť s popisom lieku, ako aj s vlastnosťami prípravy a použitia pracovnej zmesi.


Pozri si video: Návod na spárování náramku xTop 2019 (August 2022).