Otázky a odpovede

Ako pestovať fazuľa

Ako pestovať fazuľa


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Povedzte mi, prosím, aké hnojivo sa vám páči? Ako ju zalievať a aké sú najlepšie odrody fazule? A áno, kedy je lepšie žať? Aký mesiac? A ja chcem zasadiť fazuľa, ale o tom nič neviem.

Odpovede:

Nie je zmysluplné uvádzať zoznam odrôd bôbov, pretože v závislosti od druhu je známych viac ako 80 odrôd. Poradím, ako zvoliť požadovanú odrodu. Najskôr určte druh fazule: škrupiny (zrno), polo cukru, cukru (špargľa). Ďalej určíme formu: Bush, semi-lezenie a lezenie. Odroda by sa mala vyberať podľa okraja vášho bydliska podľa zrelosti odrody. Čím ďalej od juhu Ruska, tým skoršie odrody si vyberiete. Napríklad skoré dozrievanie dozrieva za 65 dní, stredne skoré dozrievanie trvá 65-75 dní, stredne veľké odrody - 75-85 dní, stredné dozrievanie za 85-100 dní, no neskôr odrody vyžadujú viac ako 100 dní.

Dátumy vykládky kalendára sa tiež líšia v závislosti od regiónu Ruska. V južných regiónoch je to druhá polovica apríla, stredná cesta - druhá polovica mája a severná - začiatkom júna.

Fazuľa si nevyžaduje špeciálne kŕmenie. Pripravte si miesto pristátia vopred, najlepšie na jeseň. Vykopajte pôdu humusom a popolom. Pri pravidelnom zalievaní a správnom susedstve (zemiaky, kukurica atď.), Budú fazule produkovať hojnú úrodu.


Pozrite si video: Fazuľa - celý rast (Január 2023).