Rada

4 jednoduché domáce recepty na zelené hroznové víno

4 jednoduché domáce recepty na zelené hroznové víno


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teraz trh ponúka najširšiu škálu alkoholických nápojov. Biele víno si zaslúži osobitnú pozornosť, ktoré sa vyrába z plodov ľahkého, zeleného hrozna. Má príjemnú, ľahkú arómu a bohatú, jemnú chuť. Podľa toho, koľko cukru sa pridá v čase prípravy, si môžete dať ako sladké, polosuché, tak aj suché víno.

Vlastnosti bieleho hroznového vína

Víno má samozrejme veľa prospešných vlastností pre ľudský organizmus, ak sa používa s mierou. Ale napriek všetkým výhodám môže tento nápoj tiež ublížiť osobe, najmä zneužívaním alebo prítomnosťou chronických chorôb.

Prínos

Má vysoký obsah stopových prvkov, vitamínov a éterických olejov, oveľa vyšší ako v hroznovej šťave. Víno výrazne zlepšuje trávenie, zahrieva chuť do jedla, pomáha lepšie asimilovať bielkoviny a železo. Podporuje odstránenie toxínov z tela, vrátane voľných radikálov, ktoré mu veľmi škodia. Nápoj tiež pomáha bojovať proti nachladnutiu a používa sa na prevenciu vírusových ochorení.

Poškodenie a kontraindikácie

Škoda spôsobená používaním vína sa môže prejaviť pri prekročení dennej prípustnej dávky nápoja, ktorá je 120 - 150 mililitrov. Významné zneužívanie vína vedie k narušeniu normálneho fungovania vnútorných orgánov, ako sú obličky, pečeň, zažívacie a urogenitálne systémy. Pozorujú sa tiež vážne poruchy v ľudskej psychike.

Víno sa neodporúča ľuďom so zlými zubami, pretože kyseliny obsiahnuté v nápoji korodujú zubnú sklovinu. Je nebezpečné používať lacné, nekvalitné alebo jednoducho nezrelé vína pripravené v rozpore s technológiou, z pochybných surovín a iných nepochopiteľných prísad. V opačnom prípade sa môžu vyskytnúť silné alergie, strašná bolesť hlavy a dokonca aj astmatický záchvat.

Vhodné odrody na výrobu vína

Výroba kvalitného, ​​chutného a aromatického vína priamo závisí od správneho výberu vhodnej odrody. V súčasnosti sú najlepšími odrodami na výrobu vína:

 • Chardonnay;
 • Sauvignon;
 • Muškát biely;
 • Sylvaner;
 • Kokur;
 • Rizling;
 • Isabel;
 • Prvorodený z Magarachu;
 • Feteasca;
 • Müller-thurgau.

Požiadavky na riad

Môžete si pripraviť a uskladniť víno v rôznych nádobách. Vhodné sú sklenené fľaše a fľaše, sudy a sudy z jelšového a dubového dreva, nerezové nádoby, ale aj plechovky a sudy z kvalitných polymérov. Posledná možnosť je ale vhodná iba na krátkodobé uskladnenie nápoja.

Na rozdrvenie šťavy sa používa smaltovaný a dokonca aj hliníkový riad, ktorý sa však musí naliať do iných, vhodnejších nádob na bezpečné kvasenie.

Ako si vybrať ingrediencie

Na prípravu takýchto vín sa vyberajú odrody s požadovaným pomerom cukru a kyselín, ako aj s vysokou úrovňou výťažnosti šťavy. Od toho priamo závisí kvalita budúceho nápoja. Hroznový mušt by navyše mal kvasiť prírodným spôsobom, bez pridania droždia, toto sa zohľadňuje aj pri výbere odrody.

Ako si pripraviť biele víno doma

Na prípravu lahodného, ​​aromatického, sladkého, polosladkého alebo suchého vína je potrebné zvoliť správne suroviny a dôsledne dodržiavať pokyny osvedčených receptov.

Suché víno

Suché vína sa považujú za vína s minimálnym obsahom cukru (najviac 0,3%) alebo vôbec. V dôsledku fermentácie kvasinkami sa všetka fruktóza v šťave spracuje, ale prípravok nie je špeciálne osladený. Na výrobu takéhoto nápoja sú potrebné vysoko kvalitné suroviny, ktoré sa považuje za prírodné a obzvlášť zdravé.

Osvedčený recept vám pomôže pripraviť skvelé domáce víno. Potrebovali by ste:

 • hrozno (so sladkosťou najmenej 15%) - 20 kilogramov.

Krok za krokom varenie:

 1. Najskôr dobre umyjú všetky nádoby potrebné na prípravu nápoja a vyutierajú dosucha. To ochráni obrobok pred nepríjemným zápachom a plesňami.
 2. Teraz sa bobule triedia. Všetky nedozreté, zhnité a rozmaznané plody sa vyhodia. Môžu pokaziť chuť nápoja - stane sa kyslou a kyslou. Plody sa nikdy neumývajú, aby mladina dobre kvasila.
 3. Vybrané plody musia byť drvené ručne, semená musia byť neporušené, takže použitie lisu nie je vhodné. Dužina a pokožka obsahujú jednoduché látky, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri formovaní chuti nápoja. Ručné drvenie preto vytvára ideálne prostredie pre kvasenie mladiny.
 4. Teraz sa mladina naleje do sklenenej fľaše (nádoba je naplnená na 3/4 objemu) so širokým hrdlom, ktoré je pokryté gázou. Teraz musíte nádobu odložiť na teplé miesto (s teplotou +20 C ... + 25 C stupňov) na jeden deň.
 5. Potom, čo sa buničina pretlačí cez tenkú tkaninu, a čistá šťava sa naleje do fľaše s úzkym hrdlom na ďalšiu fermentáciu. Na krk sa nasadí lekárska rukavice alebo sa namontuje vodný uzáver.
 6. Kontajner je umiestnený v pivnici alebo špajzi, s teplotou od +16 C do + 28 C stupňov. Obrobok sa nechá kvasiť 1-1,5 mesiaca a potom sa mladé víno opatrne naleje do fliaš. Sú uzatvorené viečkami a umiestnené na 1 mesiac v suteréne s teplotou +6 ° C až +16 ° C. Po tomto období chuť zjemnie a víno bude pripravené na pitie.

Polosladké

Výroba domáceho vína vlastnými rukami nie je taká ťažká, ako sa spočiatku zdá. Bude to však vyžadovať pozornosť, trpezlivosť a dôsledné dodržiavanie pokynov receptu. Požadované prísady:

 • hrozno - 10 kilogramov;
 • kryštálový cukor - 3 kilogramy.

Krok za krokom varenie:

 1. Hrozno je triedené a sú odstránené zhnité bobule. Nie je potrebné ich umývať - ​​na povrchu ovocia sú kvasinky, vďaka ktorým začne mladina kvasiť.
 2. Plody sa nalejú do smaltovanej misy alebo panvice a akýmkoľvek možným spôsobom sa dobre rozdrvia. Potom, čo je nádoba pokrytá gázou a umiestnená na teplom mieste po dobu 5 dní. A musíte hmotu miešať drevenou špachtľou niekoľkokrát denne.
 3. Po prvých príznakoch začiatku kvasenia - bobule začnú vyplávať na povrch - sa všetka dužina vloží do cedníka a hroznová šťava sa prefiltruje cez vrstvu gázy do sklenenej fľaše. Potom sa naleje cukor, mieša sa a na hrdlo fľaše sa nasadí lekárska gumená rukavice prepichnutá na niekoľkých miestach. Je pevne zafixovaný gumičkou. Samotná fľaša musí byť naplnená do 2/3 objemu, aby zostal priestor pre plyny.
 4. Po niekoľkých týždňoch víno prestane hrať - rukavica prestane napučiavať a padať. Teraz musíte urobiť ochutnávku, aby ste určili hladinu cukru. Ak je prípravok kyslý, potom pridajte viac cukru a nechajte ho ešte niekoľko týždňov odstáť. Keď sa chuť nápoja normalizuje, znova sa prefiltruje a naleje do sklenených fliaš. Potom sa uzavrú a umiestnia na 2-3 mesiace do chladnej pivnice. Po uplynutí tohto obdobia je možné víno bezpečne konzumovať.

Sladké

Sladké vína obsahujú 55 - 80% cukru. Na získanie vysoko kvalitného nápoja sa vyberajú najšťavnatejšie, najzrelšie a dokonca aj prezreté strapce s maximálnym obsahom cukru. Varenie začína prípravou týchto ingrediencií:

 • hrozno - 10 kilogramov;
 • cukor - 3 kilogramy.

Krok za krokom varenie:

 1. Po vytriedení plodov sa rozdrvia, aby sa získala šťava a mladina sa nechá usadiť.
 2. Cukor sa naleje do obrobku a dôkladne sa mieša.
 3. Na fľašu sa nasadí vodný uzáver a obrobok sa nechá kvasiť 3 týždne.
 4. Potom sa mladé víno oddelí od vytvoreného sedimentu, uzavrie sa zátkou a nechá sa stáť ďalšie 2 mesiace.
 5. Teraz je nápoj opäť filtrovaný cez gázu, nalievaný do sklenených fliaš, zazátkovaný a umiestnený na chladnom mieste (suterén, pivnica) na 8 mesiacov. Na konci semestra je sladké víno pripravené na pitie.

Ľadový nápoj

Teraz je čoraz populárnejší zaujímavý a chutný nápoj - ľadové víno z ľahkého hrozna. Mnoho ľudí si myslí, že kvalitný produkt sa získava iba v továrni. Ale to je zásadne nesprávne - vynikajúce ľadové víno sa dá ľahko pripraviť doma.

Budete potrebovať:

 • plody bieleho hrozna - 1,5 kilogramu;
 • cukor - 1,5 kilogramu.

Funkcie varenia:

 1. Ak chcete získať skutočne chutný nápoj, je dôležité vybrať presne polozrelé bobule. Vrcholom tejto technológie je, že plody sú zmrazené predtým, ako je z nich vytlačená šťava. Vďaka tomuto postupu získa nápoj zvláštnu chuť a očarujúcu arómu, čo je dôvodom jeho rastúcej obľúbenosti.
 2. Po príprave sa technológia nelíši od technológie použitej pri výrobe obyčajného bieleho vína. Jedinou dôležitou vlastnosťou je naliať cukor do obrobku po veľmi poslednej, poslednej fáze filtrovania šťavy.

Úložiská jemnosti

Otvorená fľaša bieleho vína sa spotrebuje do 3 dní, potom stratí chuť a arómu. Na predĺženie tohto obdobia je fľaša uzavretá a ochladená. Účinnou technikou by bol presun z väčšej nádoby do menšej, aby sa minimalizovala vzduchová medzera. Fľaše zapečatené zátkami sa zase skladujú v suchých, skôr tmavých, chladných pivniciach a suterénoch.

Optimálna teplota je od +10 C do +14 C stupňov, potom si víno nielen zachováva svoju kvalitu, ale aj naďalej „zreje“, získava chuť a arómu. Ďalej je žiaduce, aby fľaše s nápojom boli skladované v horizontálnej polohe.

Medzi dôležitejšie podmienky skladovania vína patrí absencia cudzích, ostrých, nepríjemných pachov a úplný odpočinok pre nádoby.

Až do okamihu použitia sa neodporúča nimi zatriasť, zmeniť ich usporiadanie alebo ich prevrátiť.


Pozri si video: - #15 výroba domácího vína krok za krokem 2. výroba a průběh kvašení fermentace (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Jaryl

  Mýliš sa. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 2. Maonaigh

  Prosím podrobnejšieNapíšte správu