Rada

Návod na použitie imidaklopridu, dávkovanie insekticídu a analógov

Návod na použitie imidaklopridu, dávkovanie insekticídu a analógov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Insekticídne prípravky sa široko používajú na ošetrenie rastlín pred škodcami, ktoré bránia rastu plodín, kazeniu zelenej farby a dozrievaniu plodov. Zvážte zloženie a formu uvoľňovania "imidaklopridu", účel a mechanizmus jeho pôsobenia, použitie podľa pokynov. Toxicita činidla, účinok na rastliny, hmyz, ľudí. Kompatibilita, skladovanie a analógy.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku

Ako súčasť prípravku je účinná látka imidakloprid (imidakloprid) z triedy neonikotinoidov v množstve 200 g na 1 liter. Vyrába spoločnosť Bayer vo forme vo vode rozpustných granúl alebo koncentrátov v baleniach po 1 a 5 g vo fľašiach s hmotnosťou 0,4 kg. Pesticíd so systémovým účinkom má intestinálny a kontaktný spôsob penetrácie.

Účel a mechanizmus pôsobenia

Prípravky s imidaklopridom sa používajú proti škodcom obilnín (od chrobákov škodlivej korytnačky, chrobáka), chrobáka zemiakového, vošiek, strapiek na zemiakoch, paradajkách, na jabloní a slivkách z burín a vošiek, na skleníkových uhorkách a paradajkách z vošiek. , molica, strapky, cibuľa z komplexu škodcov.

Imidakloprid je absorbovaný rastlinami cez korene a vzdušné tkanivá a rovnako ako iné neonikotinoidy, pôsobí na centrálny nervový systém hmyzu. Akcia sa prejavuje excitáciou nervového systému, ktorá vedie k paralýze a smrti škodcov za 3 - 5 dní. Imidakloprid má dlhú zvyškovú aktivitu, takže ochranné obdobie trvá 2 - 4 týždne.

Imidakloprid sa rýchlejšie rozpadá pod vplyvom ultrafialového žiarenia a vlhkosti; na povrchoch rastlín ošetrených roztokom sa po 3 až 4 týždňoch nezistia stopy látky.

Návod na použitie "Imidacloprid"

Liečivo je určené na postrek mladých a dospelých rastlín; na zničenie populácie škodcov je potrebné iba 1 ošetrenie.

Aplikačné množstvo (v litroch na hektár):

 • paradajky, zemiaky - 0,15-0,2;
 • jabloň, slivka - 0,2-0,3;
 • skleníkové paradajky, uhorky - 0,25-0,25;
 • cibuľa, záhradné paradajky - 1.

Spotreba - 200-400 litrov na hektár. Čas do povoleného zberu plodov je 20 dní.

Bezpečnosť pri používaní

Pokiaľ ide o toxicitu, patrí imidakloprid do triedy 3 pre ľudí a triedy 1 pre včely. Je tiež toxický pre ryby, najmä pre vodné organizmy a hmyz, preto nie je možné drogu použiť v blízkosti vodných plôch, chovov rýb a vodných zdrojov. Nepoužívajte včely počas leta, počas kvitnutia stromov.

Pri otrave imidaklopridom sa objavujú príznaky všeobecnej intoxikácie; aby ste znížili účinok na človeka, pri práci s prostriedkom alebo jeho roztokom musíte nosiť ochranný odev, na ruky si nasadiť vysoko husté gumové rukavice, respirátor a plastové okuliare s bočnou ochranou na tvári.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Na konci práce neutralizujte ochranné prostriedky namočením na 0,5 h do roztoku sódy (50 g na 10 l) a opláchnite čistou vodou. Umyte si ruky a tvár mydlovou vodou, opláchnite miesta, kde sa počas práce dostal roztok. Oči vypláchnite čistou vodou.

Ak sa prostriedok dostane do žalúdka, musíte ho opláchnuť: vypite 1 liter vody adsorpčným liekom (lekárske uhlie, 1 tableta na 10 kg hmotnosti). Potom vyvolajte zvracanie. Ak príznaky pretrvávajú, stav sa nezlepšil, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Zlučiteľnosť s inými látkami

Prípravky s imidaklopridom sa môžu kombinovať v bežnom roztoku s fungicídmi. Všeobecné použitie prípravkov pre škodcov a plesne pomáha skracovať čas potrebný na starostlivosť o rastliny, pripraviť ich včas a bez prestávky.

Ak nie je známa kompatibilita látok v prípravkoch s imidaklopridom, mali by sa pred zmiešaním vykonať testy, aby sa zistilo, či navzájom reagujú. Aby ste to dosiahli, musíte zmiešať malý objem roztoku každého činidla v spoločnej nádobe a ak nie sú badateľné zmeny vo fyzikálnych alebo chemických vlastnostiach, ako napríklad zvýšenie teploty, zmena farby, štruktúry, potom prípravky je možné zmiešať.

Funkcie úložiska

Výrobky s imidaklopridom sa môžu skladovať 3 roky za predpokladu, že tekutina alebo granuly sú v továrni tesne uzavreté. Podmienky konzervácie: pozitívna, ale nie vysoká teplota, tmavá, suchá miestnosť. Vedľa produktu sa môžu skladovať pesticídy, prírodné a chemické hnojivá. Do blízkosti agrochemikálií nedávajte potraviny, krmivá pre zvieratá, lieky a výrobky pre domácnosť.

Po uplynutí doby použiteľnosti liek nepoužívajte, nepoužívajte ho, ak sa jeho vlastnosti zmenili v dôsledku nesprávneho skladovania. Hotový prípravok zriedený s vodou sa môže skladovať iba 1 deň, takže pred spracovaním rastlín musíte pripraviť roztok a všetko ho spotrebovať vcelku.

Analógy insekticídu

Na poľnohospodárske účely boli vyvinuté insekticídy: „Akiba“, „Warrant“, „Idicum“, „Bifas“, „Imidashans“, „Borey“, „Zenith“, „Dospeh Kvadra“, „Imidalit“, „Alfa-Serf“ „,„ Imidabel “,„ Bator “,„ Batrider “,„ Cannoneer Duo “,„ Imidor “,„ Kalash “,„ veliteľ “,„ Konrad “,„ Operkot Akro “,„ Colorado “,„ Lokustin “,„ Prestige “ „,„ Kojot “,„ Obrázok “,„ Imiprid “,„ Dôverník “,„ Monzún “,„ Rektor “,„ Úcta “,„ Sidoprid “,„ Ulica “,„ Tabu “,„ Tanrek “,„ Surf-Extra “ "," Tuareg "," Pikus "," Twingo "," Forser Ento "," Hat-Trick "," Nuprid-600 "," Fluteprid "," Espero ". Mnohé z týchto nástrojov je možné použiť v domácnostiach.

"Imidacloprid" je moderný účinný insekticíd používaný na zeleninu a ovocie proti komplexu škodcov. Výkon je priemerný, ale ochranný účinok je dlhotrvajúci; na zbavenie sa hmyzu stačí vykonať iba 1 postrek. Podporuje odolnosť rastlín voči chladu a teplu, chorobám, suchu, teplotným extrémom.


Pozri si video: Pesticide Labeling (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Raj

  Teraz sa nemôžem zúčastniť diskusie - nie je voľný čas. Budem prepustený - nevyhnutne vyjadrím názor.

 2. Lazarus

  I think you were wrong

 3. Orren

  Ospravedlňujem sa, ale podľa mňa sa mýliš. Môžem obhájiť pozíciu. Napíšte mi do PM.

 4. Stoddard

  In existence, there was a tendency to a deterioration in living conditions, or, to put it simply, things were nowhere shitty.

 5. Jerrald

  Gratulujem, úžasný nápad

 6. Voodoomi

  váš nápad bude užitočnýNapíšte správu