Rada

Charakteristika a opis odrody rajčiaka Jane

Charakteristika a opis odrody rajčiaka Jane


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rajčina Jane bola vyhlásená za najlepšiu odrodu paradajok. Vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam má táto odroda veľmi v obľube letných obyvateľov a záhradkárov. Plody sa vyznačujú vynikajúcou chuťou, zatiaľ čo nevyžadujú vytvorenie osobitných podmienok pre pestovanie. Aby sme však dosiahli dobrý výsledok, je potrebné brať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov. Predtým, ako začnete s výsadbou, musíte si prečítať popis rajčiny Jane.

Charakteristické

Jane paradajky patria do skupiny stredne dozrievajúcich druhov zeleniny. Odroda je všestranná, môže rásť v otvorenom aj uzavretom teréne - v skleníkových podmienkach ju možno pestovať aj pod dočasným prístreškom. Tento druh sa označuje ako determinujúce odrody, čo znamená, že kríky rastlín sú nízke, zriedka rastú nad 80 cm. K plodeniu paradajok dochádza hromadne, súčasne sa na jednom kríku objavuje niekoľko plodov.

Dôležité: Determinujúce odrody sú ideálne na pestovanie v chladných oblastiach s krátkymi letami.

Plody majú plochý guľatý tvar, sú červenej farby. Šupka zeleniny je silná a hustá. Hmotnosť jedného rajčiaka môže dosiahnuť až 190 gramov. Paradajky sa vyznačujú vynikajúcou chuťou, sú mierne kysnuté. Dužina zeleniny je mäsitá a aromatická. Jane paradajky sa najlepšie konzumujú čerstvé. Môžu byť tiež použité pri príprave šalátov, paradajkovej šťavy a ako prísada do rôznych jedál.

Plody dokonale tolerujú prepravu a môžu byť udržované čerstvé dlho. Aby ste to dosiahli, je potrebné ich umiestniť do sklenenej nádoby a poslať na chladné miesto.

Jane paradajky boli vyšľachtené spoločnosťou Gavrish Seed Breeding Company, ktorá sa zaoberá výberom odrôd a hybridov.

Výťažok

Odroda Jane sa vyznačuje zvýšeným výnosom. Pri správnej starostlivosti možno z jedného kríka získať až 4 kilogramy zeleniny na otvorenom poli, skleníkové paradajky prinesú úrodu až 6 kg. Semená pre sadenice môžete vysievať koncom marca alebo začiatkom apríla, a keď vyrastie prvý skutočný list, je potrebné urobiť zber. Paradajky sa vysádzajú podľa schémy 40 x 50 cm, od objavenia sa prvých výhonkov až po výskyt prvých plodov to trvá od 110 do 119 dní.

Aj keď sa na kríkoch vytvorilo veľa kvetov, neznamená to, že úroda bude bohatá, kvety môžu následne spadnúť. Aby sa tomu zabránilo, mala by sa použiť metóda mechanického opelenia. To sa deje ľahkým zatrasením puzdra za stonku.

Tipy na pestovanie

Ak chcete získať slušnú úrodu paradajok Jane, je treba brať do úvahy niekoľko tipov:

 1. Paradajky sú vysadené na slnečných miestach a vyžadujú veľa svetla.
 2. Každý ker vyžaduje dostatočné množstvo vlhkosti, preto by ho mali pravidelne polievať. Najväčšie množstvo vody, paradajky sú potrebné počas dozrievania a plodenia.
 3. Ovocie vyzreté na kríkoch bude lepšie chutiť, preto je vhodné dať paradajkám možnosť dozrieť v prírodných podmienkach.
 4. Rajčiaky sa oplodňujú iba v počiatočnom štádiu vývoja, potom by sa mal tento postup pozastaviť, aby sa vytvorili vaječníky, po ktorých je možné pokračovať v kŕmení.

Jane paradajky sú odolné voči rôznym chorobám. Nepodliehajú fusáriu a verticilióze. Na konci letnej sezóny je potrebné kríky ošetriť antifungálnymi látkami. V tomto čase sa zvyšuje riziko infekcie neskorou plesňou.

Jane je paradajka je vysoko výnosná odroda.

Plody sú veľmi šťavnaté a chutné. Jednou z hlavných výhod odrody je jej jednoduchosť. Jane sa dá pestovať na otvorenom poli a v skleníku a z jedného kríka získava slušnú úrodu. Vlastnosti a popis odrody rajčiakov Jane pomôžu záhradníkom rozhodnúť sa, či budú tento druh paradajok pestovať na svojom záhradnom pozemku.


Pozri si video: FLORIA Substrát na paradajky a papriky Otoč a saď (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Safford

  A good post, after reading a couple of books on the topic, still did not look from the outside, but the post somehow hurt.

 2. Keiran

  Exactly the messages

 3. Arnon

  I consider, that you are mistaken. Email me at PM, we will talk.

 4. Abayomi

  Aká neporovnateľná téma

 5. Kigazshura

  Mýliš sa. We will examine this.Napíšte správu