Rada

Popis a vlastnosti hrozna Victor, výhody a nevýhody, pestovanie

Popis a vlastnosti hrozna Victor, výhody a nevýhody, pestovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Slávna a obľúbená je odroda hrozna Victor. Ukázalo sa to vďaka amatérskej práci slávneho chovateľa. Výsledkom činnosti je krásny vzhľad a komerčná kvalita bobúľ. Víno Victor sa používa na pestovanie ovocia na predaj a v domácnostiach. Viktor je považovaný za najlepší spomedzi rýchlo dozrievajúcich odrôd.

Chovateľská história

Túto odrodu hrozna vyvinul amatér V.N. Krainov, ktorý žije v meste Novočerkassk. V prostredí ho volali „súkromný chovateľ“. V skutočnosti nepracoval vo vzdelávacích inštitúciách ani v špeciálnych laboratóriách, vo svojej milovanej záhrade vytvoril nové odrody rastlín. Amatér začal od roku 1995 vyvíjať nové druhy hrozna.

Meno V.N. Krainova je zvečnená vo svojich odrodách Victor a Victor-2. Vedec dostal nové druhy vďaka kríženiu odrôd Talisman a Kishmish Radiant. Vďaka tomu sa získala odroda Victor. Victor-2 je podobného vzhľadu, jeho druhé meno je Sympatia.

Popis hrozna Victor

Aby ste pochopili, ako ker vyzerá, musíte podrobne zvážiť jeho popis:

 1. Opeľovaná bisexuálnymi kvetmi.
 2. Formuje nevlastné deti, na ktorých sa objavujú plodiny.
 3. Zrenie viniča nastáva 2/3. Tento jav sa považuje za prospešný.

Plodenie závisí od správnej starostlivosti o ker.

Odrodové vlastnosti

Strapce hrozna sú veľké, kónického tvaru. Chcel by som venovať osobitnú pozornosť vlastnostiam bobúľ, aby som pochopil celú jedinečnosť hrozna:

 • hmotnosť stredne veľkého strapca hrozna sa pohybuje od 0,5 do 1 kilogramu;
 • pri zbere sa z jedného kríka odstráni 6-8 kilogramov šťavnatého, chutného hrozna;
 • žiadny hrášok z ovocia. Bobule sú veľké, každá má hmotnosť od 15 do 19 gramov. Tvar je oválny, s mierne hrotitým koncom. Vzhľadovo je možné túto odrodu zameniť za dámske prsty;
 • veľkosť bobúľ môže byť od 3,5 do 6 centimetrov;
 • vo vnútri každého plodu sa vyvíjajú kosti, ale je ich veľmi málo (1 - 2 kusy);
 • farba hrozna závisí od času stráveného na priamom slnku: ružová, tmavo červená, fialová;
 • ochutnať vo výške. Buničina je mäsitá a bohatá, pokožka je tenká (počas používania ju necítiť);
 • prítomnosť cukru - 17%, kyseliny - až 8 g / l.

Výhody a nevýhody

Výhody odrody sa vyznačujú:

 1. Neexistuje žiadny peeling.
 2. Stabilné, pravidelné plodenie.
 3. Zrenie viniča nastáva 2/3.
 4. Zber je možný skoro.
 5. Miera zakorenenia odrezkov je dobrá, adaptácia na klimatické podmienky je rýchla.
 6. Schopný prežiť pri nízkych teplotách. Odoláva mrazom až do -23 stupňov.

Medzi negatívne aspekty odrody patria:

 • príťažlivosť pre hmyz na začiatku kvitnutia;
 • zvyšuje sa riziko poškodenia vaječníkov neskorými mrazmi.

Funkcie pristátia

Výsadba sadeníc do zeme sa vykonáva v 3. dekáde apríla. V tejto chvíli nie je sneh. Miesto musí byť zvolené na slnečnej strane, bez studeného vetra a prievanu. Stojí za to pamätať, že dospelý ker potrebuje pozemok s rozlohou najmenej 6 metrov štvorcových. Stojí za to nechať medzi sadenicami 5 metrov voľnej pôdy.

Vrchoviny, kopce sú považované za priaznivé miesta. Na týchto miestach nie je zadržiavaný studený vzduch.

Pôda by mala byť ľahká, dobre priepustná pre kvapaliny, nie močaristá. Nadmerná vlhkosť nepriaznivo ovplyvňuje koreňový systém hrozna.

Zvážte postupné kroky pre správne vysadenie sadenice:

 1. Vykopajte jamu 20 dní pred očakávaným zasadením kríka. To je potrebné na to, aby sa Zem mohla usadiť. Veľkosť: 80 * 80 * 80 centimetrov.
 2. Do 1/3 pridajte organické hnojivá a pridajte draselnú soľ, dusík a superfosfát. Otvor zakryte obyčajnou zemou asi 10 centimetrov navrchu. Táto činnosť pomôže vyhnúť sa spáleniu koreňového systému a sadenica zároveň bude včas dostávať živiny z pôdy.
 3. Zasaďte krík, aby ste neprehlbili koreňový krk. Pošliapte pôdu. Hojne zalievajte a mulčujte pilinami alebo machom, aby ste si dlhšie udržali vlhkosť.

Tipy na starostlivosť

Aby vinice hrozna rástli a priniesli ovocie, je dôležité správne sa starať o:

 • prerezávanie. Keď je vinič ešte malý, odporúča sa ho zaštipnúť, aby sa ker správne formoval. Akonáhle dorastie do 170 centimetrov, zovrite ju. Pravidelné prerezávanie prebytočných výhonkov pomôže zvýšiť úrodu. Pre rýchle dozretie plodov stojí za to odrezať listy okolo trsov, aby na ne dopadalo viac slnečného žiarenia. Prerezávanie ovocného viniča sa robí krátke (odstráňte 4 oči) alebo dlhé (až 10 očí). Neodporúča sa nadmerne preťažovať rastlinu, inak ker nebude schopný priniesť ovocie;
 • kŕmenie sa odporúča v prvej polovici leta, najlepšie niekoľkokrát. Hnojivo je možné kúpiť v špecializovanom obchode alebo si ho vyrobiť svojpomocne doma. V druhom prípade je v objemnej nádobe potrebné skombinovať tieto komponenty: drevný popol (50 gramov), voda (10 litrov), kravský hnoj (2 kilogramy), superfosfát (30 gramov). Zamiešajte - hnojivo je pripravené. Odporúča sa hnojiť po zbere;
 • zalievanie sa vykonáva včas a hojne. Malo by sa zabrániť nadmernej vlhkosti alebo vysušeniu pôdy. Listy, mach, smrekové vetvy pomôžu udržiavať vlhkosť pôdy.

Chovné odrody

Víno Victor sa množí 4 spôsobmi:

 1. Stromčeky.
 2. Zaštepením odrezkov.
 3. Vrstvy.
 4. S kosťami.

Bez ohľadu na zvolenú metódu sa hrozno dobre zakorení a zachováva si svoje vlastnosti. Pri štepení odrezkami stojí za to pamätať, že vďaka tomu je možné získať hybridnú rastlinu, v ktorej sú zachované vlastnosti materského kríka a Viktorovho hrozna. Pri použití semien musíte byť trpezliví, pretože bude trvať veľa času, kým sa na kríkoch objavia prvé bobule.

Choroby a škodcovia

Grape Victor má odolnosť voči plesňovým, patogénnym mikroorganizmom. Napriek tomu je potrebné kríky spracovať a chrániť.

Spracovanie sa vykonáva pred kvitnutím a počas tvorby bobúľ.


Pozri si video: Olamovanie viniča podľa SIMONITu0026SIRCH 1 (Február 2023).