Rada

Popis odrody paradajok Solaris, kultivačné vlastnosti

Popis odrody paradajok Solaris, kultivačné vlastnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Solaris je stredne skorá odroda moldavského výberu. Popis na obale semien od mnohých výrobcov zaručuje vysokú predajnosť a mäsitosť ovocia. Túto informáciu potvrdzujú recenzie tých, ktorí už odrodu testovali.

Podnesterské paradajky

Solaris v mnohých ohľadoch prekonal slávneho moldavského Perseusa. Jasne červené paradajky v systéme Solaris nemajú okolo ovocnej stonky typickú zelenú škvrnu Perseus; výrazne ju prekračujú vo výťažku. Vďaka indikátorom kvality sú však obe odrody paradajok vhodné na dlhodobé skladovanie a prepravu.

Spoločnosť Solaris je podľa registra Ruskej federácie schválená na pestovanie bez prístrešia v severokaukazských a východosibírskych okresoch. Vhodné na priemyselné pestovanie a mechanizovaný zber. Hlavné vlastnosti ovocia:

 • veľké (do 170 g);
 • stabilný v policiach (skladovaný až štyri mesiace);
 • chuť je sladká s miernou kyslosťou;
 • v plode sú 3-4 komory;
 • paradajky sa používajú na výrobu čerstvých šalátov a na konzervovanie paradajkovej šťavy.

Podľa obsahu látky:

 • cukor 3,3%;
 • sušina 4,9%.

Paradajky Solaris sú ploché, okrúhle, mierne rebrovité, hladké. Na rukách sa zaviaže 5-7 kusov. Produktivita od 1 štvorcového. m 6 kg, od 1 hektára nazbierajú až 539 centier.

Biologické vlastnosti rastliny

Kríky sú determinované, nerastú vyššie ako 80–90 cm, lístie je stredné, kvetenstvo je jednoduché, prvý sa tvorí nad 6–7 listami, ďalší po 1–2. Stopka je členitá.

Kríky sú po 4–6 kvetných strapcoch preplnené bez rušenia. Zaznamenáva sa mierna náchylnosť na choroby:

 • neskorá pleseň;
 • deformácia vegetatívnych orgánov;
 • fusarium;
 • alternaria.

Podľa recenzií a popisov je odolný voči TMV a paradajkovej antraknóze. Po vyklíčení uplynie 110 dní, kým dozrie úroda. Výnos ovocia je dobrý. V regiónoch s chladnými letami sa pestuje v skleníkoch a pod prístreškami pre filmy. Znáša vysoké teploty vzduchu a pôdy bez vážneho poškodenia štátu, je nenáročný na všeobecnú starostlivosť.

Základná poľnohospodárska technológia

V prípade sadeníc sa semená odrody vysievajú v druhej dekáde marca. Do prvej polovice mája budú sadenice pripravené na vonkajšie použitie. Pristátie sa vykonáva podľa schémy: 50x40 cm. Na 1 štvorcový. m nechať 7-8 rastlín. Fóliový prístrešok je nevyhnutný na obdobie jarných mrazov a nízkych teplôt, keď pominú hrozby - fólia sa z paradajok odstráni.

1 hodinu pred výsadbou sa sadenice zalejú - to prispieva k ľahšej extrakcii z nádob. Paradajky sa umiestňujú do pripravených otvorov, ktoré prehĺbia hlavnú stonku o 4–5 cm, čo je nevyhnutné pre vytvorenie silného a rozvetveného koreňového systému odrody.

Prvá aplikácia tekutého hnojiva je naplánovaná na 10 - 14 dní. Zároveň je vrchná vrstva pôdy mulčovaná slamou, pilinami alebo pokrytá netkanými agromateriálmi.

Podľa charakteristík rozhodujúce paradajky odrody Solaris nevyžadujú viazanie, ale aby sa stonky neohýbali pod veľkými plodmi, sú nainštalované podpery. Kríky môžu byť formované do jedného alebo dvoch kmeňov. Zvláštnosťou determinujúcich paradajok je vytvorenie kvetného klastra na konci stonky. Ďalej bude nevlastný syn naďalej rásť, musí byť správne identifikovaný a opustený.

Odroda Solaris nemá ťažkosti s pestovaním. Kvalitnú úrodu zrelých paradajok zbierajú nielen skúsení záhradkári, ale aj začínajúci letní obyvatelia.


Pozri si video: Ako sadime rajciny a papriky (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Kajikasa

  Exact the messages

 2. Lache

  Nie je v tom podstata.

 3. Damian

  What the right phrase ... super, brilliant idea

 4. Kajizragore

  This brilliant idea is all right about

 5. Kade

  I was advised a site with a huge amount of information on a topic of interest to you.

 6. Zulura

  Vo všetkých osobných správach dnes odosielajú?Napíšte správu