Rada

Pokyny na použitie lieku Gazontrel proti burine, zloženiu a miere spotreby

Pokyny na použitie lieku Gazontrel proti burine, zloženiu a miere spotreby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Postemergentné herbicídy v poľnohospodárstve sa používajú na odstránenie buriny z oblastí s poľnohospodárskymi plodinami. Zvážme účel, zloženie herbicídu Gazontrel, ako pôsobí na burinu, ako ho správne používať. Aké opatrenia je potrebné prijať pre bezpečnosť používania, s čím je možné kombinovať, ako a koľko skladovať, čo je možné vymeniť.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku "Gazontrel"

Výrobcom lieku Gazontrel je spoločnosť EuroSemena LLC, liečivo sa vyrába vo forme vodného roztoku s účinnou látkou klopyralid v množstve 300 g na 1 liter. Herbicíd má systémový účinok, podľa povahy účinku je to selektívny liek. Balené v ampulkách po 3 ml a fľašiach po 50 ml.

Spektrum a princíp konania

Gazontrel má vysokú herbicídnu aktivitu, ničí druhy burín patriacich do čeľade strukoviny, dáždniky, asteraceae a pohánky. Používa sa hlavne na ochranu trávnikov, jahodových plantáží, ako aj cukrovej repy, ľanu, obilnín a krížových plodín. Ničí 1-ročné 2-lalokové a koreňové druhy vytrvalých burín.

Clopyralid z lieku Gazontrel je absorbovaný listovými čepeľami a koreňmi buriny. Dlhodobý účinok lieku je založený na penetrácii účinnej látky do koreňov buriny. Zastavuje rast a spôsobuje odumieranie rastlín. Zastavenie rastu a vädnutie sa pozoruje 2. deň po ošetrení, buriny zomierajú 3. deň. Vykazuje najlepší účinok pri teplotách 20 - 25 ° C a suchom počasí.

Jedno ošetrenie herbicídom Gazontrel stačí na úplné vyčistenie oblasti od škodlivých rastlín za predpokladu, že nedôjde k novým výhonkom buriny. Zvlášť efektívne pôsobí na buriny s ich zvýšeným rastom. Gazontrel je považovaný za najlepší liek, ktorý môže zabiť bodliaky a stehná prasnice.

Ako ju správne používať?

Na ošetrenie trávnikov je aplikačná dávka proti jednoročnej burine 1,5 ml na 5 litrov vody, proti viacročným burinám - 6 ml na 5 litrov vody, pre jahody - 3 ml na 3 litre vody. Jahody z buriny sa ošetria po zbere všetkých bobúľ, spotrebujú 3 litre roztoku na 50 štvorcových. m. Trávniky sa podľa pokynov na použitie postriekajú po 1. kosení a spotrebujú 5 litrov roztoku na sto metrov štvorcových. Neexistuje žiadna čakacia doba, počet strekov je 1.

Bezpečnostné opatrenia

"Gazontrel" je herbicíd súvisiaci s prípravkami s nebezpečenstvom pre ľudí a včely triedy 3. Pri nízko toxických látkach a ich roztokoch musíte pracovať v ochrannom odeve a používať ochranné prostriedky na ochranu očí, pokožky rúk a dýchacích ciest pred poškodením - okuliare, rukavice a respirátor. Počas spracovania ich neodstraňujte. Potom si musíte umyť ruky a tvár mydlom, umyť miesta, do ktorých sa roztok náhodou dostal.

Nepoužívajte herbicíd Gazontrel v oblastiach blízko vodných plôch - klopyralid môže byť pre ryby nebezpečný.

Kompatibilita

Gazontrel je vynikajúci na kombináciu s inými poľnohospodárskymi výrobkami. Môže sa miešať s pesticídmi na rôzne účely. Na zaistenie kompatibility musíte pred rozpustením celého objemu prípravkov zmiešať malý objem v samostatnej nádobe. Pokiaľ nie je pozorovaná žiadna nežiaduca reakcia, je možné zmiešať aj hlavný objem pracovného roztoku.

Podmienky skladovania

Gazontrel môžete uchovávať 2 roky, počnúc dňom vydania. Výrobca v pokynoch naznačuje, že výrobok by sa mal skladovať iba v originálnom neotvorenom balení. Podmienkou úspešnej konzervácie je mierna teplota, tmavá miestnosť so suchým vzduchom. V sklade s herbicídom môžete skladovať ďalšie poľnohospodárske výrobky, hnojivá, nemôžete umiestňovať výrobky, výrobky pre domácnosť, krmivo pre hospodárske zvieratá.

Po uplynutí doby použiteľnosti musí byť herbicíd zlikvidovaný. Jeho účinnosť klesá a jeho použitie sa ukazuje ako nepraktické.

Náhradníci

Analógy Gazontrelu na poľnohospodárske použitie: Agron Grand, Agron, Bolid, Bris, Actaeon, Alpha-Piralid, Galera-334, Galion, Cleo, "Clippard", "Klopirid", "Klopefir", "Klorid", "Bis-750" "," Vybor-300 "," Lerashans "," Lontrel-300 "," Piraklid "," Premier-300 "," Losk "," Meridian "," RapsAgro "," Rapsan "," Szilard "," Čermani " "," Shanstrel-300 "," Tatrel-300 "," Hator "," Efilon "a ďalšie. V súkromných domácnostiach môžete použiť „Longan“, „Clorite“, „Hacker“. Všetky herbicídy obsahujú rôzne koncentrácie klopyralidu.

Produkt „Gazontrel“ sa používa na ničenie buriny na trávnikoch, výsadbe jahôd a niektorých ďalších plodinách. Ničí jednoročné aj viacročné druhy. Vysoko účinný je iba 1 postrek, ktorý burinu úplne zničí.


Pozri si video: Hubení plevele octem (Septembra 2022).