Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Mars F1, výnos

Charakteristika a popis odrody paradajok Mars F1, výnosWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Mars F1 si zaslúži pozornosť nielen pre svoju dobrú odolnosť voči hlavným chorobám, ale aj pre vynikajúcu chuť a predajnosť. Hybrid sa pestuje hlavne na čerstvú spotrebu. Odroda je veľmi nenáročná, vyžaduje si štandardnú starostlivosť.

Vlastnosti odrody

Paradajky Mars F1 skoro dozrievajú. Doba zrenia sa pohybuje od 94 do 100 dní od okamihu klíčenia. Určite, ker nie je veľmi rozkonárený, plody sa začínajú vytvárať cez 6. list. Výška rastlín nepresahuje 60 centimetrov. Listy sú tmavozelené, malé, mierne zvlnené.

Popis ovocia naznačuje, že paradajky tejto odrody majú plochý guľatý tvar, v dospelosti majú bohatú červenú farbu, hladkú. Je tu 4 - 5 semenných hniezd. Paradajky sú malé, s hmotnosťou 60 až 80 gramov. Vynikajúca chuť. Zloženie ovocia:

  • 4,5 - 5,5% sušiny;
  • 3,4% cukru;
  • 26 mg kyseliny askorbovej;
  • kyslosť je 0,5.

Tí, ktorí zasadili tento hybrid v priemyselnom meradle, zaznamenali vysoký výnos. Na jednom hektári sa dá zozbierať kvalitných zrelých paradajok od 176 do 403 kvintálov. V porovnaní s inými podobnými odrodami je to veľmi dobrý ukazovateľ.

Obyvatelia leta, ktorí na mieste pestovali paradajky Mars F1, si všimli dobrú odolnosť nielen proti neskorej plesni, ale aj proti hnilobe ovocia. Medzi pozitívne vlastnosti patrí stabilný výnos odrody.

Rastúce vlastnosti

Každý, kto aspoň raz zasadil hybridné odrody paradajok na miesto, dokázal oceniť ich výhody, ale zároveň čelil určitým problémom. Nie je možné nezávisle zbierať a pripravovať semenný materiál z hybridu; každý rok musíte kupovať nové semená. Aj keď sa vám podarí získať sadenice z vlastných polotovarov, budete musieť zabudnúť na počiatočné vlastnosti materskej rastliny. To platí aj pre paradajky odrody Mars F1 - skutočnosť potvrdzujú početné recenzie letných obyvateľov - experimentátorov.

Rovnako ako väčšina hybridov, aj tieto paradajky poskytujú vysoký výnos s minimálnou údržbou. Odroda je okrem iného odolná voči agresívnym podmienkam prostredia, málo náchylná na škodcov a hlavné choroby. Ale aj tieto pristátia si vyžadujú určitú ochranu a starostlivosť.

Paradajky Mars F1 nie sú pri výbere pôdy príliš náročné, ale najlepší výsledok vykazujú práve na úrodnej a ľahkej pôde. Dobre reagujú na včasné kŕmenie a aplikáciu organických hnojív. Hlavná starostlivosť je zalievanie, kyprenie pôdy a ničenie buriny.

Pokiaľ ide o zalievanie, hlavnou vecou tu nie je preháňať to. Plody Marsu F1 sú odolné proti praskaniu a dobre tolerujú prepravu. Korene však môžu hniť od nadmernej vlhkosti, čo povedie k nevyhnutnému odumretiu kríkov. Zavlažovanie sa vykonáva, keď je ornica dostatočne suchá.

Aby sa zabránilo rýchlemu odparovaniu vlhkosti a vysychaniu pôdy, je vhodné ju mulčovať. Použitý organický mulčovací materiál navyše bude po zhnití slúžiť ako vynikajúce hnojivo.

Paradajky Mars F1 sa osvedčili na pestovanie na farmách súkromných domácností aj v priemyselnom meradle. Vhodné ako na čerstvú spotrebu, tak na všetky druhy zberu a spracovania. Ako dokazujú recenzie skúsených záhradníkov, paradajky dobre znášajú prepravu na veľké vzdialenosti bez straty predajnosti.


Pozri si video: F1 2020 Gyakorlás Baku (August 2022).