Rada

Pravidlá pre spracovanie hrušiek so železným vitriolom v lete, jeho rozdiely od medi

Pravidlá pre spracovanie hrušiek so železným vitriolom v lete, jeho rozdiely od medi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Železný vitriol je vo vode rozpustný prášok, ktorý obsahuje modré alebo nazelenalé kryštály. Toto činidlo sa často používa na ničenie hmyzu a na potlačenie rôznych patológií na rôznych rastlinách. Zároveň sú hrušky v lete veľmi zriedka spracované so železným vitriolom. Najčastejšie sa náprava odporúča použiť na jar alebo na jeseň. Táto látka pomáha vyrovnať sa s porušeniami iba pri dôslednom dodržiavaní pokynov.

Výhody a nevýhody

nízka cena;

široký rozsah použitia;

nízky stupeň toxicity;

vysoká účinnosť v boji proti hubovým mikroorganizmom;

vplyv na vonkajšie časti kultúr bez toho, aby prenikli do ich štruktúry.

dlhé obdobie pred nástupom účinku - aby sa dosiahol plný účinok, trvá to v priemere 24 hodín;

nízka účinnosť pri ochrane proti škodcom - ďalšie látky im pomáhajú vyrovnať sa s nimi;

možnosť použitia iba pri absencii lístia - kompozícia sa používa neskoro na jeseň alebo skoro na jar.

Ako správne riediť liek

Na spracovanie hrušiek je potrebný roztok s koncentráciou 4 - 5%. To znamená, že 400-500 gramov prášku sa musí zmiešať s 10 litrami vody. V takom prípade by sa malo použiť 10 - 15 litrov roztoku na 100 metrov štvorcových. Pred príchodom chladného počasia by mal byť prostriedok nastriekaný na kmeň a vetvy stromov.

Ako spracovať hrušku so železným vitriolom

Je dôležité správne použitie, aby mal produkt efekt. Spracovanie hrušiek zároveň závisí od cieľov a zámerov.

Z choroby

Droga má širokú škálu aplikácií. S jeho pomocou je možné vyrovnať sa s chrastavitosťou, alterariázou, kokokomykózou. Kompozícia sa používa na boj proti šedej hnilobe a antraknóze. Na zvládnutie patológií sa odporúča vykonať spracovanie pred začiatkom vegetačného obdobia alebo po jeho ukončení.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

To znamená, že náprava sa používa skoro na jar alebo neskoro na jeseň. V druhom prípade sa liek užíva až po odpadnutí všetkých listov.

Od škodcov

Na ničenie škodlivého hmyzu sa prostriedok odporúča používať koncom jesene. V takom prípade riešenie pomôže zničiť škodcov, ktorí sa skrývajú v kôre. Za týmto účelom stojí za to pripraviť roztok s koncentráciou 3%.

Rozdiely medzi meďou a síranom železitým

Tieto látky sa líšia chemickým zložením a rozsahom. Síran železnatý a meďnatý nemožno považovať za analógy alebo náhrady. Prvé činidlo obsahuje síran železnatý, ktorý je kontaktným fungicídom. Látka sa úspešne vyrovná s plesňovými infekciami. Pomáha tiež eliminovať hnilobu a plesne.

Síran meďnatý obsahuje 24% medi. Kompozícia sa používa ako hnojivo. Vyžaduje sa pre plodiny, ktoré rastú v pôde s pieskom a rašelinou. Takéto rastliny potrebujú meď. Síran meďnatý má navyše dezinfekčné vlastnosti a pomáha vyrovnať sa s plesňou, chrastavitosťou a moniliózou.

Bezpečnostné opatrenia

Síran železitý patrí do triedy nízkej nebezpečnosti. Je však stále potrebné dodržiavať bezpečnostné pravidlá. V tomto prípade stojí za to urobiť nasledovné:

 1. Preštudujte si pokyny na prípravu. Obsahuje hlavné odporúčania pre použitie látky.
 2. Na prípravu pracovného roztoku použite nádobu, ktorá neinteraguje so síranom železitým. K tomu je vhodný sklenený, keramický alebo plastový riad.
 3. Používajte osobné ochranné prostriedky. K tomu sa odporúča používať čiapky, respirátory, kombinézy, okuliare, rukavice.
 4. Pri kontakte chemikálií s očami ich dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou. V prípade potreby stojí za to konzultovať s lekárom.
 5. Po ukončení práce sa osprchujte. Pomôže to odstrániť prípadné postriekanie.
 6. Pri spracovaní záhrady obmedzte pohyb domácich miláčikov okolo nej.
 7. Nestriekajte výsadbu na dážď alebo silný vietor.

Pri práci je potrebné monitorovať dodržiavanie dávkovania. Pri slabej koncentrácii činidla nebude možné dosiahnuť požadovaný účinok. V takom prípade budete musieť výsadby znova spracovať. Zvýšená koncentrácia bude mať za následok popáleniny rastlín.

Kompatibilita s inými liekmi

Liek sa nesmie kombinovať s organofosfátmi. Neodporúča sa kombinovať s vápnom a karbofosom. Je tiež zakázané používať prostriedky, ktoré sa rozpúšťajú v zásadách. Síran železitý sa považuje za účinný prostriedok, ktorý pomáha vyrovnať sa s plesňovými infekciami a chrániť hrušku pred parazitmi. Zároveň sa neodporúča používať drogu v lete. Odborníci odporúčajú manipulovať s výsadbou skoro na jar alebo neskoro na jeseň.


Pozri si video: Kyselina sírová H2SO4 vs. Cukor C12H22O11 (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Paki

  Je to zaujímavé. Prompt, kde nájdem viac informácií o tejto otázke?

 2. Akinolrajas

  Neviem ako moji rodičia, ale asi sa pozriem. ... ...

 3. Gilmar

  You have thought up such matchless answer?Napíšte správu