Rada

Popis odrody paradajok Prince Silver, vlastnosti kultivácie a starostlivosti

Popis odrody paradajok Prince Silver, vlastnosti kultivácie a starostlivostiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Strieborná paradajka Prince prilákala mnohých záhradkárov svojou veľkosťou a guľatým tvarom ovocia. To však nie je jediná výhoda hybridu. Prasiatko má pozitívne vlastnosti a vynikajúce chuťové vlastnosti a veľké množstvo ovocia.

Odrodové vlastnosti

Bush je neurčitý, má neobmedzený rast, preto sa často pestuje v skleníkoch. Dosahuje výšku 2 metre. Listy sú tmavozelené, stredné. Skoré dozrievanie v skleníkoch, stredné na otvorených priestranstvách. Prvý zhluk tvorí od 8 do 10 plodov, ďalšie zhluky - 5-7 plodov. Pri pestovaní vyžaduje podväzok.

Paradajky sú veľké - v priemere 300 gramov, niektoré druhy ovocia dosahujú 500 gramov. Tvar ovocia je guľatý, v nezrelej forme, farba je zeleno-hnedá, v zrelom stave červená. Buničina je mäsitá, hustá. Chuť je paradajková, sladká, kyslá. Má 4 až 6 semenných hniezd. Určené na konzumáciu v čerstvom stave. Ale môžete si z neho pripraviť džúsy, omáčky, cestoviny a mnoho ďalších produktov. Má vynikajúce obchodné vlastnosti: je dlho skladovaný, ľahko prenáša dopravu.

Pozitívne vlastnosti

Charakteristika odrody zaznamenáva veľa pozitívnych vlastností, ktoré sú zaznamenané v recenziách od záhradkárov:

 • vysoká produktivita;
 • veľká veľkosť ovocia;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • odolnosť voči chorobám;
 • prenosné vlastnosti;
 • vynikajúca prezentácia.

Agrotechnika

Ako pestovať také paradajky, zvážime nižšie. Za týmto účelom vykonajte obvyklé manipulácie s pestovaním sadeníc, zberom a presádzaním sadeníc do zeme.

Tieto manipulácie by sa mali vykonávať od polovice marca do konca mája - začiatkom júna. Mali by ste však sledovať poveternostné podmienky v každom regióne osobitne. Takže výsadba sadeníc v zemi sa vykonáva pri teplote vzduchu 22 stupňov cez deň a 16 stupňov v noci. Výsadba semien sa vykonáva 2 mesiace pred presadením rastlín do zeme.

Pri výsadbe semien a sadeníc používajte úrodnú pôdu s použitím humusu. V procese rastu sú paradajky Prince of Silver hnojené minerálnymi a organickými hnojivami.

Starostlivosť o kríky Prince of silver

Pri pestovaní paradajok sa neustále vykonávajú nasledujúce manipulácie:

 1. Polievanie rastlín - ako pôda vysychá.
 2. Odstránenie záhonov je nevyhnutné, aby burina neabsorbovala hnojivá.
 3. Uvoľňovanie pôdy sa vykonáva na udržanie vlhkosti a vetranie koreňového systému.
 4. Podväzok kríka sa vykonáva tak, aby sa kefy s paradajkami pod váhou neodlomili.
 5. Hnojivá pre príjem mikroživín a lepší rast.
 6. V prípade potreby sa rastliny a pôda ošetria fungicídmi. Tento postup je potrebný na dezinfekciu kríkov za prítomnosti chorôb.

Ak budete tieto postupy vykonávať neustále, skončíte s vynikajúcou úrodou veľkých a zrelých paradajok Prince of Silver f1.

Prehľad recenzií odrôd

Vďaka vysokej úrode a mohutným plodom získala odroda pozitívne recenzie od vďačných záhradníkov.

 • Marina z Voroneže: v minulej sezóne zasadila princa na testovanie, paradajky sa mi veľmi páčili. Veľký, šťavnatý, jeden ker vyprodukoval asi 20 paradajok s hmotnosťou 300 - 500 gramov. Vytlačili sme z nich šťavu a pripravili sme cestoviny. Ukázalo sa veľmi chutné výrobky. Neodvážila sa však zakonzervovať. Veľkosť je príliš veľká.
 • Gennadij z Bieloruska: Každé leto sadím rajčiakové kríky, raz som dostal semená princa striebra. Páčil sa mi popis, krík je vysoký, na jednom kríku dozrieva pri raste až 10 štetcov. Paradajky sú veľké, jedno ovocie stačí na misku šalátu pre celú rodinu. Chutné, sladké, ovocné. Nenašiel som žiadne negatívne vlastnosti. Teraz ju odporúčam svojim priateľom a príbuzným.

Podľa recenzií majú paradajky veľa pozitívnych vlastností a pri správnej poľnohospodárskej technológii prekvapia každého záhradníka, aj začiatočníka, svojimi krásnymi plodmi.


Pozri si video: Bio Plantella Najefektívnejší balík pre šťavnaté a zdravé paradajky. SK (August 2022).