Rada

Zloženie a pokyny na použitie fungicídu Brunka, dávkovanie a analógy

Zloženie a pokyny na použitie fungicídu Brunka, dávkovanie a analógyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nízko toxický fungicíd komplexného účinku "Brunka" je určený na ošetrenie hrozna, ovocných stromov, kríkov pred škodcami. Univerzálny liek spôsobí škodcom trojitú ranu. Droga je obľúbená medzi záhradkármi kvôli jej ľahkému použitiu a cenovej dostupnosti. Vegetáciu stačí dvakrát za sezónu ošetriť fungicídom.

Zloženie a princíp konania

Kompozícia obsahuje tri aktívne zložky. Fosfid hlinitý je hlavnou látkou, ktorá má toxický účinok na dýchací systém, nervové bunky hmyzu. Účinok látky nastáva pol hodiny po penetrácii.

Imidakloprid - látka má paralytický účinok, blokuje iónovú výmenu v synapsách nervových buniek škodcov, vstrebáva sa cez črevá. Platí mesiac.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Lambda cyhalotrín - insekticíd pôsobí ako účinná látka proti väčšine škodcov.

Chemická látka "Brunka" je záhradníkom známa vďaka svojmu zložitému pôsobeniu, hlbokému prieniku. Produkt chráni listy stromov pred húsenicami, ich larvami, eliminuje kliešte. Po aplikácii lieku nastáva chemická reakcia, uvoľňujú sa látky: meď a fosfor. Stimulanty majú pozitívny vplyv na rast a vývoj mladých výhonkov.

Vymenovanie

Fungicíd bojuje proti hmyzu zimujúcemu v kôre kmeňov stromov. Ničí mach, chráni pred plesňovými chorobami. Prípravok sa nastrieka na hrozno z účinkov kliešťov, drevných červov. Ovocné stromy sú ošetrené proti: vodnému kameňu, voškám, kliešťom, moliam a mnohým ďalším hmyzom. Fungicíd lieči jahody z chrobáka jahodového, vošky, kliešte, molice.

Výhody a nevýhody

Pri správnom použití fungicídu sa sledujú jeho pozitívne stránky:

  • má trojitý účinok;
  • nevykazuje negatívne účinky na rastliny;
  • má dlhodobú ochranu, stačí výrobok nanášať dvakrát ročne;
  • možnosť spracovania pri pučaní;
  • nehorí listy;
  • jednoduché použitie;
  • vykonáva insekticídne, fungicídne funkcie, kŕmenie na list.

Medzi mínusmi bolo poznamenané: farebný efekt a vysoká cena.

Kompatibilita s inými výrobkami

Ak pokyny neurčujú tabuľku kompatibility, predbežne otestujte na malom počte komponentov. Miešajte prostriedky, zriedte vodou jeden po druhom. Užívanie viacerých liekov súčasne zvyšuje ich účinok, šetrí čas a námahu.

Chemická látka "Brunka" pôsobí komplexne, preto sa používa ako nezávislý nástroj, ktorý sa ľahko a efektívne vyrovná s negatívnymi faktormi.

Inštrukcie na používanie

Nástroj sa používa na jar pri teplote vzduchu nie nižšej ako + 12 ... + 15 stupňov. V lete sa ošetrenie vykonáva večer, po ústupe tepla. Spracovanie sa vykonáva 2 krát za sezónu.

Tabuľka spracovania osobných pozemkov:

KultúraŠkodlivý predmetAplikačné množstvo, ml / 10 l vodyPočet ošetrení
HroznoKliešte, tesári202-4
Jabloň, hruškaPošvy, kliešte, vošky, mory, monilióza202-4
Broskyne, slivky, čerešne, čerešne, marhulePošvy, sivá ľadvinka, vošky, kučeravé listy, kokcykóza, klasterosporium202-4
JahodaKliešte, jahoda biela, vošky, chrobák, chrastavitosť, múčnatka, neskorá pleseň202-4

Opatrenia

Fungicíd „Brunka“ patrí do 2. triedy nebezpečnosti toxických látok. Počas práce sa odporúča používať ochranné prostriedky: špeciálny oblek s dlhými rukávmi, plynovú masku, gumené rukavice. Pri kontakte s otvorenou pokožkou alebo sliznicami spôsobuje podráždenie.

Analógy

Skúsení záhradníci používajú na ochranu záhrady insekticídy:

  1. "Dnok" je komplexný prípravok pozostávajúci z dinitroortokrezolu. Insektofungicíd sa používa na ošetrenie ovocných stromov a kríkov pred zimujúcimi škodcami. Zabíja bunky húb.
  2. „Nitrafen“ - fungicíd je účinný proti parazitickým, plesňovým a plesňovým léziám v záhrade. Úspešne sa vyrovná s dezinfekciou pôdy, ničí larvy, brzdí rast buriny.

Ohlasy

Fungicíd „Brunka“ je obľúbený medzi záhradkármi. Početné recenzie potvrdzujú účinnosť lieku.

Svetlana Nikolaevna, 45 rokov: „Minulý rok som prvýkrát ošetroval stromy fungicídom, čo prinieslo pozitívne výsledky. Myslím si, že tento rok bude na prevenciu stačiť jedna liečba. ““

Konstantin Fedorovič, 56 rokov: „Drogu som použil v opustenej oblasti pri plote. Od prvého ošetrenia sa počet škodcov znížil. Sadenice aktívne rastú. Na jeseň plánujem liečbu s Brunkou opakovať. “


Pozri si video: PÖTTINGER CZ SERVO 6 50 NOVA POKYNY PRO OBSLUHU STROJE cz (August 2022).