Rada

Opis a vlastnosti odrody melónu Peking Joy, odrôd a podmienok rastu

Opis a vlastnosti odrody melónu Peking Joy, odrôd a podmienok rastu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Každý záhradník sníva o pestovaní melónu na svojom pozemku, ktorý sa bude vyznačovať atraktívnym tvarom, veľkosťou, neprekonateľnou ovocnou chuťou a nevyžaduje veľa času na výsadbu a starostlivosť. Medzi ne patrí melón Peking Joy. Už sa etabloval a získal vysoké známky za svoje vlastnosti a kľúčové ukazovatele.

Opis a vlastnosti odrody

Séria melónov Peking Joy zaujíma popredné miesto v rebríčku populárnych odrôd plodín. Rastlina má strednú vitalitu. Kríky zdobia zaoblené pruhované bobule so silnou kôrou, sfarbené do zelena s čiernymi pruhmi. Buničina je červenej farby, zrnitá, vyznačuje sa vynikajúcou sladkosťou a veľkým množstvom cukru. Veľké bobule vážia až 12 kg.

Výhody odrody:

 • vysoké výťažnosti;
 • ovocie na univerzálne účely so zvýšeným hodnotením chuti:
 • možnosť pestovania na čerstvom vzduchu aj v skleníku;
 • odolnosť voči chorobám a škodcom, ktoré sú vlastné kultúre;
 • zachovanie chuti a prezentácie počas prepravy na veľké vzdialenosti;
 • doba skladovania plodiny za určitých podmienok.

Jedinou nevýhodou je zlá tolerancia náhlych zmien teploty.

Odrody

Odroda melónu Beijing Joy je rozdelená do typov, ako sú:

 1. Chutná pekinská radosť. Vegetačné obdobie od okamihu, keď sa výhonky objavia na zrelých plodoch, je iba 80 - 90 dní. Plody vo forme kruhu, podšité, sfarbené do zelena s prítomnosťou tmavých pruhov. Pod elastickou kôrou sa nachádza červeno-malinová farba buničiny. Hybrid je obľúbený pre vysoký obsah cukru, hustotu buničiny a dobrú výťažnosť.
 2. Sedliacka pekinská radosť. Stredne neskorý hybrid, obdobie technickej zrelosti začína 95-105 dní po vytvorení prvých výhonkov. Plody sú oválneho tvaru, pruhované a majú hrubú a silnú šupku. Červená dužina je sladká, granulovaná a cukrová. Hmotnosť jedného bobule je viac ako 8 kg. Medzi záhradníkmi vzbudzuje záujem pre svoju vysokú kvalitu a dobrý výnos.
 3. Veľká pekinská radosť. Odroda patrí medzi stredne skoré hybridy, ktorých doba zrenia je 80 - 85 dní. Okrúhle plody, veľké, pruhované. Dužina je jasne červená, cukrová a šťavnatá. Hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 6 do 16 kg. Plodina je vhodná na krátke skladovanie.
 4. Farmárska pekinská radosť. Rôzne hybridy skorého dozrievania, doba dozrievania od vysadenia sadeníc do otvorenej pôdy alebo do skleníka je 85-90 dní. Plody okrúhleho tvaru so zelenou, čierno pruhovanou kôrou. Červená dužina sa vyznačuje šťavnatosťou, sladkosťou, zrnitosťou a obsahuje 12% cukrov. Hmotnosť jedného bobule je 5-8 kg. Pozornosť si vyslúžila úspešnou kombináciou skorej zrelosti, veľkoplodého a zvýšeného obsahu cukru.

Aké podmienky sú potrebné pre dobrý rast a úrodu?

Watermelon Beijing Joy je teplo milujúca a žiaruvzdorná rastlina. Preto je potrebné vytvoriť pre ňu priaznivé podmienky, aby kultúra normálne rástla a rozvíjala sa.

Kvalita pôdy

Vodný melón má veľmi rád teplo, takže neznáša zatemnenie a potrebuje piesočnaté pôdy. Rastlina je odolná voči suchu a reaguje na hnojivá obsahujúce dusík, fosfor a draslík. Neodporúča sa stavať vodné melóny po plodoch nočného listu a tekvice.

Aby ste sa vyhli hromadeniu fusária a iných nebezpečných patogénov v pôde, mali by ste dodržiavať striedanie plodín a postaviť ich na rovnakom mieste po 7-8 rokoch.

Frekvencia polievania

Kľúčom k získaniu kvalitnej a kvantitatívnej úrody je dodržiavanie štandardov zavlažovania. Pri polievaní používajte teplú vodu. Zalievajte opatrne bez toho, aby ste navlhčili lístie a kotyledonózne koleno.

Watermelon Peking Joy sa vyznačuje silným koreňovým systémom a má veľkú saciu silu, ktorá dodáva dostatok vody zo zeme do rastliny. A keď plody začnú dozrievať, malo by sa upustiť od zálievky, aby sa v bobuliach hromadilo viac cukru.

Zavedenie obväzov a mikroelementov

Na urýchlenie rastu kríkov vodného melónu Peking Joy je potrebné dodať im v požadovanom množstve všetky výživné látky. Na tieto účely sa používajú hnojivá pozostávajúce z organických a minerálnych produktov. Zlepšia vývoj, aktivujú kvitnutie a pomôžu rýchlo vytvárať plody. Na získanie výťažkov by sa mali uprednostniť kompozície obsahujúce dusík, fosfor a draslík. Dávkovanie hnojenia závisí od pôdy, podnebia, času výsevu.

Kultivačné metódy a technológie

Konštrukcia vodných melónov odrody Peking Joy je zaujímavým procesom a pri správnom pestovaní je túto kultúru možné získať v ktoromkoľvek regióne.

Pestovanie skleníkov

V oblastiach s drsným podnebím nemajú vodné melóny odrody Peking Joy pod holým nebom čas dozrieť. Dobrú úrodu je možné dosiahnuť iba pestovaním v skleníku, ktorý pomôže napraviť poveternostné podmienky a urobí ich vhodnými na rast sladkých vodných melónov.

Na urýchlenie procesu sa najskôr doma postavia sadenice melónu a potom sa vysadia na záhradné lôžko v skleníku.

Výsadba sadeníc v skleníku sa vykonáva podľa určitého algoritmu:

 1. Predbežne pripravte pôdu vykopaním a pridaním výživných látok, ako je rašelina, humus, draselná soľ, superfosfát.
 2. Vytvorte objemné postele, položte pozdĺž stien skleníka, 30 cm vysoké, 50-80 cm široké a dodržujte vzdialenosť medzi radmi 1 m.
 3. Vykopajte jamy hlboké 10 cm.
 4. Sadenice opatrne vyberte z kvetináčov spolu s hrudou zeme, aby ste nepoškodili koreňový systém.
 5. Rastliny umiestnite do šachovnice, pričom dodržujte vzdialenosť 50 - 70 cm od seba.
 6. Pri výsadbe nechajte koreňový krk na povrchu, pretože jeho prehĺbenie môže spôsobiť rozpad.
 7. Pokvapkajte a mulčujte pilinami.

V budúcnosti obklopte vodné melóny odrody Peking Joy starostlivosťou a starostlivosťou a vykonajte všetky opatrenia starostlivosti, od ktorých bude závisieť miera prežitia sadenice, nástup plodenia, vitalita, množstvo a kvalita budúcej úrody.

Pestovanie vodových melónov v skleníku je namáhavý proces, ktorý si vyžaduje neustále sledovanie rôznych ukazovateľov. Takáto štruktúra pomôže vypestovať pekný melón v južných oblastiach aj na severe.

Na otvorenom poli

Pred výsadbou namočte semená do teplej vody, kým sa nevyliahnu. Vytvorte otvory a pripravený výsevný materiál vysievajte začiatkom mája do otvorenej pôdy pri teplote pôdy 12 - 14 stupňov. Hĺbka výsadby je 5-8 cm.Po zasiatí mulčujte humusom, aby ste zabránili tvorbe kôry, ktorá zabráni klíčeniu klíčkov. Sadenice na seba nenechajú dlho čakať a tvoria sa za 8 - 10 dní. Následne sa starostlivosť zníži na zalievanie, kŕmenie, kyprenie, vytrhávanie buriny z pôdy a ničenie buriny.

Choroby a škodcovia. Spôsoby boja

Počas celého vegetačného obdobia je potrebné zabezpečiť vodnému melónu Beijing Joy ochranu pred chorobami a škodcami. Poškodenie listov plodiny môže významne znížiť výnosy, zhoršiť chuť buničiny, viesť k tvorbe nekrózy kôry a spáleniu.

Najnebezpečnejšie choroby sú fusárium, antraknóza, múčnatka. Zo škodcov sa za najhorších nepriateľov považujú vošky melónové, drôtovce a medvede.

Spôsoby boja proti chorobám:

 • dodržiavať príslušné striedanie plodín;
 • zbierajte osivo iba zo zdravých polí a plodov;
 • vykonajte chemický postrek: semená nálevu 2-3 mesiace pred sejbou;
 • ošetrite rastliny proti múčnatke suspenziou koloidnej síry, antraknózy - 1% zloženie Bordeaux.

V boji proti hmyzu musíte použiť určité techniky:

 • postriekajte kríky rastlín chemickými prostriedkami;
 • zhromažďovať a ničiť zvyšky rastlín vo všetkých oblastiach, kde sa pestovali tekvicové plodiny, po ktorých nasleduje hlboká orba;
 • vylúčte všetky rastliny buriny v okruhu 100 m od melónov.

Starostlivosť o melón je jednoduchá, je dôležité sledovať stav rastliny a vykonávať všetky poľnohospodárske techniky. Na oplátku za pozornosť a starostlivosť sa vám poďakuje s bohatou úrodou sladkých bobúľ. Odroda melónu Peking Joy vytvára plnohodnotné ovocie, ktoré má jednotný tvar a farbu a je vhodné na pestovanie ako na domácu spotrebu, tak na komerčné použitie.


Pozri si video: すいか接ぎ 熊本 植木すいか (Február 2023).