Rada

Návod na použitie Movento Energy, dávkovanie insekticídov a analógy

Návod na použitie Movento Energy, dávkovanie insekticídov a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Movento Energy je účinný insekticíd so širokým spektrom účinku. S jeho pomocou je možné vyrovnať sa s rôznymi druhmi parazitov - thrips, coleoptera, isoptera. Kompozícia tiež úspešne ničí škodcov druhov Hemiptera a Lepidoptera. Je prípustné ho používať na spracovanie ovocných plodín a zeleniny. Aby produkt dosiahol požadovaný efekt, musíte striktne dodržiavať pokyny pre produkt „Movento Energy“.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku

Nástroj patrí do kategórie insekticídov. Látka sa uvoľňuje vo forme suspenzného koncentrátu. V 1 litri liečiva sú prítomné tieto účinné látky:

 • 120 gramov spirotetramátu;
 • 120 gramov imidaklopridu.

Princíp činnosti

Spirotetramát patrí do modernej kategórie tetronových kyselín. Táto zložka potláča produkciu lipidov. V dôsledku toho sa vývoj škodlivého hmyzu spomalí a uhynie. Zloženie sa vyznačuje ovicídnymi a transovariálnymi vlastnosťami vo vzťahu k dospelým. Vďaka tomu strácajú schopnosť reprodukcie.

Imidakloprid patrí do kategórie chlórnikotinylov. Toto činidlo je systémová insekticídna látka, ktorá má kontaktné črevné vlastnosti. Pomáha potláčať šírenie nervových impulzov.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

K tomu dochádza na úrovni acetylcholínových receptorov. Pod vplyvom tejto zložky látky dochádza k smrti škodcov.

Spirotetramát sa chápe ako inovatívna insekticídna zložka, ktorá sa môže distribuovať hore a dole po floéme. Kompozícia sa pohybom asimilantov dostáva do zložitých rastlinných fragmentov. Preniká do tých oblastí, ktoré si vyžadujú energiu. To platí pre ovocie, korene, nové výhonky. Pohyb pozdĺž floému sa vykonáva hore alebo dole.

Medzi hlavné výhody tohto nástroja patria:

 • ďalšie obmedzenie aktivity kliešťov a nematód;
 • pohyb pozdĺž floému - tento účinok má iba jeden insekticíd;
 • schopnosť riadiť aktivitu koreňových druhov vošiek na zelenine a hrozne;
 • penetrácia cez lístie;
 • črevný účinok;
 • široké spektrum účinku - zloženie pomáha vyrovnať sa s mnohými sajúcimi a hryzavými parazitmi;
 • nedostatok fytotoxicity v súvislosti s plodinami, ktoré sa spracúvajú;
 • systémová distribúcia dvojakej povahy;
 • dlhodobý účinok - trvá až 1 mesiac;
 • dodržiavanie bezpečnostných požiadaviek.

Vymenovanie finančných prostriedkov

Movento Energy je systémové insekticídne činidlo so širokým spektrom účinku. Zloženie pomáha riadiť činnosť rôznych druhov sacieho a hryzavého hmyzu. Umožňuje vám tiež vysporiadať sa so škodcami, ktorí vedú skrytý životný štýl.

Látka je účinná proti listovým chrobákom, strapkám, chrobákom, listovým valcom. Pomáha tiež ničiť červy, molice, šupinatý hmyz. Okrem ničenia škodlivého hmyzu je insekticíd účinný aj proti hlístam a kliešťom.

Návod na použitie "Movento Energy"

Na dosiahnutie znateľných výsledkov sa liek odporúča používať pri prvom výskyte parazitov. V takom prípade musí aktívna zložka vstúpiť do rastliny a musí byť distribuovaná v jej štruktúre. To pomôže dosiahnuť dlhotrvajúci ochranný účinok.

Nepoužívajte kompozíciu, ak je kultúra pod stresom. Faktom je, že pohyb bude pomalý, a preto existuje riziko zníženia účinnosti lieku. To platí pre všetky systémové produkty. Teplotný režim v tomto prípade by mal byť + 15-35 stupňov.

Špecifické dávkovanie kompozície je uvedené v tabuľke:

Miera použitia látkyKultúraŠkodcoviaFunkcie spracovaniaČakacia doba (počet ošetrení)
0,4-0,6jabloňVoška, ​​hmyz kalifornského rozsahuPočas vegetačného obdobia je potrebné výsadby postriekať. Spotreba pracovného riešenia je 500 - 1 500 litrov na 1 hektár.20 (2)
0,4-0,6HroznoListová fyloxéra, červotočPočas vegetačného obdobia sa oplatí spracovávať výsadbu. Odporúča sa použiť 400 - 800 litrov pracovného roztoku na 1 hektár.20 (2)
0,4-0,6HruškaHruška meďDroga sa musí používať počas vegetačného obdobia. Na 1 hektár plochy sa použije 500-1500 litrov kompozície.20 (2)
0,4-0,6Cibuľa, okrem odrôd pestovaných na perieThripsVýsadby sa odporúča spracovávať počas vegetačného obdobia. Stojí za to použiť 100-300 litrov pracovného roztoku na 1 hektár.7 (2)
0,4-0,5ZemiakyColorado zemiakový chrobák, listové listy, voškyPočas vegetačného obdobia je potrebné výsadby nastriekať. Stojí za to použiť 200-400 litrov pracovného roztoku na 1 hektár.7 (2)
0,4-1,2Skleníkové paradajkyVošky, strapky, molice skleníkovéPočas vegetačného obdobia je potrebné výsadby postriekať. Na boj proti voškám a moliciam sa používa koncentrácia 0,04 - 0,05%. Pre strapky je potrebná koncentrácia 0,04-0,06%. Na 1 hektár je potrebné použiť 1 000 - 3 000 litrov pracovného roztoku.3 (2)
0,4−0,6Biela kapustaVoška kapustováPostrek by sa mal robiť počas vegetačného obdobia. Na 1 hektár musíte spotrebovať 200-400 litrov pracovnej tekutiny7 (2)
0,4-0,6Uhorky, ktoré sa pestujú v skleníkochVošky, strapky, molice skleníkovéOšetrujte výsadby tak, aby bojovali so skleníkovými molicami a voškami v koncentrácii 0,04 - 0,05%. Na zničenie strapiek je potrebné zloženie 0,04-0,06%. Náklady na riešenie sú 1 000 - 3 000 litrov na 1 hektár.3 (2)

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

Aby sa zaistilo, že výrobok nepoškodí zdravie, je pri jeho používaní potrebné prísne dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Pri ošetrovaní rastlín sa odporúča používať osobné ochranné prostriedky - rukavice, okuliare, respirátor.

Kompatibilita

Liečivo sa môže kombinovať s mnohými fungicídmi a insekticídnymi prípravkami. Najprv by ste si však mali urobiť test kompatibility.

Pravidlá a obdobia skladovania

Liečivo sa môže skladovať pri teplotách od -10 do +40 stupňov. Čas použiteľnosti produktu je 2 roky od dátumu výroby.

Analógy

Účinné analógy lieku zahŕňajú "Vantex", "Kaiser", "Decis".

"Movento Energy" je účinný prostriedok, ktorý sa úspešne vyrovná s väčšinou škodcov. Aby mal liek požadovaný účinok, odporúča sa postupovať podľa pokynov.


Pozri si video: Blum AVENTOS HF for bi-fold lift systems assembly (Smieť 2022).