Rada

Návod na použitie a zloženie insekticídu Proteus, dávkovanie a analógy

Návod na použitie a zloženie insekticídu Proteus, dávkovanie a analógyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Insekticídne ošetrenie poľnohospodárskych rastlín vám umožňuje správne pestovať rastliny a získať z nich plnú úrodu. Zvážme zloženie a pôsobenie insekticídu Proteus, účel a mechanizmus jeho pôsobenia. Aké sú výhody lieku, ako ho dávkovať a ako míňať. S čím je možné insekticíd kombinovať, ako ho skladovať a čo je dovolené vymeniť.

Zloženie a prípravná forma lieku „Proteus“

Tento insekticíd má kontaktný a systémový účinok. Receptúra ​​obsahuje 2 účinné látky: tiakloprid v množstve 100 g na 1 liter a deltametrín v množstve 10 g na 1 liter. Formulácia, v ktorej je pesticíd vyrobený, je olejová disperzia. Kvapalina sa naleje do 5 litrových plastových nádob.

Na čo je liek určený a ako účinkuje?

Produkt „Proteus“ je určený na spracovanie pšenice, jačmeňa, repky olejnej, hrachu, kukurice, zemiakov, paradajok, mrkvy, repy a cukru z mnohých bežných škodcov.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Po nastriekaní na listy sa tekutina z roztoku odparí a zostane olejový film, ktorý spoľahlivo priľne na listy, vodou sa nezmyje, látka lepšie preniká do tkanív.

Účinná látka tiakloprid má translaminárnu aktivitu. Interaguje s receptormi nervových vlákien škodcov, narúša prenos impulzov pozdĺž nervových vlákien. Deltametrín ovplyvňuje aj centrálny nervový systém hmyzu, blokuje sodíkové kanály a narúša priepustnosť bunkových membrán. Smrť hmyzu začína niekoľko hodín po spracovaní.

Výhody používania

Liek "Proteus" sa vyznačuje nasledujúcimi výhodami:

  • spoľahlivá ochrana pred hryzavými a sacími škodcami;
  • dlhá doba ochrany;
  • pôsobí nielen na larvy a dospelých, ale aj na vajíčka hmyzu;
  • môže byť použitý pri nízkych teplotách na jar, funguje dobre pri teplotách v rozmedzí 8-30 ˚С.

Ochranný účinok z insekticídneho ošetrenia trvá 14 dní.

Miera spotreby roztoku a návod na použitie

Pre kukuricu a repu je aplikačná dávka prípravku "Proteus" 0,5 - 1 liter na hektár, pre ostatné plodiny - 0,5 - 0,75 litra na hektár. Postrek sa vykonáva na sadenice pšenice, repky, mrkvy a repy, na iné plodiny - počas vegetačného obdobia. Spotreba tekutín je iná: u pšenice, repky a mrkvy - 100 - 200 litrov na hektár, u repy - 200 - 300 litrov na hektár a pri iných rastlinách - 200 - 400 litrov na hektár. Spracovanie hrášku a paradajok sa vykonáva raz, iné plodiny - 2 krát. Čakacie obdobie na mrkvu a repu je 60 dní, na všetky ostatné - 20 dní.

Na postriekané postele alebo polia môžete pracovať 3 dni po ošetrení.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

Proteus je pre človeka mierne toxický. Nastriekajte na odev, ochranné prostriedky na oči, ruky a respirátor. Ak roztok príde do styku s pokožkou, umyte ho vodou. Zabráňte kontaktu roztoku so sliznicami; v prípade kontaktu opláchnite vodou. Počas liečby insekticídnym prostriedkom nepite, nejedzte a nefajčite.

Prípravok Proteus by sa nemal používať v blízkosti vodných plôch a prameňov, zvyšky roztoku vypláchnite do vody a opláchnite pracovné nádoby. Účinné látky činidla sú toxické pre ryby a včely.

Pri striedaní plodín neexistujú pre Proteus žiadne obmedzenia. Používanie v súkromných domácnostiach je zakázané; Nestriekajte z lietadla. Insekticíd nie je toxický pre rastliny a hmyz, ak sa používa v dávkach odporúčaných výrobcom. Aby sa zabránilo rezistencii hmyzu na Proteus, odporúča sa jeho použitie striedať s inými pesticídmi s podobným účinkom.

Kompatibilita s inými pesticídmi

Proteus sa môže kombinovať s mnohými populárnymi fungicídmi a insekticídmi, ale pred zmiešaním je potrebné predbežné premiešanie, aby sa zistila všeobecná chemická reakcia. Ak prípravky navzájom nereagujú, môžu sa zmiešať v jednej nádobe a použiť na postrek. Pri výrobe tank-mixov je potrebné vyhnúť sa zmiešaniu produktov bez toho, aby ste ich najskôr zriedili vodou.

Ako to správne skladovať?

Výrobok sa skladuje 4 roky v továrenských nádobách so zatvoreným vekom. Podmienky skladovania - tmavá, suchá a chladná miestnosť. Poľnohospodárske prípravky a hnojivá sa môžu skladovať v rovnakom sklade s insekticídom; nemôžu sa skladovať potraviny, krmivá, lieky a výrobky pre domácnosť.

Pri dlhodobom skladovaní môže kvapalina stratifikovať, zrazenina nevypadáva. Vlastnosti sú zachované, ale pred prípravou roztoku musíte v takom prípade najskôr pretrepať tekutinu. Pri striekaní sa kvapôčky oleja s účinnou látkou v roztoku rovnomerne rozložia. Po uplynutí doby použiteľnosti sa musí insekticídny prostriedok zlikvidovať. Roztok sa musí spotrebovať do 1 dňa, potom postupne stráca účinnosť.

Čo je možné nahradiť?

Tiaclopridom má „Proteus“ analógy: „Aspid“, „Biscay“, „Calypso“, „Pondus“ a „Thea“. Pre deltametrín - "Atom", "Decis Profi", "Decis Expert", "K-Obiol". Tieto prípravky sú užitočné na ošetrenie rastlín v poľnohospodárstve. V súkromných domácnostiach môžete použiť prostriedky „Decis Profi“ a „FAS“.

Proteus je účinný insekticídny prostriedok, ktorý je možné použiť na poľnohospodárskych poliach na postrek obilia, okopanín, zemiakov, strukovín, repky olejnej a paradajok. Droga má nízku mieru aplikácie a spotreby, preto je ekonomicky výhodné ju používať na veľkých plochách. Roztok pevne priľne k listom, nie je zmytý závlahovou vodou a dažďom, preto nie je potrebné výsadby znova spracovávať. Prakticky netoxický pre ľudí, pestované rastliny a následné plodiny, zvieratá a pôdu.


Pozri si video: Jak složit tříkolku se stříškou a rodičovskou rukojetí ASTON Kinderkraft. Návod k použití (August 2022).