Rada

Opis odrody paradajok Magic Harp a jej charakteristík

Opis odrody paradajok Magic Harp a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre milovníkov okrasných paradajkových kríkov chovatelia vyrobili paradajku Magic Harp f1. Popis kríka vyzerá ako strapec hrozna visiaci z dvojmetrového kríka. Táto odroda je vhodná pre záhradkárov, ktorí majú radi pestovanie malých, krásnych plodov. Bush má vynikajúcu dekoratívnu funkciu.

Vlastnosti neurčitých odrôd

Na vysokom kríku do dvoch metrov so zelenými listami vyrastajú zhluky malých paradajok - priemer 3 až 5 centimetrov, na zhluku sa vytvorí až 18 paradajok. Bush je neurčitý, vysoký, preto sa pestuje v uzavretých oblastiach a vytvára sa pomocou zovretia.

Charakteristická pre ovocie je malá oranžová farba, 1 ovocie váži až 25 gramov s veľkosťou 3 - 5 centimetrov. Na jednom nevlastnom dieťati sa vytvorí kefa z 18 plodov.

Skoro zrelé - od vysadenia semien po zber úrody prejde iba 90 - 100 dní. Plody sú oranžové, zaoblené. Dužina je šťavnatá, sladká. Zber sa vykonáva v celých strapcoch.

Perfektné na konzervovanie celých plodov. Recenzie hovoria, že odroda je vhodná na konzumáciu v čerstvom stave.

Rastúce vlastnosti

Odroda paradajok Magic harfa f1 sa vyrába na pestovanie v skleníkoch. Odolný voči kladosporiu, fusáriu, stresovým podmienkam. Napriek tejto vlastnosti potrebujú rastliny osobitnú starostlivosť.

Pretože je rastlina vysoká, potrebuje pre paradajku podväzok a zovretie, aby priniesla požadované výsledky. V opačnom prípade bude zelená hmota rásť a paradajky nebudú mať čas na dozretie. Zvážme hlavné fázy kultivácie.

 • Výsadba semien sadeníc,
 • vyberanie,
 • vnútorná výsadba,
 • vrchný obväz,
 • pestovanie a starostlivosť o rastlinu,
 • zber.

Semená pre sadenice sadím v marci do hnojenej pôdy alebo do rašelinových tabliet, keď sa vytvoria 1–2 listy, sadenice sa ponoria do samostatných nádob s pôdou bohatou na hnojivá. Ak sa sadenice pestovali v rašelinových tabletách, potom sa s nimi presadí kel. Až do mája rastú sadenice na parapete osvetlenom slnkom, zatiaľ čo sa vykonáva mierne zalievanie rastlín pod koreňom teplou vodou. A aspoň jeden na zálievku koreňov minerálnym hnojivom.

V máji sa sadenice presadia do skleníka vo vzdialenosti 70 až 50 centimetrov od seba. Pôda sa odoberá v kombinácii s humusom. Pre pestované kríky je teda dostatok miesta.

Starostlivosť o neurčité paradajky

Zvážte hlavné fázy starostlivosti o paradajky.

 • Podväzok,
 • štípanie,
 • zalievanie,
 • vytrhávanie buriny a kyprenie pôdy,
 • hnojivo.

Ako rastú, kríky sú priviazané k priečniku. Dolné nevlastné deti sa odtrhnú a z kríčka sa vytvorí 1 stonka. Je tiež potrebné postupne odstraňovať listy, 1 spodný list týždenne, niektorí záhradníci ich odstránia úplne, iní iba 2 - 3 spodné listy. Každý si robí, čo chce.

Počas sezóny sú paradajky kŕmené 3x organickými a minerálnymi hnojivami... Prax ukazuje, že oplodnené kry poskytujú vyšší a chutnejší výnos.

Zalievanie v skleníku sa vykonáva po vysadení koreňa po vysušení zeme; v suchom a horúcom počasí sa tento postup vykonáva až dvakrát denne. Je dôležité, aby ste pôdu príliš nezvlhčili, inak korene hnijú a rastliny odumierajú.

Zber neurčitej odrody sa uskutočňuje až do samotného mrazu, zatiaľ čo v polovici augusta musíte vrcholy zovrieť, aby plody, ktoré na nich zostali, mali čas na dozretie pred mrazom. S takou jednoduchou starostlivosťou o paradajky získate vysoký výnos krásnych zväzkov lahodného ovocia.


Pozri si video: 3 Self Watering System for your Plants (Smieť 2022).