Rada

Charakteristika a opis odrody, kultivácie a starostlivosti o uhorku Connie

Charakteristika a opis odrody, kultivácie a starostlivosti o uhorku Connie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Konské uhorky sú jedinečný moderný hybrid, ktorý má silnú stonku a drobné ovocie. Uprednostňujú ich tí, ktorí milujú malé uhorky. Sú ideálne na šaláty a morenie v malých nádobách.

Jedná sa o jednu zo slávnych odrôd uhoriek, ktorá patrí k skorému plodu. Nebojí sa chladného počasia a pokojne rastie aj bez prítomnosti skleníkov. Uhorky Connie majú časticu f1, čo znamená hybrid prvej generácie.

Podrobnosti o odrode

Popis odrody uhorky je uvedený na vrecku so semenami. Tento hybrid sa prispôsobí akémukoľvek podnebiu a rastie v skleníkoch aj vonku. Úroda je zvyčajne bohatá a nevyžaduje si špeciálne opelenie.

Vlastnosti ovocia:

 • Malý predĺžený tvar, krátky, nerastú dlhšie ako 10 cm;
 • Koža je tenká, sú na nej malé bublinky, niekedy malé chmýří;
 • Hmotnosť jednej zeleniny nie je väčšia ako 100 gramov;
 • Farba je väčšinou tmavozelená;
 • Chuť je chrumkavá, šťavnatá, sladká.

Kužeľovité kríky sú stredne dlhé, na stonke majú malé očká. Tento druh má veľmi rád miernu vlhkosť, dobrú zálievku a úrodnú pôdu.

Ako dosiahnuť vysoký výnos

Pestovanie tejto odrody si vyžaduje určité pravidlá. Ak chcú záhradníci vysoké výnosy, mali by sa nimi riadiť.

Jednou z hlavných požiadaviek je miesto pristátia. Aj keď je to skleník, potom by nemal byť v nížine, na mieste dobre osvetlenom slnkom. Tiež uhorky nemajú rady, keď sú vysadené na rovnakom mieste.

Každý rok musíte zmeniť typ rastlín v skleníkoch. A treba tiež poznamenať, že po melónoch a tekviciach táto odroda prinesie zlé ovocie. Ale po paprike, paradajkách, cukete, fazuli bude úžasná úroda.

Aby ste mali viac ovocia, musíte vždy včas zaliať, nakŕmiť, uvoľniť pôdu. Uhorky Connie f1 majú veľmi rady dobrú, oplodnenú pôdu. Pred zasadením do zeme musíte počkať, kým semienko vypučia. Počas tejto doby musíte udržiavať požadovanú teplotu, vlhkosť, svetlo a krmivo. Zrelé sadenice s dobrými listami sa potom vysadia na záhony alebo do skleníka.

Ako sadiť sadenice

Uhorka Connie f1 v severných zemepisných šírkach je na záhonoch vysadená iba sadenicami. Existuje teda viac šancí, že plody budú mať čas dozrieť. Pozemok na pristátie je pripravený vopred. Najskôr vykopú hornú zem o 20 - 30 centimetrov, jamky vyhnojia ihlami, rašelinou, senom, na vrch nasadia hnoj alebo humus. Zhora sú už pokryté uvoľnenou zemou.

Ak sa sadenice nezasadia v skleníku, potom sa pripravené lôžko zaleje vodou, pokryje sa fóliou a nechá sa niekoľko dní. Potom sa klíčky vysadia do vlhkej pôdy s hnojivami. Kým si zvykajú na nové miesto, je lepšie sa ich týždeň nedotýkať ani ich nepolievať.

V skleníku sú sadenice vysadené vo forme šachovnice. Za týmto účelom najskôr vykopajte jamy, poliate studenou vodou. Potom prihnojte a vysaďte kríky.

Údržba vonkajších kríkov sa líši od údržby skleníkov. Ak viete o všetkých nuansách, potom môžete vždy získať vysoko kvalitnú úrodu bez ohľadu na poveternostné podmienky a podnebie. Zelenina dozrieva rýchlo, už uprostred leta bude možné na nej hodovať.

Pravidlá starostlivosti o uhorky v skleníku

Pestovanie uhoriek v skleníku je umenie. Okrem štandardného napájania a kŕmenia rastlín musíte vedieť aj o udržiavaní požadovanej teploty, vlhkosti, svetla.

 1. Aby ste mali v skleníku vždy požadovanú teplotu, musíte ju vetrať otvorením okien a dverí. Ak je leto veľmi horúce a slnečné, potom môžete zafarbiť trochu skla alebo ho posypať rozpustenou kriedou na stenách.
 2. Vlhkosť musí byť dostatočná. V suchom období nezabudnite dobre zaliať a nastriekajte lístie. Pre skleníky si môžete kúpiť merač vlhkosti.
 3. Uhorky milujú kvalitné polievanie. Zvyčajne musíte zalievať v skleníkoch dvakrát týždenne. Zalievanie sa vykonáva pri koreni, ale voda by nemala byť ľadovo studená.
 4. Je nevyhnutne potrebné uvoľniť pôdu týchto rastlín. Prvé uvoľnenie začnite mesiac po transplantácii. Potom - vždy, hneď ako je zem vyšliapaná. Musí sa to robiť opatrne, aby ste nepoškodili korene.
 5. Skúsení záhradníci dajú veľké vedro alebo sud s vodou do skleníka, nalejú sa tam lístie, tráva a hnoj. To všetko by tak malo zostať až do jesene. K fermentácii teda dochádza v skleníku zvyšovaním uhlíka.
 6. Dobrá hnojená pôda, kŕmenie rastlín zabezpečí vynikajúce plodenie.

V určitom čase musíte správne kŕmiť. Akonáhle je uhorka zasadená pred kvitnutím, miluje hnojivo, ktoré podporuje rast, asimiláciu vitamínov a odolnosť voči zmenám v umiestnení. To je nevyhnutné pre to, aby sa rastlina adaptovala a začala aktívne rásť bez stresu.

Keď sa začnú objavovať kvety, môžete na urýchlenie plodenia kŕmiť superfosfátom, draslíkom, humátom a mangánom. Môžete dávať hnoj a trus vtákov.

S výskytom prvých plodov je potrebné zaviesť prostriedky na zlepšenie chuti, celistvosti, odolnosti voči nepriaznivým podmienkam. Ak sa rastlina dobre kŕmi, potom bude zelenina chutná a zdravá, bude ich veľa. Je lepšie ho kŕmiť večer, keď sa slnečné lúče nebudú príliš piecť. Je dôležité nezvyšovať dávkovanie hnojív, inak môžete kríky zničiť.

Výsadba potomkov do skleníka nie je taká náročná ako starostlivosť o ne. Ale ak urobíte všetko správne, potom uhorky narastú tak, ako by mali.

Možné choroby a škodcovia

Odroda uhorky Connie, rovnako ako iné kultúrne rastliny, je náchylná na určité choroby a útok škodlivého hmyzu.

Ak nebudú podniknuté žiadne kroky, môžu vošky, motýle, ploštice, húsenice premôcť rastliny. Pre prevenciu je vždy potrebné urobiť ochranu. Postrek akýmkoľvek prostriedkom proti hmyzu je v poriadku. Toto by sa malo robiť aspoň raz mesačne, ak tam nie sú.

Keď škodcovia začnú ničiť úrodu, je to viditeľné voľným okom. Listy sa začínajú vlniť, sú pokryté viskóznym hlienom, škvrnami. Často prechádzajú z buriny do kultivovaných klíčkov. Preto je vytrhávanie buriny veľmi dôležité.

Najbežnejším ochorením uhoriek je huba. Na plodoch sa tvoria škvrny, hniloba, matnosť. Dôvodom môže byť zlá rosa, dážď, vlhkosť. Na prevenciu by sa malo zabezpečiť kvalitné zavlažovanie, vetranie skleníkov a regulácia úrovne vlhkosti v nich.

Ak je v oblasti častým výskytom rosy, je lepšie nevysádzať sadenice do otvoreného terénu. Niekedy je kontaminovaná samotná pôda. Je to vidieť na bobuliach a zelenine. Majú biele mokré škvrny a rýchlo hnijú. Odstránenie zdroja infekcie nie je ľahké. Môžete ale nastriekať pôdu. V boji proti plesniam sú vynikajúce manganistan draselný, infúzia harmančeka, kyselina boritá, sóda, meď, zinok.

V praxi existuje len veľmi málo prípadov, keď je takáto odroda chorá. Hybrid je v zásade imúnny voči chorobám.

Čo hovoria záhradníci

Existujú recenzie skúsených a začiatočníkov záhradníkov, ktorí tento druh vyskúšali. Celkovo ich potešila úroda a chrumkavá chuť skorých plodov.

Na vrchole leta stále pečie slnko a Connie ako jedna z prvých na záhrade vypestovala úrodu. Toto je najskoršia odroda. Z tohto dôvodu ho majú radšej.

Pestovanie je celkom jednoduché, treba len včas pohnojiť a zaliať pôdu. Malá veľkosť umožňuje soliť v malých nádobách a svieža neobvyklá chuť nenechá nikoho ľahostajným.

Na rozdiel od iných druhov nikdy nechutia horkasto, vždy sladko a aromaticky. Veľmi skoro dozrievajú na skoro rovnako dlhých konároch.

Connieho uhorky sú obľúbené medzi letnými obyvateľmi. Dajú sa ľahko pestovať na záhradných záhonoch pre chrumkavú a chutnú zeleninu. Najdôležitejšia je správna starostlivosť, kvalitné hnojenie a dôkladná zálievka.


Pozri si video: Okurky na karisíti. (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Birtel

  In general, the topic is interesting. Well, apart from some grammatical issues

 2. Reaves

  Verím, že si sa mýlil. Som si istý. Som schopný to dokázať. Napíšte mi do PM.

 3. Sharan

  Incidentally, this thought occurs right now

 4. Arashizil

  Tyčinky na vianočný stromček, jedinečná poznámka

 5. Yehoshua

  Strongly disagree with the previous post

 6. Garin

  Je to úžasné! Admirably!

 7. Leathlobhair

  Som si istý, čo to je - falošná cesta.

 8. Corren

  Výborne, váš nápad je jednoducho vynikajúciNapíšte správu