Rada

Koľko vajec je možné umiestniť pod indoktuku a bude sedieť znáška ostatných vtákov

Koľko vajec je možné umiestniť pod indoktuku a bude sedieť znáška ostatných vtákov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Táto hydinová odroda má dobrý, pokojný temperament, odolnosť voči chorobám a náročnosť na jedlo. Spolu s tým rýchlo priberá a má výrazný materinský inštinkt. Ale pre úspešný chov plemena musia majitelia vedieť, koľko vajec je možné umiestniť pod každú krytú izbu, aby sa získal maximálny počet kurčiat.

Koľko vajec môžem dať pod indo

Ovipozícia u vtákov tohto plemena začína vo veku šiestich mesiacov. Celkový počet vajec, ktoré sliepka vyprodukuje v jednom cykle, je 60 - 85 kusov. Navyše, keď ich počet v hniezde dosiahne 12 - 15 kusov, je ich indo-samica schopná vyliahnuť sama. Tieto vtáky sú od prírody vynikajúce sliepky, majú výrazný materinský inštinkt. Ak majitelia hydiny dodržiavajú všetky požiadavky, majú kačice indické neustále vysoké percento potomkov - až 90 - 94%.


Od začiatku spojky a po samotnej znáške sa kačica pižmová úzkostlivo stará o potomstvo, prakticky bez toho, aby vyžadovala ďalší zásah človeka. Výnimkou je proces kŕmenia a udržiavania dobrých podmienok. Počet vajec, ktoré je možné umiestniť pod indočku, priamo závisí od veľkosti samotného vtáka.

Je logické, že čím je samica väčšia, tým viac bude schopná vyliahnuť mláďatá. V žiadnom prípade by sa vajcia nemali nechať vypadnúť alebo vykúkať spod sliepky, ktorá na nich sedí. V opačnom prípade nebudú mať dostatok materinského tepla a časť potomkov sa nemusí narodiť. Majitelia by si tiež mali pamätať, že počas jarného alebo jesenného obdobia môže indo-samica vyprodukovať potomstvo 2-3 krát a naraz nemôže vyliahnuť viac ako 25 kurčiat.

Ako to spraviť?

Spojku, ktorú majitelia plánujú vložiť pod vtáka, by ste nemali skladovať dlhšie ako 18 dní. V období odpočinku by mali byť vajcia vo zvislej polohe s ostrým hrotom hore. Raz denne sa otáčajú o 90 stupňov pozdĺž zvislej osi, a to sa deje celkom opatrne a opatrne. Teplota v miestnosti by nemala presiahnuť +14 ° C. Je dôležité mať na pamäti, že škrupina je pokrytá ochranným filmom - kutikulou, ktorá chráni embryá pred náhlym vysušením.

Táto škrupina je zničená pôsobením kvapaliny, takže nemôžete umyť murivo, z ktorého sa plánuje odchovať potomstvo. Majitelia tiež musia pozorne sledovať hygienický stav hniezd, na ktorých budú sedieť indické dievčatá. Slabé embryá sú náchylné na rôzne infekcie, preto by nemala byť povolená nadmerná kontaminácia muriva sliepkou. Mikróby v truse môžu rýchlo rozpustiť organické bielkoviny a spôsobiť, že vajcia nie sú vhodné na liahnutie.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Nevhodné vajcia vydávajú ostrý, nepríjemný zápach sírovodíka, čo núti sliepku vyvaľovať rozmaznanú spojku z hniezda. Ak žena nikdy nevyliahla potomka, bolo by vhodné pripraviť ju na rolu budúcej matky.

Z tohto dôvodu sú do jej hniezda umiestnené figuríny. Keď si potom vták zvykne, nenápadne sa nahradia skutočnými, už oplodnenými vajíčkami, keď kačica opustí hniezdo. Je dôležité mať na pamäti, že je vhodné nemeniť miesto, kde sedel vták, za nové. Pre ňu by malo byť všetko známe a známe. V priemere na vyliahnutie káčat kladú majitelia pod toto plemeno vtákov 15 - 20 vajec.

Môžu iné vtáky klásť vajíčka?

Vďaka vyvinutému materskému inštinktu a pokojnej a vyrovnanej povahe sú indo ženy vynikajúcimi sliepkami. Tieto vlastnosti využívajú skúsení majitelia, ktorí používajú vtáky na chov vajíčok kačiek iných plemien, kurčiat a dokonca aj moriek.

Ale stojí za to starostlivo sa k tejto problematike priblížiť a pamätať na to, že indické dievčatá môžu zo svojho hniezda vyvaliť murivo niekoho iného.

Kura

Vkladanie kuracích vajec pod interiér by malo byť opatrné a opatrné. Hostitelia musia pred podšívkou zvážiť niekoľko dôležitých faktorov:

  • doba inkubácie potomstva u kurčiat je kratšia ako u Indo-kačíc a je zvyčajne 20 - 24 dní a u pižmových kačiek - 32 - 36 dní. Preto je potrebné skontrolovať prítomnosť potomstva narodeného, ​​aby sme ho včas zachránili. V opačnom prípade môžu kurčatá uhynúť na nedostatok kyslíka alebo sliepka po nájdení cudzincov ich jednoducho pohryzie;
  • telesná teplota u kurčiat je o tri stupne nižšia ako u indo-žien. To môže mať negatívny vplyv na embryá, môžu spomaliť vývoj alebo jednoducho zomrieť.

Morčacie vajcia

Vtáky tohto plemena sa s inkubáciou morčacích vajec vyrovnávajú bez problémov. Majú podobnú inkubačnú dobu, takže sa nebojte, že sliepka skôr vyjde z hniezda. Pod pižmovú kačicu sa odporúča vložiť až 15 kusov a z času na čas ich prevrátiť.

Hus

Pri kladení husacích vajec je potrebné ich každý deň obracať - indo žena to sama nezvládne. Po 10 dňoch začnú likvidovať mŕtve embryá a po 2 týždňoch začnú vajcia striekať teplou vodou, čo pomôže kurčatám preraziť hustú škrupinu.


Pozri si video: Kde spávajú naše sliepočky v noci (December 2022).