Otázky a odpovede

Ako si vybrať svietidlo a LED žiarovky


Komerčné reklamy fy-žiaroviek a fytolampov nie vždy spĺňajú očakávania záhradníkov a záhradníkov. Je ťažké zvoliť efektívne osvetlenie, náklady na lampu. Inzerenti v troch prípadoch uviedli rôzne ukazovatele príslušenstva.

Otázka, žiadosť, odporúčanie: ako zvoliť najvhodnejšie riešenie pre parapet na plochu 1 000 x 400 mm a možnosti najprijateľnejších LED žiaroviek? Na pestovanie paradajok, lesných jahôd, hroznových odrezkov.

Odpovede:

Môžete ušetriť na LED diódach namiesto LED lampy pomocou prúžkov LED, čím sa rám vytvorí z profilu sami. Na pestovanie paradajok a jahôd potrebujete dve spektrá: modrú a červenú. Ale s fy-lampami je to komplikovanejšie, musel som ich trochu vymeniť skôr, ako som ich našiel podľa svojich potrieb. Môj výber bol založený na fyto-lampe „Dawn“, ktorú vyvinula a vyrobila spoločnosť z Petrohradu PVF „Rakurs“. Z vlastnej skúsenosti poviem, že veľkosť zvolenej žiarovky by sa mala zhodovať s veľkosťou vášho parapetu. Inak sadenice na okrajoch zamrznú a spomaľujú rast.

Pri výbere LED svetiel sa musíte zamerať na spektrá predpísané v pase, na počet pásikov LED. Kvalita LED bohužiaľ nemôže overiť jednoduchý spotrebiteľ. Preto by ste mali venovať pozornosť dostupnosti záručnej doby v pase. Je veľmi dôležité vedieť, že LED diódy špecifikujú iba spektrum svetla, ale majú veľmi nízku intenzitu. Preto sú tieto lampy účinné pri pestovaní sadeníc na tretí list. Pre celý cyklus pestovania sa najlepšie používajú, iba ak je na parapetoch ďalšie osvetlenie.

Pozrite si video: Ako vybrať správnu žiarovku LED (Júl 2020).