Rada

Ako správne zasadiť kôpor pred zimou v moskovskom regióne na otvorenom poli

Ako správne zasadiť kôpor pred zimou v moskovskom regióne na otvorenom poliWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V moskovskom regióne sa výsadba kôpru pred zimou začína koncom jesene a vyznačuje sa množstvom funkcií. Najčastejšie však nie je potrebné sadiť plodiny pred zimou, pri výsadbe skoro na jar rýchlo stúpa a zo zelených rastlín sa môžete tešiť už v máji. Kultúra je nenáročná a nevyžaduje si zvláštnu pozornosť.

Zónovanie

S rozvojom poľnohospodárstva určujú chovatelia najpriaznivejšie oblasti pre pestovanie určitých plodín. Vhodné odrody pre severnú a južnú oblasť sa veľmi líšia. Ale kôpor rastie dobre v každom klimatickom pásme. Preto sa aktívne pestuje v chladnom severnom podnebí a priaznivom južnom podnebí.

Odrody pre moskovský región

Pre moskovský región je vhodný akýkoľvek druh kultúry. Klimatické podmienky v tejto oblasti sú priaznivé a pestovanie zelene nebude ťažké. Najlepšie odrody pre moskovský región sú uvedené nižšie.

Na otvorenom teréne

Najlepšie odrody pre otvorenú pôdu:

  • Pevnodennosť - vzťahuje sa na skoré dozrievajúce odrody. Výška stoniek kôpru dosahuje 28 cm, kôpor je pripravený na rezanie 35 dní po výsadbe semien na otvorenom teréne.
  • Dalniy je ďalšia skorá odroda kôpru. Výška stoniek je od 29 do 25 cm, odtieň listov je tmavozelený.
  • Kibray je odroda v polovici sezóny pre voľnú pôdu. Výška stoniek je 40 cm.Vetvy kôpru sú svieže a husté, zeleň má príjemnú kôprovú arómu.
  • Alligator je odroda v sezóne, ktorá sa vyznačuje vysokými stonkami. Ich dĺžka dosahuje 160 cm, kôpor sa kosí na zelené rastliny 40 - 45 dní po výsadbe.

Väčšina odrôd sa vysádza vonku.

Pre skleník

Vhodné odrody pre skleník:

  • Gribovský je skorá odroda pre skleníky. Výška stoniek je od 20 cm.Vhodná na zber na zimu. Vôňa je príjemná, zeleň je mäsitá.
  • Dáždnik - zelené dozrievajú 40–45 dní po výsadbe v skleníku.

Výška rastlín v niektorých prípadoch presahuje 1,8 m.

V skleníku možno pestovať akúkoľvek odrodu, ktorá poskytuje priaznivé podmienky.

Ako pred zimou zasadiť kôpor?

Pred zimou začínajú sadiť koncom októbra - začiatkom novembra. Mnoho obyvateľov leta sa radšej riadi počasím.

Výsadba sa začína potom, ako sa teplota vzduchu niekoľko dní pohybuje okolo +5 stupňov.

Semená sa vysievajú do hĺbky 3 - 4 cm. Záhony sa pred výsadbou na zimu mulčujú. Všeobecne sa výsadba pred zimou nelíši od jarnej výsadby kôpru.

Ako správne vysádzať na predmestí

Kvalita a množstvo budúcej úrody závisí od správneho vysadenia akejkoľvek poľnohospodárskej plodiny. Špeciálna pozornosť sa venuje tejto fáze kultivácie. Výsev kôpru nie je náročný, ale pri dodržaní potrebných podmienok výsadby bude možné vypestovať bohatú úrodu.

Príprava semien

Príprava sadivového materiálu sa uskutočňuje v niekoľkých etapách. Semená sa najskôr umiestnia do tenkej látky a namočia sa do teplej vody. Voda sa mení niekoľkokrát denne. Robia to 3 dni.

Potom sa semená vyberú z gázy, položia sa v tenkej vrstve na vlhkú handričku a zakryjú sa druhým kúskom látky. Nechajte ich v tejto forme 4 dni. Tkanina sa pravidelne postrieka vodou. Pred zasadením do pôdy sa sušia 3 minúty.

Výsev

Výsev kôpru sa začína po dobrom zahriatí pôdy. Optimálny čas výsadby je koniec apríla a mája. Výsadba neskorších odrôd zabezpečí prítomnosť zelene na jeseň.

Pred výsadbou je pôda dobre vykopaná a aplikujú sa minerálne alebo organické hnojivá. Potom sa urobia plytké drážky a vysejú sa kôprové semená.

Neodporúča sa ich príliš zakrývať zeminou, inak by klíčky neklíčili dobre.

Zalievajte postele výdatne zo zálievky.

Ako sa starať?

Starostlivosť o kôpor je minimálna. Väčšinou mu stačí pravidelné zalievanie a hnojenie. Aby sa zabránilo výskytu škodcov, sú kríky pravidelne kontrolované.

Polievanie

Kôpr miluje vlhkú pôdu, ale prebytočná vlhkosť zase vedie k rozvoju chorôb a rozpadu stoniek. Zalievajte zeleň teplou vodou 3-4 krát týždenne. V suchom počasí sa zvyšuje množstvo zálievky. Hlavnou vecou nie je polievať rastliny studenou vodou, inak môžu ochorieť a zomrieť.

Vrchný obväz

Pre rast je potrebné do pôdy aplikovať roztok diviny alebo hnojivá obsahujúce dusík. Je to tento prvok, ktorý kôpor potrebuje zo všetkého najviac. Dusík pomáha budovať tvrdé drevo. Ako hnojivá obsahujúce dusík sa používajú dusičnany, amoniaková voda alebo močovina.

Odstránenie buriny

Ak na posteliach nie sú buriny, nie je potrebné burinu. Raz týždenne sa postele uvoľnia, aby sa pôda nasýtila kyslíkom. Rastline takéto pletie celkom stačí. Aby kôpor lepšie rástol, preriedte ho.

Choroby a škodcovia

Najbežnejším typom vošiek vyskytujúcich sa v záhrade je voška vŕbovo-mrkvová. Počas sezóny je škodca schopný množiť až 17 generácií, čo z ich invázie robí skutočnú katastrofu pre záhradníkov.

Ak chcete pripraviť ocot, musíte si vziať 1 lyžičku. ocot a 1 liter čistej vody. Premiešajte a nalejte do rozprašovača. Namiesto bežného octu môžete použiť jablkový ocot. Rovnako účinný je aj proti voškám.

Ak chcete pripraviť roztok na báze jablčného octu, vezmite 1 polievkovú lyžičku. ocot a 1 liter vody. Mieša sa a spracováva rovnakým spôsobom ako v prvom uskutočnení.

Zber a skladovanie

Zeleninu môžete rezať kedykoľvek, keď kôpor dorastie. Čerstvé bylinky sa používajú ako dochucovadlo rôznych jedál.

Nazbieranú zeleň je potrebné dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou. Veľké množstvo hmyzu sa často nachádza v kôpru, ktorý sa musí pred konzumáciou zelených zelených umyť. Čerstvé a uložené v chladničke. V tejto forme je vhodný na polievky, boršč, omáčky a iné jedlá, keď sa počas varenia pridávajú bylinky. Sušený kôpor je uložený v sklenených nádobách so zatvoreným vekom. Je aromatickejší ako mrazený a používa sa aj na varenie.


Pozri si video: JAK PŘEKONAT STRACH - ZeptejSeFilipa 108. díl (August 2022).