Otázky a odpovede

Ako ušetriť jahody


Dobré popoludnie Povedzte mi, čo musíte urobiť, aby ste zachránili veľkú plodinu jahôd. Mám odrodové jahody. Vek 2 - 3 roky. Prvé bobule sú veľké a dosť na stopkách. Naučil som sa zachrániť pred weevilom. Ale po prvých bobúľach stonky kvetov spolu s bobuľami začali zhnednúť a uschnúť. Myslím, že som stratil 50% úrody. Aký druh choroby neviem. Povedzte mi, čo mám robiť, aby som vyliečil pristátie. Vopred ďakujem. Bohužiaľ som nefotografoval.

Odpovede:

Irina sa opovažuje naznačovať, že dva týždne pred sušením bobúľ ste mali silný dážď so znížením teploty na 3 až 6 stupňov. Júlové dažde často vyvolávajú vzhľad šedej hniloby. Zvýšenie vlhkosti v kombinácii s nižšou teplotou rovnako vyvoláva šedú hnilobu na jahodách pestovaných v skleníkoch. A keďže choroba zasiahla v počiatočnom štádiu kvitnutia, bobule nehnilo, ale zvädlo. Vývoj šedej hniloby je ovplyvnený rozmanitosťou a pestovateľskými podmienkami. Najmä je potrebné venovať pozornosť zahusťovaniu výsadieb a hojnému zásobovaniu dusíkom, čo oslabuje imunitu rastlín.

Bobule postihnuté touto chorobou sa musia zbierať a ničiť. Odporúča sa rezať listy a postieľky postrekovať 1% zmesou Bordeaux. Vykopte uličky zavedením komplexných minerálnych hnojív.

Na jar, ešte predtým, ako mladé listy začnú rásť, je potrebné očistiť staré postele, podstielku odstrániť a kríky postrekovať 2-3% Bordeauxovou tekutinou.

Pred kvitnutím postriekajte kríky roztokom manganistanu draselného alebo 1% Bordeauxovej kvapaliny. Keď sa objavia vaječníky, môžete pôdu kultivovať, aby ste zabránili rozvoju šedej hniloby pomocou infúzie popola (2 šálky popola na vedro vody) alebo spopolniť popol na spodnej časti kríkov.

Pozrite si video: JAHODY. JAHODOVÁ DŘEŇ. JAHODOVÁ MARMELÁDA. ČESKÉ JSOU NEJLEPŠÍ. KAM NA VÝLET S MDM (Marec 2020).