Rada

Návod na použitie alphacypermethrinu a jeho obsah, dávkovanie

Návod na použitie alphacypermethrinu a jeho obsah, dávkovanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Alphacypermethrin sa nazýva účinné činidlo, ktoré pomáha vyrovnať sa s rôznymi škodcami. Zloženie je koncentrovaná emulzia so žltkastým odtieňom a výrazným zápachom. Látka je charakterizovaná akútnym insektoakaricídnym účinkom. Je povolené používať ho na boj proti mnohým škodcom. V takom prípade je dôležité dôsledne dodržiavať pokyny.

Fyzikálne a chemické vlastnosti

Táto látka je kryštalického zloženia. Je rozpustný v organických rozpúšťadlách a je stabilný voči svetlu a vzduchu.

Ako to funguje na škodcoch?

Tento insekticíd sa vyznačuje ochrannými a likvidačnými vlastnosťami. Má črevné a kontaktné účinky a pomáha ničiť celý rad hmyzu. Látka sa vyznačuje dlhým zvyškovým účinkom. Má tiež repelentné a anti-jemné vlastnosti. Zloženie poskytuje účinok v rôznych štádiách vývoja škodcov.

Alphacypermethrin je pyretroid. To znamená, že má vplyv na metabolizmus vápnika v synapsách. Látka navyše ovplyvňuje sodíkovo-draselné kanály a vyvoláva poruchu činnosti nervového systému. To znamená významné uvoľňovanie acetylcholínu počas prenosu nervového impulzu. Otrava je sprevádzaná poškodením motorických centier a silným vzrušením.

Čo prípravky obsahujú

Medzi silné pesticídy, ktoré zahŕňajú alfacypermetrín a používajú sa v poľnohospodárstve, patria:

 • Ivanhoe;
 • "Alterr";
 • Altair;
 • "Biface";
 • „Piket“.

Pre osobné pomocné pozemky sú vhodné také prostriedky založené na alphacypermethrine:

 • „Akord“;
 • „Jedák chrobákov“;
 • Neofral;
 • "Pinocid";
 • „Fatrin“.

Na sanitárne, domáce a lekárske účely sa odporúča používať nasledujúce výrobky:

 • Acaritox;
 • Alfatsin;
 • Fendona;
 • „Trap storm“.

Ako sa používa?

Aby sa po použití látky dosiahli požadované výsledky, je potrebné zreteľne dodržiavať pokyny na používanie výrobku. Na zničenie ploštíc sa odporúča použiť 3 mililitre drogy na 1 liter vody. Pred spracovaním stojí za to pripraviť miestnosť. Z tohto dôvodu sa odporúča odstrániť posteľ a matrace z miest na spanie. Je tiež potrebné premiestniť nábytok. Spracovanie sa musí vykonávať pomocou osobných ochranných prostriedkov. Odporúča sa začať s dezinsekciou z postele alebo pohovky. Osobitná pozornosť by sa mala venovať spracovaniu miest na spanie.

Ploštice sa často skrývajú v štrbinách. Preto je tiež potrebné ich starostlivo spracovať. Na záver sa odporúča aplikovať kompozíciu na čalúnený nábytok - pohovky a kreslá.

Pri spracovaní miestnosti musíte otvoriť okná. Po jeho dokončení by mal byť byt na 5 hodín zatvorený. Po uplynutí tejto doby sa odporúča otvoriť okná a vetrať miestnosť po dobu 1 hodiny. Po mokrom čistení by nemal byť cítiť žiadny zápach. Ďalšie liečby by sa mali vykonať po týždni.

Pri zaobchádzaní s inými druhmi škodcov sa odporúča dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Aby ste sa vyrovnali s švábmi, mali by ste použiť 5 mililitrov drogy na 1 liter vody. V tomto prípade sa kompozícia aplikuje na miesta, kde sa detegujú a pohybujú šváby. Venujte zvláštnu pozornosť otvorom a štrbinám. Je potrebné okamžite vykonať dezinsekciu vo všetkých miestnostiach, v ktorých žijú šváby. Nasledujúce ošetrenia sa vykonávajú, keď sa objavia škodcovia.
 2. Na usmrtenie mravcov na 1 liter vody stojí za to použiť 1 mililiter látky. Na zvládnutie perníkovej chalúpky a iných druhov mravcov sa odporúča spracovať pohybové dráhy alebo oblasti ich hromadenia.
 3. Ak chcete zabiť roztoče potkanov, musíte zmiešať 5 mililitrov látky s 1 litrom vody. Aby ste to dosiahli, musíte zavlažovať prielezy, podlahové lišty, steny. Tiež stojí za to použiť kompozíciu na miestach, kde sa môžu hromadiť roztoče. Opätovné spracovanie sa vykonáva po 10-15 dňoch.
 4. Na vyrovnanie sa s blchami by sa mal na 1 liter vody použiť 1 mililiter látky. V tomto prípade je potrebné spracovať steny do výšky až 1 metra. Je bezpodmienečne potrebné venovať pozornosť oblastiam nevybavených soklov a linolea, trhlín.
 5. Roztok 1 mililitra produktu a 1 litra vody pomôže vyrovnať sa s imagom komárov. To si vyžaduje zavlažovanie miest na pristátie komárov a vonkajších stien budov.
 6. Aby ste sa vyrovnali s larvami komárov, musíte zmiešať 1 mililiter drogy a 1 liter vody. Odporúča sa rovnomerne nastriekať roztok na povrch vodných útvarov. Môže sa tiež použiť na ošetrenie suterénov. Na 1 meter štvorcový je potrebných 100 mililitrov kvapaliny. Ak je to indikované, odporúčajú sa nasledujúce spôsoby liečby. Odporúča sa to však robiť najviac raz za mesiac.
 7. Aby ste sa vyrovnali s imagom múch, potrebujete 3 mililitre látky na 1 liter vody. Zároveň je dôležité zavlažovať plochy s nahromadením múch v priestoroch, odpadkové koše, vonkajšie steny budov.
 8. Na boj proti larvám múch je potrebné naniesť 5 mililitrov látky na 1 liter vody. V takom prípade je dôležité zaoberať sa spracovaním miest ich hromadenia. Najčastejšie sa to pozoruje v žumpách a potravinovom odpade. Spracovanie sa vykonáva v intervaloch 20 - 30 dní. Na 1 meter sa vyžaduje použiť 0,5 - 1 liter látky v prípade hrúbky odpadu 15 - 50 centimetrov.

Bezpečnostné opatrenia

Pri používaní látky je dôležité používať osobné ochranné prostriedky. Na to sa používa šatka, župan, gumené rukavice a okuliare.

S čím sa kombinuje?

Túto látku je možné kombinovať s mnohými inými druhmi pesticídov. Výnimku považujú výrobky s vysokou kyslosťou. Aby sa zabránilo vzniku rezistencie, odporúča sa striedať použitie látky s inými druhmi insekticídov, ktoré patria do inej chemickej triedy.

Alphacypermethrin sa považuje za účinný prostriedok na ničenie rôznych druhov hmyzu. Aby látka poskytovala požadované výsledky, je dôležité prísne dodržiavať pokyny.


Pozri si video: Etiketa a její vypovídací hodnota o kvalitě krmiva - Ing. Lucie Horáková (Smieť 2022).