Rada

Návod na použitie Danadim Expert a dávkovanie insekticídu

Návod na použitie Danadim Expert a dávkovanie insekticíduWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

"Danadim Expert" sa nazýva účinný nástroj, ktorý sa používa na boj proti rôznym druhom škodcov. Tento liek patrí do kategórie insektakaricídov. Môže byť použitý na spracovanie ovocných, priemyselných, zeleninových rastlín. Je vhodný aj na ošetrenie obilnín a strukovín. Aby liek priniesol požadované výsledky, musíte prísne dodržiavať pokyny.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku "Danadim"

Liečivo sa vyrába vo forme emulzného koncentrátu. Jeho aktívnou zložkou je dimetoát. 1 liter obsahuje 400 gramov účinnej látky. Produkt sa predáva v 5 litrových nádobách.

Účel a princíp činnosti

Prípravok obsahuje dimetoát. Táto látka vstupuje do štruktúry rastlín a šíri sa pohybom v akropetálnom smere. To pomáha chrániť rastúce fragmenty plodín pred parazitmi.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Keď sa rastlinná šťava absorbuje, hmyz okamžite hynie. Kompozícia vyvoláva ireverzibilné potlačenie acetylcholínesterázy v nervovom systéme parazitov. To spôsobuje zastavenie dýchania a srdcové zlyhanie.

Droga je vysoko účinná proti rôznym druhom parazitov - hryzaniu, saniu a ťažbe. Pomáha tiež kontrolovať väčšinu druhov kliešťov.

široký rozsah - zloženie pomáha vyrovnať sa s väčšinou odrôd kliešťov a hmyzu;

dlhá doba ochrany - je to 2-3 týždne;

smrť parazitov a ich lariev do 2 dní po použití;

smrť parazitov a ich lariev do 2 dní po použití;

nedostatok fytotoxicity pre kultúrne rastliny;

možnosť použitia v tank mixoch.

Návod na použitie produktu

Aby zloženie prinieslo požadované výsledky, je dôležité prísne dodržiavať pokyny.

V takom prípade sa odporúča dodržiavať tieto pravidlá:

  1. Začnite spracovávať s malým počtom parazitov. Je dôležité zabrániť hromadeniu veľkého množstva škodcov.
  2. Nepoužívajte Danadim Expert v kombinácii so sírovými látkami a tekutinou Bordeaux.
  3. Nepoužívajte zloženie počas aktívneho leta včiel. Lepšie je používať látku ráno alebo večer.
  4. Na prípravu pracovného roztoku používajte vodu s pH nižším ako 7. Alkalická kvapalina spôsobuje degradáciu dimetoátu a znižuje účinnosť liečiva.
  5. Naneste dostatočné množstvo pracovného roztoku na úplné zvlhčenie povrchu listov.
  6. Na použitie látky používajte pozemné postrekovače. Vhodné sú aj záhradné ventilátory.

Spotreba pracovného roztoku závisí od plodín, ktoré sa majú spracovať. Pre poľné rastliny sa používa 200-400 litrov na 1 hektár, pre ovocie - 800-1500, pre bobuľové kríky, vinice, moruše - 600-1200.

Množstvo a vlastnosti použitia látky sú uvedené v tabuľke:

Miera použitiaKultúraŠkodcoviaPravidlá spracovaniaČakacia doba (počet ošetrení)
1-1,5PšenicaChlebníkOdporúča sa postriekať sadenice. 1 hektár vyžaduje 100 - 200 litrov pracovného roztoku.30 (1)
1-1,2PšenicaCereálne mušky, vošky, chrobáky, plošticePočas vegetačného obdobia je potrebné spracovanie. Zároveň je na 1 hektár potrebných 200 - 400 litrov pracovnej tekutiny.30 (2)
1-1,2Raž a jačmeňVošky, obilné mušky, strapkyPočas vegetačného obdobia nastriekajte výsadbu. 1 hektár vyžaduje 200 - 400 litrov pracovného roztoku.30 (2)
1-1,2OvosVošky, obilné muškyVýsadbu je potrebné spracovať počas vegetačného obdobia. 1 hektár vyžaduje 200 - 400 litrov roztoku.30 (2)
0,8-2Hruška, jabloňKliešte, vošky, mory, medovníky, mory, chrobákyStojí za to postriekať stromy pred a po kvitnutí. 1 hektár vyžaduje 1 000 - 1 500 litrov pracovnej tekutiny.40 (2)
1,5jabloňChrobák z jablkového kvetuPred kvitnutím sa vyžaduje postrek stromov. V takom prípade musíte použiť 800 - 1 200 litrov na 1 hektár.40 (1)
0,5-1Cukrová trstinaPloštice, blchy, kliešte, voškySpracovanie záhonov je potrebné počas vegetačného obdobia. V takom prípade sa na 1 hektár spotrebuje 200 - 400 litrov pracovného roztoku.30 (2)
1,2-2SlivkaVošky, piliarky, klieštePo odkvitnutí môžete stromy postriekať. Na 1 hektár je potrebných 800-1200 litrov kompozície.40 (1)
1,2-2,8HroznoČervy, kliešte, valčeky listovPočas vegetačného obdobia sa vyžaduje postrek kríkov. Je potrebné použiť 600 - 1 000 litrov pracovnej zmesi na hektár.20 (2)

Bezpečnosť pri používaní

Danadim Expert sa považuje za dosť toxickú látku pre včely. Patrí do prvej triedy nebezpečenstva, ktorá zodpovedá vysokej úrovni. Pri používaní látky je preto potrebné postupovať opatrne.

Plocha pre včely by mala byť minimálne 4 - 5 kilometrov. Zároveň by rýchlosť vetra počas spracovania nemala prekročiť 1 - 2 metre za sekundu. Trvanie obmedzenia leta včiel je 120 - 140 hodín.

S čím je liek kompatibilný?

Liečivo sa môže kombinovať s mnohými fungicídmi a insekticídmi. Zároveň je dôležité vyberať výrobky s rovnakými dobami aplikácie. Alkalické zlúčeniny a prípravky obsahujúce síru sa považujú za výnimku. V každom prípade je pred použitím látok potrebné posúdiť ich kompatibilitu.

Ako to správne skladovať?

Droga sa môže skladovať v suchej miestnosti, ktorá má dobré vetranie. Odporúča sa to robiť pri teplotách od -5 do +25 stupňov. Pri zmrazení liek nestráca svoje kvalitatívne vlastnosti. Pri prísnom dodržiavaní pravidiel skladovania je doba použiteľnosti látky 3 roky.

Analógy insekticídu

Účinné analógy lieku zahŕňajú:

  • „Moderný“;
  • „Zips“;
  • Rogor-S.

„Danadim Expert“ je efektívny nástroj, ktorý pomáha vyrovnať sa s väčšinou druhov škodcov. Aby zloženie prinieslo požadovaný účinok, je potrebné starostlivo preštudovať pokyny a prísne dodržiavať všetky odporúčania špecialistov.


Pozri si video: This Is Why We Love HARRIER . Small Land Rover. Off-road Capabilities,River Crossing!!! #Superso (August 2022).