Rada

Popis malinovej odrody Giant (Ruská hrdosť), výsadba a starostlivosť

Popis malinovej odrody Giant (Ruská hrdosť), výsadba a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vysoký dopyt po obrovských malinách je podľa popisu spôsobený početnými výhodami odrody. Vzhľadom na stabilný výnos, veľkosť a šťavnatosť krásnych bobúľ je túto odrodu čoraz viac vidieť na záhradných pozemkoch. Uznávajú ho záhradníci aj spotrebitelia, ktorých pozitívne recenzie ospravedlňujú jeho druhé meno - ruská hrdosť.

Popis malina Giant

Raspberry Giant tvorí rozvetvený koreňový systém a silné stlačené kry, dosahujúce až 2 m výšky. Vzpriamené, silné výhonky nemajú tŕne, čo uľahčuje starostlivosť o plodinu. Veľkoformátovú kultúru zdobia listy maľované v tmavozelenej farbe s plsteným lemom v hornej časti. Kvitnutie poteší oko s bielymi kvetenstvami v tvare kefy.

Stonky

Počas vegetačného obdobia tvoria maliny odrody Giant až 10 silných, hustých stoniek a až 7 koreňových výhonkov. Na každom sa objaví až 30 plodov, ktoré dozrievajú v 5 - 6 etapách.

Opis vzhľadu a chuti bobúľ

Podlhovasto-kužeľovité plody sú rubínovej farby so zamatovým a krásnym leskom. Dužina je hustá, šťavnatá, dlho si zachováva svoj tvar. Bobule majú sladkokyslú chuť a príjemnú lesnú arómu.

Ovocie

Odroda je cenená pre svoje veľké plody. Hmotnosť jedného bobule je v rozmedzí 10–15 g a pri náležitej starostlivosti - 20–25 g. Tieto ukazovatele robia z Maliny obrovského lídra vo veľkosti medzi odrodami plodín. Kôstkovice sú veľké, tesne pritlačené k sebe, kosti sú malé, pri čerstvom použití ich nie je cítiť. Plody sa z kríkov ľahko odstránia, neopadávajú samy ani vo fáze zrelosti.

Vlastnosti odrody

Raspberry Giant je remontantná odroda v sezóne. Zber sa uskutočňuje začiatkom júla a trvá do konca vegetačného obdobia. Tento typ kultúry patrí k skorým dozrievajúcim samorodiacim odrodám.

Výhody:

 • vysoké výnosy - 5-6 kg bobúľ na jeden ker;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • intenzívny rast vegetatívnej hmoty;
 • nedostatok rozbitia plodov, keď sú úplne zrelé;
 • dobrá mrazuvzdornosť;
 • imunita voči hlavným častým chorobám;
 • ľahká prepraviteľnosť.

Nevýhody:

 • vzhľad dvojitých bobúľ, charakteristický pre veľkoplodé formy;
 • nízky obsah cukru v bobuliach v chladnom daždivom počasí;
 • náročnosť na dostupnosť výživných látok v pôde.

Kvôli výhodám je odroda Giant malina široko používaná záhradníkmi nielen na osobné, ale aj na komerčné účely.

Pristátie ruskej hrdosti

Maliny odrody Giant si vyžadujú pozornosť záhradníka, kompetentnú výsadbu a zabezpečenie pohodlných podmienok pre rast. Aby sa malinová rastlina úplne rozvinula a aby plodina uspokojila svoju kvalitu, musíte vykonať niekoľko opatrení starostlivosti. A od júla si vychutnajte sladkú chuť a jasnú arómu zdravých bobúľ.

Čas a miesto pristátia

Maliny odrody Giant sa odporúčajú sadiť na jar, kým sa púčiky neotvoria. Potom sa sadenice prispôsobia podnebiu a ich koreňový systém začne aktívne rásť. Môže sa vysádzať aj na jeseň, koncom septembra alebo začiatkom októbra, 2 týždne pred prvým mrazom.

Rastlina je citlivá na svetlo, takže pod malinou je lepšie zvoliť miesto osvetlené slnkom a chránené pred studenými vetrami. Malinové odrody Giant uprednostňujú neutrálne, úrodné, ľahké hlinité pôdy.

Príprava sadivového materiálu

Kvalitný sadivový materiál sa považuje za určujúci faktor pri kladení malinového stromu. Preto by malinové sadenice odrody Giant mali byť vysoké 30 cm, mať na základni výhonky hrubé 5 cm a tiež by sa mali vyznačovať silným a silným koreňovým systémom bez zjavných chýb. Pred výsadbou stojí za to ošetrenie koreňov stimulantmi rastu.

Technológia pristátia

Výsadba malín odrody Giant si vyžaduje nasledujúce kroky:

 1. Vyčistite oblasť od buriny a vykopajte ju. Na 1 štvorcový meter aplikujte hnojivá obsahujúce 6 kg zhnitého hnoja, 25 g draslíka a 60 g superfosfátu. meter.
 2. Vytvorte jamy o veľkosti 40 x 40 x 50 cm, pričom dodržujte vzdialenosť medzi radmi 1,5-2 m a 50 cm medzi sadiacimi jednotkami.
 3. Spodok otvorov vybavte úrodným substrátom.
 4. Sadenice znížte, rozložte korene a posypte zeminou.
 5. Pod každý kríček nalejte 4-5 litrov vody. Keď je voda absorbovaná, vyplňte otvor pomocou suchej pôdy. Koreňový krk by mal byť vyrovnaný so zemou.
 6. Po výsadbe mulčujte rašelinu, slamu s vrstvou najmenej 7-10 cm.

Nuance starostlivosti

Výťažok, rýchlosť dozrievania bobúľ a ich chuť závisia od včasnej a náležitej starostlivosti, preto sa potrebné postupy musia každoročne vykonávať bezporuchovo.

Pravidlá zalievania malín

Starostlivosť o maliny Pýchou Ruska je vysoko kvalitné zavlažovanie, ktoré zvýši úrodu a zvýši množstvo bobúľ. Musí sa vykonať pred kvitnutím, počas tvorby prvých ovocných vaječníkov a v čase ich dozrievania, ako aj po zbere a pred chladným počasím. V suchom počasí je tiež potrebné pravidelné zavlažovanie.Hlavnou vecou nie je zaplaviť kríky, aby korene rastliny nehnili..

Čo a kedy kŕmiť

Kultúra reaguje na dobré jedlo. Rastlina je kŕmená organickými látkami a minerálmi. Po výsadbe sa aplikuje vrchný obväz, hnojenie kašou zriedenou vodou.

Rovnako pôda obohatená skoro na jar dusíkovým mierne zhnitým hnojom bude mať pozitívny vplyv na rýchlosť vzniku nových výhonkov.

Počas sezóny by sa ako hnojivá mali používať minerály ako superfosfát, síran draselný. Je dôležité dodržať intervaly medzi kŕmením za 2 - 3 týždne. Keď príde jeseň, medzi riadky malín nasypte popol a pôdu nasýťte živinami ako fosfor a draslík.

Uvoľňovanie, odstraňovanie buriny a mulčovanie

Pre normálny rast potrebujú maliny odrody Giant vytrhanie buriny a uvoľnenie, ktoré umožňuje prístup vzduchu ku koreňom. Vo voľnej pôde zostáva vlhkosť dlhšia a vytvárajú sa pohodlné podmienky pre vývoj prospešných baktérií.

Po každom hnojení je pôda mulčovaná zmesou rašeliny a zhnitého hnoja. Pomôže to lepšie asimilovať hnojivá a chrániť malinu pred rastom buriny, ako aj urobiť pôdu ľahkou, priedušnou, vytvoriť optimálny teplotný režim pre pôdu a zabrániť vysychaniu koreňov.

Viazanie na mreže a orezávanie

Odrodu Malina Giant sa odporúča pestovať na mriežke. Pri tejto metóde sa konáre nenakláňajú k zemi, ale sú usporiadané zvisle a sú osvetlené lúčmi slnka po celej svojej dĺžke. Toto umožňuje veľkorysú úrodu na obmedzenom území a minimalizuje všetky známe choroby plodín.

Raspberry Giant je náchylný na nadmerný rast, takže je potrebné ho zrezať. Tento postup by sa mal vykonať na začiatku jari, pričom sa odstránia zdeformované výhonky, ako aj po pučaní, skrátením stoniek o 15 cm. Správny rez je tiež potrebný na jeseň pred nástupom chladného počasia. Spočíva v odstránení slabých výhonkov a stoniek z minulého roka.

Príprava obra na zimu

Malinové kríky odrody Giant potrebujú prístrešie, iba ak ukazovatele teploty klesnú na 30 stupňov pod nulou. Ak to chcete urobiť, na jeseň ohnite stonky na zem a zabaľte ich pomocou agrofibru a v zime vhoďte sneh do maliny.

Metódy riešenia chorôb a hmyzu

Podľa charakteristík je odroda maliny Giant odolná voči rôznym chorobám a napadnutiu škodcami. Ale pri zlej starostlivosti sa odolnosť proti chorobám môže znížiť. Preto, aby sa kríky nenakazili chorobami (rakovina koreňov, septoria, hrdza) a nestali sa centrom hromadenia hmyzu (malina, žlčník, roztoč), musíte rastliny spracovať pomocou Bordeaux zmes alebo iné špeciálne prostriedky a ľudové metódy.

Ako chovať odrodu

Doma je reprodukcia malín postup, ktorý si nevyžaduje finančné náklady, ak bola pôvodne zakúpená kvalitná sadenica odrody Giant.

Existujú tri metódy chovu, ktorých účinnosť bola vyskúšaná v praxi:

 • koreňové prísavky;
 • odrezky;
 • rozdelenie kríkov.

Výber ktorejkoľvek z metód malinový strom výrazne zvýši.

Čistenie a skladovanie malín

Zber malinovej odrody sa vykonáva v suchom počasí skoro ráno po zaschnutí rosy. Zrelé, ale nie príliš prezreté plody sa odstránia spolu so stopkou a dajú sa do misy s objemom 2 - 4 kg. Veľké nádoby sa nepoužívajú, pretože šťavnaté bobule sa pokrčia pod váhou ich hmotnosti.

Odporúča sa plodinu okamžite spracovať. Zhromaždené bobule sa môžu skladovať najviac jeden deň.

Pestovanie a starostlivosť o rôzne veľkoplodé maliny Pýcha Ruska je jednoduchá a v moci všetkých záhradníkov, ktorí ju chcú pestovať. Vykonávanie všetkých techník poľnohospodárskej technológie, môžete nájsť prístup k tejto bobule kultúry. A ona, cítiť sa o ňu postaraná, začne aktívne rásť, rozvíjať sa a dávať sladké, zdravé ovocie.


Pozri si video: Traveling Down the Road to Serfdom: History of Socialism from Marx to Obama. Yuri N. Maltsev (Január 2023).