Rada

Koľko ošípaných je možné chovať v osobnej pomocnej farme, normy a požiadavky

Koľko ošípaných je možné chovať v osobnej pomocnej farme, normy a požiadavky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chov ošípaných doma poskytuje rodine chutné kvalitné mäso. Mnohí predávajú prebytočné bravčové mäso, aby si doplnili rodinný rozpočet. Pri výkrme ošípaných je dôležité brať do úvahy zákony platné v krajine, aby bolo možné legálne predávať mäso, nevstupovať do konfliktov so susedmi, ktorí sú nešťastní z nepríjemného susedstva s domácou farmou. Zvážte, koľko ošípaných je podľa súčasných noriem možné chovať v osobnej pomocnej farme.

Základné požiadavky na obsah

Pravidlá chovu ošípaných sú upravené vyhláškou Ministerstva poľnohospodárstva Ruskej federácie č. 114. Týkajú sa chovu v otvorených prasiatkach a sú platné pre súkromné ​​domácnosti. Hlavné požiadavky:

 1. Pri výstavbe priestorov pre ošípané v súkromnom sektore sú uvedené požadované vzdialenosti od susedných oblastí. Pre ošípané pre 5 hláv - 10 metrov, pre 8 hláv - 20 metrov.
 2. Stavba na mieste pochovávania zvierat je zakázaná.
 3. Miesta na prechádzky a držanie zvierat sú oplotené.
 4. Veľkosť priestorov pre ošípané a prechádzky musí zodpovedať hygienickým normám uvedeným v prílohe k vyhláške.
 5. Miestnosť musí mať prirodzené a nútené vetranie.
 6. Podlaha a steny sú vyrobené z materiálov odolných voči vlhkosti, ktoré je možné dezinfikovať.
 7. Pravidelne dezinfikujú a ničia hlodavce a hmyz v ošípaných.
 8. Ak sa používajú na kŕmenie potravinového odpadu, varia sa podľa predpisov (30 minút).
 9. Nákup hospodárskych zvierat sa vykonáva v osvedčených farmách. Všetky ošípané musia mať predpísané identifikačné osvedčenia.

Na skladovanie hnoja sa používajú špeciálne priestory, kde sa tepelne dezinfikujú fekálne hmoty. Zneškodňovanie odpadu a tiel sa vykonáva podľa určitých predpisov.

Sanitárne normy

Ak chcete získať vysoko kvalitné mäso, je dôležité dodržiavať počas údržby hygienické normy, dôsledne sledovať zdravie hospodárskych zvierat a krmív. Hygienické pravidlá sú uvedené aj v nariadeniach:

 1. Prístup do ošípaných je povolený iba osobám zapojeným do práce.
 2. Na prácu sa používajú kombinézy, ktorých nosenie mimo priestorov pre ošípané je neprijateľné. Odevy sa pravidelne čistia, perú a dezinfikujú.
 3. Ošípaná je asanovaná najmenej raz ročne (pre kancov - mesačne). Vyžaduje vápenné ošetrenie stien, dezinfekciu zariadení, podávače. Ošípané sa vrátia do priestorov 5 dní po ošetrení.
 4. Ošípaným sa podáva pitná voda na zabezpečenie stáleho prístupu.
 5. Hnoj sa odstraňuje pravidelne (1 - 2 dni).
 6. Priestory na skladovanie krmiva sú zbavené zásob, umyté a dezinfikované.
 7. Ak je zavedený mechanický prívod a prívod vody, kontajnery sa denne čistia, pravidelne dezinfikujú.
 8. V prípade veľkých hospodárskych zvierat sa zabíjanie vykonáva na osobitných bitúnkoch. Doma sa ošípané zabíjajú v oblastiach vzdialených od chovu ošípaných a hnoja.

Ošípané sa pravidelne podrobujú veterinárnym vyšetreniam, aby sa zabránilo rozvoju infekcií, očkovanie sa vykonáva v predpísanom čase. Pre významné hospodárske zvieratá sú potrebné špeciálne priestory:

 • karanténa;
 • materská pre prasnice.

Pri plánovaní stavby ošípanej je potrebné zabezpečiť správne teplotné podmienky zadržania, aby hospodárske zvieratá nezmrzli alebo neprechladli. Ošípané nemajú radi prievan - trhliny je potrebné opraviť. Vetranie by nemalo vytvárať vzdušné prúdy väčšie ako 0,7 metra za sekundu.

V chlade sa vzduch v ošípaných zahrieva na 12 °, pri nižších rýchlostiach sa rast spomalí, ošípané prechladnú. Pre mladé zvieratá je požadovaná teplota 18-22 °.

Karanténa ošípaných

Izby v karanténe majú dve funkcie:

 • nadmerné vystavenie novo prichádzajúcich zvierat pred pripojením sa k hlavnému dobytku;
 • izolácia chorých jedincov, aby nedošlo k infikovaniu všetkých.

Karanténna zóna by sa nemala nachádzať v blízkosti ošípaných, zabezpečiť dôkladnú izoláciu podozrivých osôb a prezliecť personál po kontakte. U ošípaných prichádzajúcich z iných miest sa karanténa zavádza na mesiac, takže inkubačná doba akýchkoľvek chorôb končí pred kontaktom s obyvateľmi spoločenskej miestnosti. V tomto čase sú príchody pravidelne vyšetrované a vykonáva sa potrebné očkovanie. Ak sa zistia choroby, urobia vyhlásenie pre veterinárne služby s informáciou, kde boli ošípané zakúpené.

Karanténujú aj svojich vlastných jedincov, pre ktorých je typická letargia, slabosť, strata chuti do jedla a neprirodzené správanie. Včasná izolácia od všeobecného stáda pomôže zabrániť šíreniu infekcie. Ošípaným, ktoré ochoreli, sa poskytuje vylepšená výživa a pohodlné životné podmienky.

Koľko ošípaných je možné chovať v súkromnom dome

Zákony Ruskej federácie neurčujú presný počet ošípaných, ktoré sa môžu chovať v súkromných farmách. Tieto nariadenia sú zvyčajne vysvetlené v regionálnych zákonoch, ktoré by sa mali študovať pred stavbou chlieva na osobnom pozemku.

V meste

Pri výbere veľkosti hospodárskych zvierat by ste sa mali riadiť normami pre umiestnenie chovu ošípaných v súkromnom sektore:

Vzdialenosť od hraníc susedného pozemku v metrochPočet povolených ošípaných
105
208
3010
4015

Ak je veľkosť hospodárskych zvierat 50 a viac, je dovolené stavať chov ošípaných iba na hranici dediny, vo vzdialenosti 100 metrov od obytných budov.

Aby veterinárna služba nezakazovala chov ošípaných, musí dodržiavať hygienické normy:

Vlastnosti ošípanýchPočet štvorcových metrov na 1 jedinca v ošípanej
kanec7
prasnice

ošetrovateľstvo

tehotná

2.5

4

2.5

Prasiatka0.8

Na pozemku s rozlohou 25 - 30 akrov možno chovať až 15 jedincov. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť problémom, je získať objasnenie a povolenie od miestnej správy. Poznajú pravidlá platné v danom regióne a pomôžu vám nájsť riešenie. Predíde sa tak konfliktom so susedmi a inšpekčnými orgánmi.

Na letnej chate

Zákony platné v Ruskej federácii neumožňujú chov ošípaných na území letných chát v rámci profesionálnych (obchodných) aktivít. Je oveľa ťažšie pochopiť, či je možné vykrmovať 1 (2) ošípané na osobné použitie. Skúsení ľudia odporúčajú, aby ste si pozorne prečítali chartu vášho záhradníckeho partnerstva. Tam je možné povoliť špeciálny bod (označujúci presný počet gólov) alebo zakázať takúto činnosť. Ak neexistuje doložka, je lepšie starostlivo koordinovať rozhodnutie s vedením partnerstva a najbližšími susedmi v krajine. Obyvatelia leta často udržiavajú parcely na čerstvý vzduch a bombardujú služby sťažnosťami, keď cítia nepríjemného ducha ošípanej.

Dôležité: v každom prípade, na dacha, budete musieť dodržiavať sanitárne normy a vzdialenosť od hraníc miesta, aby ste nespadali pod zákaz dozorných orgánov.

Mnoho ľudí sa v našej krajine zaoberá chovom ošípaných a poskytuje sebe aj svojim spoluobčanom kvalitné domáce mäso. Je dôležité poznať pravidlá a sanitárne pravidlá, aby prasatá a rodinný rozpočet neutrpeli pokuty a zakázané opatrenia.


Pozri si video: Pig production. Produkcia ošípaných (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Dartagnan

  I wish to speak with you.

 2. Kazrabar

  This is the funny phrase

 3. Shaktik

  There are also other shortcomings

 4. Sol

  Otázka je odstránená

 5. Beauvais

  Gratulujem, je to jednoducho skvelý nápad

 6. Innocent

  Podľa mňa sa mýlia. Napíšte mi do PM, hovorte.

 7. Vudokasa

  vymysleli ste narýchlo takú neporovnateľnú frázu?Napíšte správu