Rada

Popis malinovej remontantnej odrody Heritage Red, výdatnosti a starostlivosti

Popis malinovej remontantnej odrody Heritage Red, výdatnosti a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Opravené odrody malín sa pestujú ako na súkromných farmách, tak aj v priemyselných záhradách. Spomedzi malín patriacich do tejto skupiny sa Heritage Red považuje za štandardnú odrodu, z ktorej sa získavali najkvalitnejšie a najchutnejšie plody. Zvážte výhody a nevýhody odrody, opisu, kultivačných a ošetrovacích prvkov, reprodukcie a ochrany pred chorobami doma.

História šľachtenia odrody

Odroda bola vyšľachtená v roku 1969, na odchov sa používalo niekoľko odrôd. Šľachtiteľské práce sa uskutočnili v New Yorku na Cornell University „Cornell University“. Nové odrody boli neskôr získané z odrody Heritage a výber pokračuje teraz.

Opis a vlastnosti

Bush odrody Heritage Red je kompaktný, mierne sa šíri, výška výhonkov je až 1,5 - 2 m. Stonky sú vzpriamené, s malými tmavo sfarbenými tŕňmi. Kvetenstvo sa nachádza hlavne na vrchole výhonkov. Listy sú stredne dlhé, podlhovasté, tmavozelené, zvrásnené.

Bobule remontantných malín sú guľato-kužeľovitého tvaru, husté, s jemnozrnnou dužinou. Priemerná hmotnosť - 3,2 - 3,8 g, veľká, každá po 5 g, sa uvoľní bez uvoľnenia šťavy. Farba zrelých plodov je tmavočervená. Sladká, mierne kyslá, s typickou malinovou arómou. Plne zrelé bobule týždeň nespadajú z kríka.

Úroda sa zbiera 1-2 krát za sezónu, v júni a septembri až októbri. Plodenie trvá 2-2,5 mesiaca. Druhá plodina sa môže zberať v južných oblastiach alebo počas dlhej teplej jesene. Výťažok je v priemere 2,5 - 3 kg na krík, na bohatých pôdach sa dá z každej maliny vyťažiť 4 - 5 kg bobúľ. Pri priemyselnom pestovaní je úroda 14 - 17 ton na hektár.

Klady a zápory malinového dedičstva

vhodnosť na pestovanie v priemyselných aj súkromných farmách;

samoopelenie (možno pestovať v uzavretých skleníkoch);

dobré prispôsobenie sa rôznym podmienkam rastu a podnebiu;

odolnosť proti suchu;

mrazuvzdornosť;

dobré chuťové vlastnosti ovocia;

remontabilita, hojnosť plodenia;

všestrannosť bobúľ, zachovanie kvality a prenosnosti.

tŕne na stonkách, ktoré narúšajú starostlivosť a zber plodov;

malá veľkosť bobúľ;

stmavnutie počas skladovania;

2 úrodu nie je možné zozbierať vo všetkých regiónoch z dôvodu neskorej zrelosti

Kultivačné pravidlá

Vďaka vysokým výhonkom malín sa Heritage Red pestuje na trelážach. Inštalujú sa ihneď po výsadbe sadeníc.

Odporúčané načasovanie

Sadenice Heritage Red sa vysádzajú na jar alebo na jeseň. Na jar - pred otvorením púčikov, na jeseň - po odpadnutí listov, ale pred pretrvávajúcim chladným počasím. Dôležitou podmienkou je vlhká, ale teplá zem, pozitívna teplota vzduchu.

Vhodné miesto

Miesto pre maliny Heritage Red by malo byť otvorené, osvetlené slnkom, chránené pred prievanom a vetrom plotom alebo stavbou. Pôda by mala byť výživná, s neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Pred výsadbou sa do pôdy vnesie organická hmota - kompost alebo humus v množstve najmenej 1-1,5 vedra na 1 štvorcový. ma 1–2 kg popola. Všetko je zmiešané do hladka.

Príprava sadivového materiálu

Príprava sadeníc sa začína deň pred výsadbou. Suché konce malín sa odrežú, namočia sa do roztoku stimulujúceho rast. Spracovanie je nevyhnutné pre lepšie zakorenenie. V deň výsadby sú vrcholy stoniek odrezané o 1/3.

Proces výsadby

Rastliny sa vysádzajú do pripravených otvorov, na mieste sa vytiahnu podľa schémy: 1,5 m medzi otvormi v rade a 2 m medzi radmi. Voda sa naleje do jám - 1 vedro, do každého sa vysadí 1 malina. Posypte maliny zemou, utlačte ich, pôdu okolo kríkov zasypte mulčom.

Tipy na starostlivosť

Rovnako ako ostatné bobuľovité kríky, aj malina Heritage Red potrebuje na zimu kŕmenie, napájanie, viazanie, prerezávanie a prístrešie.

Polievanie a kŕmenie

Rastliny malín sa polievajú dvakrát týždenne pred zakorenením, potom ako pôda vyschne. Napriek mulčovaniu môže pôda v horúcom počasí rýchlo vyschnúť. Odroda je odolná voči suchu, ale pri nedostatku vlhkosti bobule nerastú a nelejú sa, môžu sa drobiť. Rastliny sa kŕmia pred kvitnutím a po zbere bobúľ.

Používajú organické látky, popol alebo ich nahrádzajú minerálnymi hnojivami. Aplikácia - zalievanie roztokom pod koreňom.

Podväzok a čalúnenie

Všetky stonky Heritage Red sú priviazané o mriežku lanami. Po 1. plodení sa výhonky minulého roka odrežú. Na jeseň sa ponechávajú mláďatá, ak sa majú pestovať na 2 úrody za sezónu. Všetky výhonky sa odrežú, ak sa plánuje pestovanie 1 plodiny ročne.

Prístrešok na zimu

Po orezaní a zbere zvyškov rastlín z malín sú kríky pokryté vrstvou mulča s hrúbkou najmenej 10 - 15 cm, ktorá rastliny ochráni pred zamrznutím. Na jar sa mulč odstráni.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Maliny sa považujú za odolné voči chorobám a škodcom, je však potrebné vykonať preventívne ošetrenie. Vykonávajú sa pred rozšírením infekcie. Lekárske ošetrenie - po zistení príznakov poškodenia. Boli použité štandardné insekticídy a fungicídy. Na plodiace kríky sa používajú biologické produkty, nie syntetické pesticídy.

Chovné metódy

Heritage Red sa množí koreňovými výhonkami. Na jeseň, po opadnutí lístia alebo na jar, predtým ako lístie zakvitne, sa kríky vykopú a okamžite sa presadia na nové miesto. Zalievajte až do zakorenenia.

Heritage Red je odroda odolná voči teplu a chladu, nenáročná na podmienky, v ktorých rastie. Výťažok je priemerný, ale vzhľadom na remontabilitu je možné predĺžiť životnosť malín o niekoľko mesiacov. Vhodné na výsadbu v priemyselných záhradách a na súkromných pozemkoch. Bobule sú chutné čerstvé a spracované, v kompótoch, marmeláde, dajú sa sušiť a mraziť v mrazničke.


Pozri si video: Ivan Hričovský: AKO PESTUJEME ČUČORIEDKY? (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Watford

  What would we do without your excellent phrase

 2. Khan

  Spáchaš chybu. Navrhujem, aby sa diskutovalo. Napíš mi v PM.

 3. Yozshucage

  I think you will find the right solution. Nezúfajte.

 4. Stefford

  Domnievam sa, že sa mýlite. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM.Napíšte správu